Clipe din trairile sufletelor noastre...(10)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Buna dimineata. Mi-e somn.:D Am inceput bine.:)))
Inca nu ma mut in casa noua, ci ma mut temporar in Militari. Trebuie sa eliberez apartamentul meu. Constructorul ne-a dat ca ultim termen 30 octombire. Sper sa fie macar asa.
Brenda, as veni la intalneala, daca imi ziceti cand si unde.

O zi buna !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Buna,fetele!
Slaba activitate pe aici.....
Eu acum am picat de la serv.....m-am dusuit si am venit rapid sa ma racoresc....
De fapt,m-am racorit deja.Am avut o discutie cu colega si i-am spus tot ce ma durea.Evident ca a negat tot,dar am dezarmat-o rapid,i-am spus sa nu se mai oboseasca,doar o cunosc!Ehhhhh....si tare bine ma simt.O sa-mi pot vedea de treaba mai departe!
Astia la tv vorbesc de depresie de toamna.....ce naiba o fi aia? Ca n-am mai auzit!
Astazi am mincat strict ce mi-am pregatit,nu mi-a fost foame,am baut pina acum 2 litri de apa(cam naspa cu vizitatul asta des la buda),si acum plec sa iau ultima masa......
La mine pe masa troneaza o farfurie cu snitele.......dar NU MA VOI ATINGE DE ELE! Clar!
Revin.....

BRENDA

Cu dedicatie:
"E o mare nenorocire de a nu avea destul spirit pentru a vorbi ce trebuie si nici destula minte pentru a tacea.Iata principiul impertinentei." (la Bruyere)
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Seara buna...
meiii...eu nu ziceam sa tii regim doar doua sapt. Asta e pt intretinere sau sa dai jos citeva kg. La mine functiona pt k nu aveam multe de dat jos si din cind in cind, mai mergea o cura mica adik insemnind mincind f subtzirel.
Brenda, succes la regim! Si...tine foaia cu notitzele k o sa am si eu nevoie dupa febr incolo.
Imi pare rau dar...eu sint obsedata. Dak nu o sa slabesc repede la loc cred k o sa innebunesc. Cu alaptatul e vrajeala. Am citit prin carti si nu e adevarat k trebuie sa maninci pt doi cind alaptezi. Cica caloriile din 1 litru lapte sint suficiente pt bb pt o zi asa k in rest nu trebuie sa te imbuibi.
Alma... pe tine nu te pun la socoteala k esti din grupul de cam neatins, adik gen manechin, slaba shnur ...k sa nu zic batz sa te superi. Esti sincer de invidiat. Kiar si pt simplu fapt k faci sport regulat. (cel putin eu asa inteleg). Eu una nu ma pot tine de sala de sport deloc. Noroc k vara ma scoate motocicleta din casa iar iarna, mai nou, ma duc la snowboard din cind in cind. Ahhhh ...si am uitat ...mai era un sport care ma tinea in forma...se numea ceva cu "s.." ...oare "sex" sa fi fost? Am uitat!
Offff dak va duceti la patinoar eu nu o sa pot veni. Ca dak vin, o sa ma si manince sa ma dau pe ghetza...normal!
Danim... frigutz la tine acolo, nu am ce zice . Cred k e frumoasa Canada dar ar fi printre ultimele optiuni dak ar fi sa plec din tara. Cred k as alege o zona mai calduroasa, k tareeee mi-e urit de iarna si frig!
Hai pup si ziceti ce facem pe we asta...ceva propuneri?

18+


Marce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Neata,neata!
Iaca mi-am luat micul dejun (pina la urma e bine cind maninci dimineata) si acum beau cafelutza.

Marce.....mie-mi trebuie citeva luni sa dau si 4-5 kg jos,poate ca asa e organismul meu,nush,dar foarte greu slabesc.Poate de aia m-am si ingrasat asa.La tine functioneaza ca la sora-mea(pe care ai cunoscut-o),in 2 saptamani nu mai are burta(ma refer la burta "de sus",stomacul umflat,de care eu nu scap nici slaba)....si tot asa......

