Clipe din trairile sufletelor noastre...(10)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danim spune:

ce liniste e pe aci :)
io credeam ca vine Brenda sa ne povestesca cum a fost la munte...apropo vezi ca nu-mi mai merge messu' ca ni l-au blocat :(

azi a inceput fii-mea scoala :) mi-am uitat aparatu' acasa, ca ma tot batea la cap sa plecam mai repede ca ea n-a fost niciodata la scoala si trebuie sa mearga :) da' vineri cind o duc iar, ii fac poze. erau toti asa de haiosi cu rucsacurile care de care mai colorate in spate...dupa 5 min au inceput toti ca si eu vreau cu Barbie si cu Spiderman....a mea n-a plins, da' au fost 2 baietei care au inceput sa plinga cind au iesit parintii din clasa de mi se rupea sufletu'...la mine tragedia a fost acasa, unde mi-a plins a mica, ca si ea e mare si vrea la scoala....

cam asta am facut io de dimineatza. acu ma pun iar pe asteptare sa vina baietii de la support sa-mi puna ce mai am nevoie si sa ma apuc de munca :(


p.s. azi va dau ness ca mi-e lene sa fac cafea :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Neatza,gashca!
Am sosit si noi!
Abia aseara,ca nu ne-am indurat sa venim mai repede.
Ne-am simtit nemaipomenit,a fost superb si nu-mi venea sa mai plec din inima naturii....
Alma,trebuie s-o repetam musai,ca prea iese super! Adunam gagicile si dam o fuga intr-un week-end s-o facem de pomina!
De Buzau ce sa zic? Constat ca Bucurestiul nu e singurul oras plin de gropi,parca mi-a mai venit inima la loc.....
Hai,ca nu-s prea coerenta,sar de la una la alta.Concluzia:a fost super si mai vreau!

BRENDA

Cu dedicatie:
"E o mare nenorocire de a nu avea destul spirit pentru a vorbi ce trebuie si nici destula minte pentru a tacea.Iata principiul impertinentei." (la Bruyere)
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

neatza! Uite si-o cafea!
Am primit reprosuri pe mess ca n-am povestit de la munte! Pai nu prea gasesc cuvinte sa spun cit a fost de minunat...cert e ca mi-am incarcat bateriile pt.mult timp de acum incolo!
Am mers muuuult,atit de mult,incit dimineata cind ne trezeam,nu puteam sa pasim,dar tot as mai fi mers.....
Am mincat muuuulte gratare,deci nu ne-am abatut de la dieta deloc si i-am mai "curatat" si pe aia mici de inghetate,guma si alte prostii....
Si am simtit natura,chiar am simtit-o prin toti porii si asta a fost cel mai frumos!
Iaca si amintirile,e bine ca astea raman.....

BRENDA

Cu dedicatie:
"E o mare nenorocire de a nu avea destul spirit pentru a vorbi ce trebuie si nici destula minte pentru a tacea.Iata principiul impertinentei." (la Bruyere)
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Brenda, bine ai (re)venit!!!!
Danim, cum e la scoala? Ce mai zice fiica ta? Ii place?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

neatza gashca :)

miercuri a venit tare incintata de la scoala si mi-a zis ca-i place de Miss Camillo (educatoarea ei). Azi e a 2a zi si a plecat fara probleme. Azi vine cu school busu' si a tare incintata. Avantajul e ca nu merge in fiecare zi ci numai lunea, miercurea si vinerea din 2 in 2 saptamani. Luni a venit acasa cu o coronitza din hirtie pe care a decorat-o ea si pe care scria ca Azi am inceput Jk si sunt tare mindra, o foaie pe care isi pusese minutza si tot asa cu multe chestii lipite pe ea pe care era si o poezie.... a avut fun... a mincat si ce i-am pus la ea, nu totul dar ma asteptam la asta. acum tre sa vad ce-i tot pun la ea de mincare (ca tre sa-i pun lunch si 2 snackuri). mi-au trimis lista si cu ce nu au voie sa duca, ca sunt o gramada de copii cu alergii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

asa ca imi trebuie idei de ce sa-i pun la ea.
am citit ce am scris inainte si am facut o greseala :) numai vinerea e din 2 in 2 saptamani (lunea si miercurea merge mereu :))
asa ca... vreau idei.
azi i-am pus snitzel cu castravete, saptamana viitoare intr-o zi ii pun piure...si apoi mai vedem, ca nu ash vrea sa-i pun ceva cu sos ca se maninca mai greu. i-am cumparat deja un termos mai mic in care se poate pune supa. cu snackurile e usor ca ii mai pun biscuiti, fructe, iaurt, chec...aici e mai simplu. da' incet incet vad si ce prefera si-mi spune si ce mai vede la alti copii. anu' trecut shtiu ca plateai si miercurea mincau toti pizza. deocamdata nu mi-au trimis nimic de la scoala.

