Clipe din trairile sufletelor noastre...(10)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danim spune:

Allysa, motiv mai bun ca asta chiar ca nu exista :)
io shtiam ca or sa inceapa ploile, asa ca i-am cumparat saptamana trecuta :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Gabi, curaj! O sa fim cu gandul alaturi de tine joi, insa daca impricinatul nu se prezinta, tare mi-e teama ca se va amana un termen. Iar termenele astea se dau cam la o luna.

Fetele, cumparati-va pantofi si fara motiv [;]! Rasfatati-va si voi, ca meritati...

poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Alma, sper sa nu se amane prea mult. Oricum, amana odata, inca odata, dar odata tot vom divorta, nu? Ca doar nu poate dura pana la infinit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

'na seara gagici!
Am venit de pe la munci si am stat la un pahar de vorba cu a mea sora.....acum ma pregatesc sa fug dupa Di la antrenament....

Gabi,stii ca tinem pumnii....acum....cum o fi,vine,nu vine,important este la urma urmei ca s-a produs despartirea(xcare era deja o necesitate),asa ca hartia aia o sa se "rupa" si ea la un moment dat,stai linistita.
Totul e sa pleci cu curaj spre "locul faptei",noi de pe aici o sa te sustinem cu gindul!

Alma,de F.Barclay este,intr-adevar,se anunta a fi o carte placuta.....

Danim si Alyssa,hai mai,cind va vedeti? Ne trimiteti si pozne de la intilneala?

Marce,Cati....pe unde or fi?

BRENDA

Cu dedicatie:
"E o mare nenorocire de a nu avea destul spirit pentru a vorbi ce trebuie si nici destula minte pentru a tacea.Iata principiul impertinentei." (la Bruyere)
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyssa spune:

Gabi, iti tin pumnii pentru joi, o sa fie bine! Va trebui sa inteleaga si el ca trebuie sa divotrati, ca nu puteti trai asa la infinit. Si cu cit mai repede si mai pasnic, cu atit mai bine pentru toata lumea, mai ales pentru copii...

Eu vreau sa va spun ca va admir, mai fetelor si baietilor care sinteti parinti singuri! Pe toate si pe toti! Pentru tot ce faceti in fiecare zi, pentru faptul ca sinteti curajoase si frumoase si independente si mamici bune! Pentru taticii singuri care isi cresc puii si incearca sa umple si locul unei mamici!...

You go girls! And boys!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyssa spune:

offf... mai Brenda, ce asi fi vrut sa am si eu o sora... cred ca este minunat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

va multumesc fetelor!
Nu pot spune exact ce simt acum, din pacate nu exista procedura standard, ci tot felul de posobilitati: daca amana, daca se opune, daca e de acord, etc. Si asta ma enerveaza:((((

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Neatza gaska simpatica,
uite bag si eu citeva rinduri dupa care iar fug. De 2 zile tot pe drumuri sint, colo-colo. M-am saturat! Vreau sa vegetez in casaaaaaa...
Ieri am fost in Europa sa iau cadouri. Azi e ziua fratelui meu si vine curind si ziua tatalui meu si a mai fost si ziua unei bune prietene... si uite asa am cumparat diverse da'...pt altii! K pt mine nu m-am incumetat sa iau ...la cit sint de balenutza acum ...nu am vrut sa devin si mai depresiva, vazind k nimic nu ma mai incape.
Ehhh... am mai luat una alta pt viitoarea mea bebelina.. si din pacate, pt k aici a mai iesi o tura soarele, au aminat uritii aia sa scoata hainele groase pt bebei. Vroiam un fis din ala de scos bebele din casa pe vreme rece...dar ...pauza! nimic...
Pe linga asta, am fugit si la garso k trebuiau oamenii cu jaluzelele sa vina ...care bineinteles, au incurcat borcanele si nu au aparut. Sa ma mai puna pe mine si azi pe drumuri...ce urasc kestia asta! (adik firmele neserioase). Pe urma la cuparaturi ...ahhhh... mi-am luat dovleac sa fac "Pumpkin Pie" ...adik "placinta cu dovleac" .
Si uite asa ..am plecat ieri la 8 dimineata de acasa si am ajuns inapoi, la 7 seara... rupta de obo. Noroc k respectivul "iubi" m-a vazut asa terminata si a propus sa comandam pizza care vine acasa. Si uite asa, "am si gatit" ... Ce bine a fost sa vina la usa si sa nu mai fac eu nimic k nu stiu dak mai eram in stare.
Cam de asta nu v-am scris ieri... Este k sint o fortza?

In alta ordine de idei...s-a mutat intilnirea in Canada? Ehhh...e cam frigutz pt gustul meu ...da' venim toate, nu?
Bravo voua..sper sa va intilniti mai ales k stiu de la cunoscuti k e destul de greu sa fii singur acolo, fara prieteni, asa k putinii romani care sint, ar trebui sa fie uniti. Apropo Alyssa, eu cred k romanii in fatza carora s-a desfasurat acel uritzel spectacol cu ex-ul, vor intelege si vor uita, avind in vedere situatia care a fost. In fond, asta-i viata si nimeni nu e perfect...probabil si ei au problemele lor. Cred k fetele tale s-ar simti bine printre ceilalti copii romani. Poate ma insel eu ...
Gabi, mult succes! Iti tinem pumnii! Tu fii tare si fii optimista si puternica, cum esti de obicei. Sper sa se termine repede si totul sa se aranjeze asa cum doresti. Meritati si tu si copiii acest lucru.
Brenda, uite-ma. Kiar mi-a fost dor de voi. Ai primit acordul de la ai tai, sa arunci din mobila veche? Wow...te invidiez! Eu inca sint in tratative cu ai mei si ii implor sa arunce din ea si ...nimic! Ce ai facut sa reusesti? Poate functioneaza si la ai mei!
Ce-as mai sta si foruma.... Dar uite k imi fac altii program.

Acum fug si va las...vorbim mai incolo...
puuuuup pe toata lumea!


Marce 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati 73 spune:

Sunt pe aici, mai!

Copilul a fost la petrecerea unei colege la o sala de joaca. A fost super!Azi am sedinta cu parintii!

Insa am o problema cu gradinita. De la 15 sept a racit de 2 ori pana acum...Asta noapte nu a dormit bine, a facut febra, a tusit si tot asa.

Stie cineva un sirop performant contra tusei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

neatza,neatza!
marce,nu cumva te obosesti cam mult? E adevarat,e indicata miscarea,insa......nu trebuie exagerat.....hai inapoi dupa-amiaza si vorbim noi.....

alyssa,intr-adevar,tare bine e sa ai o sora!
sa stii ca si tu esti de admirat,ai trecut prin atatea nenorociri,prin atatea greutati si uite ca ai reusit sa faci fata si sa mergi mai departe.E mare lucru!

uffff.......am multe de facut si o zi de doar 24 de ore,din care doar vreo 8-10 in care pot sa activez,asa ca o iau de coada....

BRENDA

Cu dedicatie:
"E o mare nenorocire de a nu avea destul spirit pentru a vorbi ce trebuie si nici destula minte pentru a tacea.Iata principiul impertinentei." (la Bruyere)
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput