Clipe din trairile sufletelor noastre...(10)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

"restul lumii" adica o parte din vestul tarii si-a reinstalat ieri tot windowsul, si azi ma chinuiam sa refac netul. Dar in sfarsit am reusit:)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyssa spune:

quote:
Originally posted by danim

Alyssa pe unde stai?




Eu stau pe Victoria Park intre Lawrence si Eglinton.

Ma gindeam sa dau si eu fetele la scoala romaneasca, dar dupa o faza de care am avut parte acolo din partea fostului, nu imi mai vine sa scot capul in lume intre romani... ( A inceput sa strige in gura mare cam in jur de Craciun acuzind pe un parinte de acolo ca ma culc cu el,ca ii fac nu stiu ce, de fata cu toata lumea si cu invatatoarele. A fost urit de tot!)

Aseara am adormit in treining! Am venit obosite frinte de la ferma, am trecut pe la o prietena din bloc sa ii duc si ei un Apple Pie de la ferma, am stat un pic, am venit acasa, le-am facut baie la fete si am intrat sa le citesc. Cea mare dormea deja, i-am citit celei mici care avea chef de joaca, dormise in masina. Am stat linga ea sa nu o trezeasca pe aia mare (dorm in paturi etajate) si am dormit si eu ca o valiza'n gara!
Aveam de gind sa o adorm pe ea si sa ma trezesc sa mai string prin casa, sa spal pe jos... Cred ca imi mai trebuie vreo cinci ore in afara de alea 24 pe zi sa pot face tot ceea ce vreau sa fac!

Voi ce mai faceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

eu stau in Thornhill, da' lucrez in Downtown (Dundas & Yonge).
poate ne vedem intr-un lunch daca lucrezi si tu tot prin zona, ca fetele astea se tot vad in tzara :)ca in week-end e mai greu. poate numai daca aflam cum sa facem zilele sa aibe mai mult de 24 de ore :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

gasiti voi si ora 25 sa va vedeti....offfff......cind va citesc....expresii...activitati...obiceiuri.....tare as vrea sa fiu acolo....orice s-ar spune,e alt nivel de civilizatie,alt nivel la care iti traiesti viata.....vreau si eeeeeuuuuuuu.....nu gasiti un canadian si pt mine?

plec la nani sa ma visez in Canada,sau in orice alta tara la care tinjesc eu.....

ne vedem maine seara....ca maien lucru.....

noapte buna,copii!

BRENDA

Cu dedicatie:
"E o mare nenorocire de a nu avea destul spirit pentru a vorbi ce trebuie si nici destula minte pentru a tacea.Iata principiul impertinentei." (la Bruyere)
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Somn usor:)
Si eu as vrea in Canada... sau mai bine in SUA, indeva mai spre sud, la caldurica:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sileriki spune:

Gabi maine incep inscrierile la DV 2008 , este o sansa prin care sa ajungi in America , iti doresc tot binele din lume pa

evi , Eric 14.06.2000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Hello si din sud-est!
Am fost cam lenesa zilele-astea, a fost omu' acasa si m-a tinut ocupata , ieri la serviciu n-am avut chef de nimic, dar macar v-am citit.
Bine ai revenit, Alyssa! Ma bucur sa aud ca sunteti bine toate 3 si ma mai bucur ca tu si danim locuiti in acelasi oras, aveti amandoua cate 2 fetite, e frumos sa va si intalniti...
Noi am iesit sambata la o pizza, Diana cu rolele, apoi s-a jucat box la jocuri electronice si eu curse (m-am tot lovit de parapeti, am terminat pe locul 32 din 33).
Duminica am lenevit, am facut probleme de clasa a 5-a, ne-am uitat la meci.
Brenda, parca am citit "Mataniile", interesanta carte! Florence Barclay a scris-o oare?
Ehei, ganduri de emigrare am avut si eu mai mereu, cred ca ma inscriu la DV2008, nu strica niciodata, desi acum nu stiu daca as pleca, de la o varsta te adaptezi mai greu.


poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

neatza gashca :)

aici plooooooooooooooooo

Alma, daca eram io, ieseam pe 34 din 33 ca la jocuri din astea nu ma pricep si pace :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyssa spune:

Plooo in draci, parca de jos in sus, ca am ajuns la munca uda la picioare... Si numai am iesit din masina sa duc fetele la day-care! Motiv sa merg sa imi iau pantofi noi?...

Dani, eu lucrez la Bay cu Bloor, nu asa departe...

Mai vin!

Alice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

aici inca nu ploua, dar va urma:(
Ma bucur ca e cald, asa imi place toamna, cu 25 de grade in octombrie:)
Of, mi-e groaza de ziua de joi:((((

Mergi la inceput