Alma.....mey,da' chiar te-ai indragostit de tot de nu mai treci pe aici? Vorbim noi pe mess....

Gabi,daca nu ma insel,se apropie termenul,asa-i? Am emotii pt.tine,zau!Parca retraiesc niste momente care tare au durut....

Ioana,pai in octombrie ne pregatim...sa faci un X maaaare pe locul unde o sa spargem sampania.Eu sper sa nu te duca cu presul constructorii,ca din noiembrie cica se lasa cu zapada...Ce faci? Vii la intilneala?

Danim.....sa nu trimiti frigul ala prea repede,mai lasa-ne o tzara de....iluzie(aiurea,ploua aici de nu se mai opreste)

Cati,Miha,marile absente......mai ziceti si voi ceva?

Am uitat pe cineva?



BRENDA

Cu dedicatie:
"E o mare nenorocire de a nu avea destul spirit pentru a vorbi ce trebuie si nici destula minte pentru a tacea.Iata principiul impertinentei." (la Bruyere)
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Neata. Cafea ?

Brenda, zi-mi si mie daca vreti sambata sau duminica, sa stiu cum aranjez programul. Presupun ca oricum ne intalnim dupa-amiaza. Mai e o problema... Vremea. Daca e tot asa... Si daca ne intalnim, as zice pe la 16-16:30, ca sa doarma de prazn si Cata.
Ne pregatim, ne pregatim, sper, vorba ta, sa nu ma prinda zapada. Si chiar Craciunul.:)))) Mai am experienta asta cu apartamentul meu, care trebuia sa fie gata in toamna si a fost gata in ianuarie.:D:D
Am si eu un regim facut de un nutritionist... Slabesti cu el cel putin 10 kg. Acum, in functie de organism, poti slabi si 15-20. Se tine trei luni. L-am tinut si eu si am slabit super cu el dupa ce am nascut. Daca te intereseaza, zi-mi.:)

Va pup si o zi fara ploaie.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Am reusit sa pun si poze:
inceperea scolii,la mall cu Diana Almei si la BabyExpo....

Marce,noi nu facuram nici o poza impreuna mai....acum imi dau seama....

BRENDA

Cu dedicatie:
"E o mare nenorocire de a nu avea destul spirit pentru a vorbi ce trebuie si nici destula minte pentru a tacea.Iata principiul impertinentei." (la Bruyere)
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Am vazut si eu pozele, Diana ta e o frumoasa mai, are un corp... Pe Leo nu-l vazusem deloc, dar am vazut ca la scoala a facut pereche cu Diana .
Cu mofturile la mancare stii si tu cum stam. Daca s-ar putea, ar manca doar spaghete, pizza si hamburger, pe langa fructe si legume crude. Nu tu carne, cartofi, oua...
Nici n-am apucat sa citesc ce-ati scris ieri, o fac mai incolo si revin spre seara...

Casoca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

neatza gashca :)

faine poze :)si faine fetele :)

si aci ploo...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Ploo,ploo.....da' nu se mai opreste! Si parca prea brusca trecerea de la sandale la pantofi si haine de piele....brrrrr.......

Ma bucur ca v-au placut pozele....Alma,data viitoare fac numai spaghete si cartofi prajiti,desi eu nu-i dau dianei asa ceva,dar vom face o exceptie....Tu te-ai mai gindit la week-end?

Nice conference astazi....danim si gabi,pe unde ati umblat? Ca daca erati si voi era gashca completa!

Deci duminica o punem d eintilneala....cine se mai baga?



BRENDA

Cu dedicatie:
"E o mare nenorocire de a nu avea destul spirit pentru a vorbi ce trebuie si nici destula minte pentru a tacea.Iata principiul impertinentei." (la Bruyere)
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

pai am vazut ca m-ai chemat si pe mine, da' la ora aia io dormeam :)
la 6.30 ma trezesc si la 7 ies pe usa ca fac o ora pina la job.

va dau de stire cind pot sa intru iar pe mess de la munca si atunci poate va prind la o cafea.

Mergi la inceput