ca aici pentru tot ce fac trebuie sa semnezi ca esti de acord. deocamdata am semnat ca la lunch sta la scoala si ca nu merge nimeni sa o ia acasa, ca are voie sa mearga in excursii cu shcoala si ca o sa aibe grija de calculatoarele de la scoala.
vinerea viitoare au un BBQ de la 5 ca sa se cunoasca parintii intre ei.

saptamana viitoare mi se pare ca au si prima slujba ca e scoala catholica si aici spun rugaciuni de 2 ori pe zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Danim,ce-mi place cum suna programul asta de scoala,oare cind se va ajunge si in Romania la un asemenea standard?
Idei nush daca pot sa-ti dau,ca nu prea stiu ce mancati voi acolo,stii bina ca bucataria romaneasca e departe de ce-i acolo si nu stiu ce gatesti tu
cred ca n-ar trebui sa-i lipseasca supa,iar restul....eu stiu? niste paste cu brinzica,niste cartofiori gratinatzi,friptura la gratar sau la cuptor.....
nush nici ce mananca copila,asa ca....cred ca tre sa-ti vina ideile tie....

BRENDA

Cu dedicatie:
"E o mare nenorocire de a nu avea destul spirit pentru a vorbi ce trebuie si nici destula minte pentru a tacea.Iata principiul impertinentei." (la Bruyere)
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Brenda, bine ai revenit acasa, desi cred ca ai mai fi stat pe-acolo macar o saptamana! Frumoase pozele, insa pe mine puteai sa ma ocolesti, am iesit cam stramba .

Danim, imi place sistemul de invatamant de la voi... Au timpul ocupat, faceti si iesiri in aer liber.
Ca idee de lunch, ar merge si niste budinca de macaroane taiata cubulete, o musaca, acum depinde si ce-i place sa manance. Dar nu se poate lua masa acolo, nu au cantina? Ca asa mai mare chinul sa pui pachet si sa nu stii ce sa pui.

Gabi, asteptam poze din concediu!
Miha, Marce, veniti si voi mai des!

poze de la mare

poze de la munte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

de gatit se gateshte romaneshte la mine in casa :)

inca nu shtiu cum e cu cantina, dar am impresia ca pot merge cind sunt mai mari. pentru astia mici trebuie sa le pui de acasa. acum tot e bine ca merge doar 2-3 zile pe saptamana, dar din clasa 1 merg in fiecare zi si atunci e mai complicat :)

cartofi si macaroane cu brinza merge, ca ii plac. in general nu e mofturoasa, numai ca are perioade cind maninca ceva, apoi vreo luna nu se mai atinge de chestia aia...da' cred ca asta e valabil si la voi.
partea buna la mincarea de acasa e ca macar ii controlezi ce maninca. habar nu am cum e mincarea la cantina. stiu ca multi se mirau cind le spuneam ca la daycare-u la care am dus-o le gatea acolo, pentru ca de obicei le da hot-dogs, macaroane de la conserva sau supa la plicuri.
am dus-o o singura data la Mc'Donalds si nu a fost incintata de hamburger si chestia asta sper sa reziste mult timp :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Uite ca azi fu sarbatoare(La multi ani celor care s-au sarbatorit!) si,pt.ca treaba n-am facut,mi-a gasit un pic de timp sa mai fac niste albume pe webshots....
Danim,ti-am promis ca iti arat fusta Dianei.Uite-o aici,cea rosie....cam sifonata,dar inca e in lucru.Urmeaza bustiera la care o sa am muuuult mai mult de lucru.Dar satisfactiile sint pe masura....imi creste inima cind imi vad fata admirata de toata lumea pt.cum danseaza si cum arata in rochitele astea.....
Daca vreti sa va mai incintati ochiul,uite si micutza mea "gradina"....
Va pup pe toate!

BRENDA

Cu dedicatie:
"E o mare nenorocire de a nu avea destul spirit pentru a vorbi ce trebuie si nici destula minte pentru a tacea.Iata principiul impertinentei." (la Bruyere)
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput