Clipe din trairile sufletelor noastre...(10)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Neatza iubitele,
cum vi se pare duminica asta insorita?
Gabi, te invidiez pt mersul la piscina. As merge si eu, dar mi-e cam teama in perioada asta...dak nu e apa curata...dak e apa prea rece...etc. Las' k vine ea vara urmatoare!

Brenda, dak vreti in parc, mergem in parc, nu e problema. Dar...gasim un parc undeva la mijlocul distantei, sa fie ok pt toata lumea? Unde sta Ioana? k nu mai stiu! Sau...ne vedem acolo si plecam in parc dak tot asa frumos e. Ahhhh...poti sa vii cu iaurtul dupa tine. Saracutza de tine... Stiu cum e sa fii la regim! Din pacate, nimeni nu iti tine companie la iaurt..hehehe...ba mai mult, "noi" de abia asteptam sa ajungem in Mall! De fiecare data, maninc gogoasa din ala cu crema inauntru...mmmmmmmmmmmm...de la Daylight Donuts. Inainte nici nu ma uitam la ele dar...se pare k bebelinei ii plac. E unul din putinele lucruri dulci care ii plac! Asa k .."noi" o sa infulecam 1-2 gogosele si o sa suspinam pt tine. Ce rele sintem!
ahhhh...inca ceva! Stii k iti ziceam k ma inteapa rau ba in stinga (mai mult), ba in dreapta... Si dr ginecolog mi-a zis k ar fi contractii..etc..sa iau No Spa. Si ieri la fel...bai, aveam o durere de stateam incovoiata si doar iti zisesem k nu am facut mai nimic sa ma obosesc. Si iau eu o pastila de NoSpa... si in 10-15 min, M-A LASAT DUREREA! Sa stii k alea erau contractii cum zicea dr!!! Acum macar stiu si ma car cu NOSpa-ul dupa mine (e ok...pot lua pina la 4 pe zi..l-am intrebat).

hai va pup si astept sa mai scrieti,

Marce 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyssa spune:

Buna dimineata la toata lumea! Nu am avut timp de rasfoit in urma, am venit cu cafeaua sa mai birfesc cu voi si uite ca s-a ttrezit Maya mea mica (este 7:30 dimineata aici) si imi spune sa ies de pe computer ca ea vrea sa vada Hilary Duff site...

Na ca s-a dus la televizor si m-a lasat in pace un pic...

Aici este innorat si ploios, imi planificasem sa merg cu fetele la ferma de mere sa culegem mere din pomi si sa ne plimbam cu tractorul cu fin, sa dam de mincare la animalele de ferma... Dar cred ca o las pe weekendul viitor!

Pe Sarah am inscris-o la un club de gimnastica de performanta. Am crezut ca este mica, dar erau si mai mititele pe acolo si se miscau de am ramas cu gura deschisa! Are ca instructor pe un fost gimnast din Bulgaria Jifco il cheama, fetele ii spun Jeff... Ii place, o face cu drag si vad ca se impinge singura sa faca mai bine, mai greu.

Maya a inceput gradinita, are un educator pe care il adora. Il cheama Mr. Doolittle :) Se duce la gradinita cu placere si imi aduce acasa tot felul de desene pe care le agat prin casa, pe frigider, in poseta...

La ora zece are ora din nou Sarah la gym si trebuie sa duc rufele la spalat pina se scoala si ea, ca altfel nu mai apuc. Dupa gimnastica mergem la biblioteca sa ducem cartile si sa luam altele, apoi am promis ca mergem la bowling sa aven fun!

Mai vin!

Sa aveti o zi minunata!

Alice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Marce, ai grija cu contractiile astea, nu-i de gluma cu ele.

Alyssa, felicitari gimnastei!
Fetele,sa va simtiti bine la intalnire!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyssa spune:

Am dus-o pe Sarah la gimnastica, am fost cu Maya la biblioteca si pentru ca s-a luminat, este chiar o zi frumoasa, am venit sa luam cite ceva de mincare sa facem un picnic la www.chudleighs.com/Farm_home.php" target="_blank">Chudleigh's Apple Farm.

Cam asa este aici la fermele din jurul Torontoului, amenajate special pentru copiii, cu labirinte in lanurile cu papushoi, animale de ferma pe care sa pui mina si sa le dai si de mincare, magazine cu placinte de casa de mere, miere naturala, flori...

Am plecat sa o iau pe Sarah de la gym si directia ferma...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Seara buna,la toata lumea!

Io acum am picat de la intalneala si vreau sa fiu prima care posteaza...sic,sic!
Miha n-a mai putut veni(bataitza cu prima ocazie),am fost numai eu cu Marce si cu Ioana.....
Putin prin mall,la o cafea(noi) si un cheesburger(diana),la bile(cata)....dupa care in parc.
Eu m-am simtit bine,sper ca si fetele si cred ca ar trebui s-o comitem mai des.........

asta a fost momentul meu de recreere,dupa ce dimineata am zugravit balconul si am facut mincarica....e chiar fain,eu nu maninc,dar gatesc! Si ma pot abtine,asta e important!

alyssa,inca o data,bine ai revenit! era si pacat sa pleci dintre prieteni,zau asa! cu chestia cu ferma....m-ai dat gata,vreau si eeeeeeeuuuuuu......

BRENDA

Cu dedicatie:
"E o mare nenorocire de a nu avea destul spirit pentru a vorbi ce trebuie si nici destula minte pentru a tacea.Iata principiul impertinentei." (la Bruyere)
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Buna dimineata fete !

UAU....asa primire calduroasa din partea voastra...... multumesc !

Acum, sa va spun de noi !

mama are 2 fete, una de 8 ani si una de 1 an si o luna, sunt sufletul si viata mea ! Cea mare este clasa a2-a, si deocamdata stam la parintii mei pana se termina treaba asta urata cu divortul. Dupa aceaea......om vedea !

Brenda, am o intrebare la tine...parca fetita ta face dansuri...unde o duci , dupa ce program...petnru ca cea mare a facut balet o perioada insa am renuntat pentru ca nu aveam cum sa o duc pana la Palatul Copiilor ! Si tare as vrea sa ii gasesc altceva ! Ca sa nu mai spun ca ea ar fi super fericita !

Sar'na de invitatia in Mall.......venim !!!!!!
Nu stiu ce sa va spun altceva despre noi....doar ca suntem singurele de 2 luni !

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”


POZE FETE CUCUIETE
ANA ESTE ATAT DE MARE
DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

'na ziua la fete!

Briana,invitatia era pt.ieri,dar data viitoare te anuntam din timp si sigur ne vedem! Sa-ti traiasca printesele,sint niste dulceturi.Pe unde locuiesti?

restu'lumii pe unde e?

BRENDA

Cu dedicatie:
"E o mare nenorocire de a nu avea destul spirit pentru a vorbi ce trebuie si nici destula minte pentru a tacea.Iata principiul impertinentei." (la Bruyere)
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Brenda, vazut ca e pentru zilele trecute...da' m-am gandit ca odata facuta o invitatie va mai veni si alta !

Noi acum stam in afara Bucurestiului....!!! Nu foarte departe .Mami face "naveta" la Bucuresti la serviciu !





Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”


POZE FETE CUCUIETE
ANA ESTE ATAT DE MARE
DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Briana,sigur,invitatia e valabila pt.orice intilneala....
Eu iti dau toate detaliile daca vrei cu privire la dansurile de societate,dar daca stai in afara Bucurestiului,o sa fie cam greu,antrenamentele in general sint seara.....

Fetelor,am obosit....am mai aruncat niste mobila pe care o depozitam in uscatoria scarii (care e usa in usa cu mine) si pe care chiar nu o mai foloseam,asa ca am facut fitness fara sa vreau,am mincat acum o maaaaare salata cu brinzica si m-a luat un somn de zile mari....

Am uitat sa va intreb:cine a citit "Mataniile"? Eu m-am apucat de ea desi o am de muuulti ani in casa,am chiar editia originala,de acum 'j de mii de ani....
Cred ca o sa ma duc sa lecturez....cu ochii la floriel emle frumoase si la balconul proaspat renovat....

BRENDA

Cu dedicatie:
"E o mare nenorocire de a nu avea destul spirit pentru a vorbi ce trebuie si nici destula minte pentru a tacea.Iata principiul impertinentei." (la Bruyere)
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

o parte din restu' lumii citeshte din urma :)


simbata am fost la gradinitza romaneasca si apoi am stat acasa si ne-am uitat la tv. ieri am fost la un party...asa ca acum ma refac cu o cana mare de cafea.

Alyssa pe unde stai?

Mergi la inceput