Clipe din trairile sufletelor noastre...(10)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danim spune:

m-am uitat la poze....daca se apuca fii-mea de dansat o trimit la tine , ca tu deja te pricepi :)

ce sarbatoare e? ca io una nu le am cu astea.

mama, da' ce de-am mai scris azi :) ca io bat tac, ba vorbesc intr-una :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Neatza! Cafea cine mai vrea? Ca io-s la a doua!
Danim,uite ca ai postat ieri,nu gluma,dar mai animam gashca pe aici,ca unii "e" tare puturosi.....
Azi e zi de smotru,afara oricum e urat,asa ca altceva nu am de facut!
Marti m-am programat la un nutritionist,sa vad daca e bine ce fac cu alimentatia,desi zic eu,ca nu e nimic rau sa consumi legume si fructe intr-o veselie si caren fripta sau la cuptor.Cred ca nici ala n-o sa-mi spuna mare lucru in plus,dar vreau sa fiu sigura ca nu omit nimic....
O zi buna fetelor! Mai trec!

BRENDA

Cu dedicatie:
"E o mare nenorocire de a nu avea destul spirit pentru a vorbi ce trebuie si nici destula minte pentru a tacea.Iata principiul impertinentei." (la Bruyere)
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Brenda, frumoase poze, si cele cu flori, si cele cu rochite!
Alma, am pus poze la "poze noi" la albumul 2006 vacanta cu Lili, respectiv la Munchen 2006.
Apropo de mancare si mofturi, azi am vrut sa le fac pizza cu porumb si salam sunca. Mofturi: Robert vrea doar cu porumb si ketchup. Sunca nu, cascaval nu. Lili vrea fara cascaval, si rece, dar cu sunca. La pranz n-a mancat, acum si-a scos-o din frigider si a mancat aproape una intreaga. Noroc ca n-am numai doi copii, ca de-ar fi 10, sigur si-ar fierbe creierii cu zece variante la un singur fel de mancare
Acum am vrut sa iesim in parc, ca bate soarele, e frumos afara. Ne-am imbracat eu in rochita mini fara maneci, copiii in tricou, panatalonasi scurti si sandale... Insa surpriza! Afara e un frig de ne-a taiat si respiratia! Am rezistat vreo juma' de ora, si acum am intrat in casa, ne-am imbracat bineeeeeee:))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Gabi,super de super pozele,da' cam lipsesti de pe acolo.....
Se vede treaba,oricum,ca te-ai simtit bine,daca tinem cont de locurile pe care le-ai vizitat.

Eu am terminat astazi de pus paietele pe fusta,astept sa ma sune croitoreasa sa vedem cind o fi gata si bustiera si sa vezi atunci munca....

Uffff.....mai am o saptamana de concediu,nici nu stiu cind au trecut doua.N-am nici un chef sa ma duc la serviciu,desi de la 1 august am semnat hartia si am promovat,o sa mai iau ceva banuti in plus.Deci ma asteapta colegi noi,munca noua....dar parca tot mai bine e acasa.....

Am fugit sa lenevesc la tv....noapte buna tuturor!

BRENDA

Cu dedicatie:
"E o mare nenorocire de a nu avea destul spirit pentru a vorbi ce trebuie si nici destula minte pentru a tacea.Iata principiul impertinentei." (la Bruyere)
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Brenda, felicitari pt.promovare!!!!
Mie imi pica capul... Asta mica a adormit la 6 dupa masa, si la 5 dimineata s-a trezit cu puteri proaspete!!! Iar eu m-am culcat pe la 1 noaptea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Neatza,gahsca!
Sint in trecere,ma duc sa bantui prin Cora si sa mai cumpar cate ceva,trec mai tarziu la o mica barfa!

BRENDA

Cu dedicatie:
"E o mare nenorocire de a nu avea destul spirit pentru a vorbi ce trebuie si nici destula minte pentru a tacea.Iata principiul impertinentei." (la Bruyere)
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

eu am fost doar pana la Artima. As fi vrut la Metro sau Selgros, dar poate saptamana viitoare, cand va fi si mama acasa. Vreau sa merg singura acolo si nu insotita de trupa:) Acum fierb niste ravioli... de supica mai uitam. Of, daca n-as fi bagat divortul, acum ar trebui sa fac supa, felul doi ca lumea, si sa suport scandalul festiv de duminica Bleah!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Gabi,bine ca ai reusit sa faci pasul asta,incet incet incepi sa te bucuri de liniste,chiar si cu trupa de shoc linga tine.E o liniste sufleteasca,o liniste de care avem cu totii nevoie....

Eu in Cora n-am mai ajuns,m-am gindit ca ceva de mincare mai este si astept sa iau "remuneratia" ca sa mai cumpar si cite ceva maruntisuri pt.scoala....mare lucru,cum spuneam,nu mai este de luat,asa ca nu-mi fac mari probleme.

In schimb la prinz m-am gindit sa fac o prajitura si cum aveam niste prune in casa,am facut o prajitura de s-au batut turcii la gura noastra(am calcat regulamentul si eu,dar cred ca odata la nush cit timp,e voie de o felie-doua de prajitura).E o reteta pe care o testez prima oara,cu scortisoara,fara multe oua,dar delicioasaaaaa....de te lingi pe toate degetele.
Bine ca nu e Marce prin zona,ca-i faceam pofta!

Pai.....noapte buna,gashca!

BRENDA

Cu dedicatie:
"E o mare nenorocire de a nu avea destul spirit pentru a vorbi ce trebuie si nici destula minte pentru a tacea.Iata principiul impertinentei." (la Bruyere)
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Iaca,am bantuit pe forum si v-am lasat la urma(dar nu la sfarsit)....
Pai sa aveti o zi buna si o saptamana minunata!


BRENDA

Cu dedicatie:
"E o mare nenorocire de a nu avea destul spirit pentru a vorbi ce trebuie si nici destula minte pentru a tacea.Iata principiul impertinentei." (la Bruyere)
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Buna. Ce faceti? Incerc si eu sa mai trec pe aici si sa ma bag in seama.:))
Eu sunt racita, Cata are bronsita si doarme... de trei ore si jumatate. Am fost si noi in concediu, la mare si la lacul Sf Ana. A fost foarte frumos, dar cam putin.
Ce fac Dianele ? Mamicile lor vad ca sunt in forma aici. Cati? Vad ca e absenta si ea.:D
Prin octombrie sper sa ma mut si eu, in sfarsit, in noua casa. Mi-am vandut apartamentul, dar inca stau in el pana la sfarsitul lunii.
Ma simt putin "dezradacinata" pana voi avea iar sentimentul ca stau in casa mea. Si Cata e putin debusolata. Si e la etapa "nu vreau" si orice ii spui ea trebuie sa spuna pe dos, doar ca sa te contrazica, lucru care ma innebuneste. Nu mai spun de "de ce".:D:D
Promit ca mai trec pe aici.:P:P

Mergi la inceput