Clipe din trairile sufletelor noastre...(10)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Brenda, stiu ca ce scriu e inutil, dar capul sus ! Esti puternica si o sa treaca si starea in care esti acum.:) Incearca sa-ti indrepti atentia spre altceva, munca, Diana...
Sper sa treci cat mai repede peste momentele astea.:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Brenda, viata e frumoasa! Doar la asta sa te gandesti... Si la Diana, care iti aduce atatea bucurii. Iti spun eu, nu-i un capat de lume, se rezolva toate, incet-incet.

Casoca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Buna dimineata!
Cum ati dormit? Eu sunt la cafea acum, in cateva minute ma apuc de treaba, ca ma asteapta un morman de fise de verificat pe birou. Mai trec pe-aici la sfarsitul programului.

Va pup si sa aveti o zi buna!

Casoca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati 73 spune:

BRENDA????????????

Da, Ioana, o sa-l las in continuare, numai ca dimineata am intarziat putin, din cauza...smiorcaielilor...Si imi cam veneau si mie lacrimile. Nu-i vorba, eu plang si pentru copiii de la mine de la serviciu, daca da careva tonul!

O zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Neatza la toata lumea,
si eu sint la o cofi cu muuuult laptic.

Brenda, iubita... ce se intimpla? Nu ai voie sa fi altfel decit optimista. Tu imi ridici mie moralul. Eu la tine ma gindesc si la felul in care privesti tu viata, si ma faci sa fiu puternica. Asa k treci aici inapoi, la noi... Te asteptam!

Despre scutece am tot auzit k dak tii infasat copilul (macar la picioare si sold) reduce riscul de a avea displazie de sold sau picioare strimbe. De aia intrebam de rezultate. Adik cele cu fetitze in special... au avut bebelinele vreo problema in genul asta? K nu vreau k pisicutza mea sa fie cracanata ...
Altfel....nu tin DELOC sa spal scutece! Brrrr... multumesc lui DD si celor care au inventat: Pampers-ii si masina automata de spalat! Si ...as mai multumi si pt restul tehnologiei de pe piatza... ca tare bine prinde sa ai in casa cite ceva, la care nu trebuie decit sa apesi pe buton!
Deci cu cintarul o sa ma linistesc. Acum... pompa de muls...imi trebuie sau nu? Si dak da, de care sa imi iau?
De azi s-a deschis Baby expo la sala Polivalenta. Ma duc si eu miine cu o prietena care are un bb de 1 an. Mai merge cineva? Brenda, tu ai kef? Nu stiu cit o sa fie de interesant pt restul lumii dar eu merg sa ma uit un pic de pompa, cintar(in caz k gasesc vreo oferta deosebita) si as mai cauta o burtiera pt dupa nastere.

Va pup si ...mai scrieti k sa am si eu ce citi azi,
18+

Marce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Brenda, te vrem inapoi!!!!! Las' ca te inveselim noi!
Marce, eu m-am folosit mult de pompita de san. Am avut tip seringa de la Chicco, insa nu e fff buna fiindca garnitura de cauciuc cedeaza repede. M-am muls vreo 4 luni ca asta mica si-a dat drumul mai greu la supt, si a papat de la biberon (numai laptele meu). Mi-am facut si rezerve de lapte in congelator. Daca as mai lua de la capat, as cumpara Avent electric, mai ales ca aveam muuult lapte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Merci mult Gabi. Bine k mi-ai zis k sa stiu dupa ce ma uit. Parca vazusem cea Avent electrica, dar nu mai stiu unde. Nu e asa populara k e mai scumpa. Din cea Chicco tip seringa am vazut kiar in Cora si ma intrebam cum e. Dak vezi pe undeva sa imi zici si mie unde sa ma duc.


puuupic,

Marce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Vii in Oradea dupa ea?:)))))
Nu trebuie sa cumperi neaparat Avent, dar am auzit ca e ff buna. Numai din aia cu para sa nu cumperi ca nu scoate bine laptele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

ale mele nu au nici o poblema. aia mare a mai stat infasata, dar cea mica niciodata.

cu pompa, eu zic sa nu te grabesti. daca bebeu' maninca bine s-ar putea sa dai banii degeaba pe ea. eu mi-am luat da' nu am folosit-o. mi-am scos banii pe ea ca macar a folosit-o cineva din tara dupa ce i-am trimis-o.
acolo nu au in spital ca sa o poti inchiria? eu am avut medela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

am auzit ca si Medela e bun!
Eventual e buna o pompa daca vrea sa-si faca rezerve de laptic... nu strica niciodata cativa litri in congelator!!!
De la maternitate nu se poate inchiria. Am auzit insa ca in strainatate deja se poate...

Mergi la inceput