Clipe din trairile sufletelor noastre...(10)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Prin fereastra deschisă pătrund în cameră ultimele acorduri ale sonatei pentru pian de Beethoven. Cineva de la etaj a dat sonorul mai tare. Cu ochii închisi, încerc să prelungesc momentul sfârsitului, să-l dilat la nesfârsit. Nu vreau să tulbur vraja în care sufletul meu îsi caută uimit eternitatea. Dar clipele gonesc înainte, nereide mânate de aparitia zorilor...
Dureros de lucidă, mă simt ca o piatră pe fundul unui râu: continută si totusi lăsată pe dinafara acestei curgeri fără timp. Dacă as putea să opresc clipa asta, s-o prefac într-un glob de cristal în care s-o închid pe ea însăsi, s-o transform într-un bun al meu! Căci eu sunt asemenea furnicilor, care-si strâng provizii sub pământ. Vânez clipele scurte ale verii si le strămut în cele lungi si tihnite ale iernii, pentru a le putea trăi pe fiecare, luând înghitituri mici din bucuriile adunate. Am nevoie de timp să-mi savurez trăirile, asa cum ai adulmeca urma unui parfum prin aer.
Am crezut că trecutul este ceva durabil, de sine stătător. Nu, nu-i deloc asa. Caracteristica cea mai "statornică" a trecutului este evanescenta. Rămân datele, imaginile, cuvintele, străfulgerarea, poate, a unui sentiment familiar - cochilii în care amintirile par inundate de o inconsistentă înfricosătoare. De ce trecerea timpului ne transformă în altcineva? În cineva pe care îl pierdem putin câte putin, clipă de clipă? Ce suntem, de fapt, dacă viata lumească poate să ne consume ca pe o lumânare într-un sfesnic?


BRENDA

Cu dedicatie:
"E o mare nenorocire de a nu avea destul spirit pentru a vorbi ce trebuie si nici destula minte pentru a tacea.Iata principiul impertinentei." (la Bruyere)
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Of, Brenda, cum as putea sa te ajut???? Nu vrei sa ne spui ce ai pe suflet?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Brenda, frumoase randuri, desi cam triste. Hei, tu esti o optimista, vino si inveseleste-ne pe-aici! Tu, care ne trageai de urechi daca lipseam o zi, esti lipsa la apel?
Fetele, eu abia astept weekendul sa ma satur de somn, sunt in urma rau. Copilul inca se mai crede in vacanta, vrea sa stea la calculator pana seara tarziu, dar am dat militaria jos din pod, nu mai merge cu lugu-lugu. E un an destul de greu si vreau sa-l inceapa bine.
Ma duc sa-mi lipesc tocul la pantof, ca a alunecat spre spate si s-a desprins un pic, mi-am luat un super-glue in drum spre serviciu, sper sa ma si tina.

Casoca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Neatza fetelor,
mercic pt dezbaterea despre pompa. M-am mai uitat prin farmacii si am gasit numai manuale din aia tip seringa si tot manuala de la Avent. Oare o fi buna asta din urma? Mie o sa imi trebuiasca pt k vreau sa ma duc cit pot de repede la servici deci...bb are nevoie de papica cit e singurica. Azi ma duc in Baby Expo. Poate vad ceva acolo. Si mai tirziu un pic, tot acolo ma vad cu Brenda noastra. Ii dau eu bataitza dak nu termina cu depresia asta. Cred k e si de la vreme... pe mine asa ma apuca plinsul cind vad cum e vremea afara ...si ma gindesc k ne asteapta inca 6 luni la fel!
Cred k o sa vad si spectacolul Dianei de la Baby Expo. O sa fie primul meu spectacol de acest gen. Ma mai uit la tv uneori si tare imi place. Mi-ar fi placut si mie sa fac ceva dansuri sau sporturi cind eram mica...dar mama mea, cum spuneam, era disperata rau k cine stie ce patzesc. Asta e... 'Oi da-o pe fii-mea si pt mine.

Hai va pup si va las un rest mic de spalatura de cafea (k asta numai cafea nu e ...dar e pt bebitza concentratia asta. Sa nu o ia la fuga cu burta mea!)
18+

Marce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Mai,va multumesc mult de tot!
Nu-mi place sa par ca astept sa se roage lumea de mine,e penibil,dar va multumesc pt.sprijinul moral!
Cati,multumesc pt.telefon! Danim,pt.mesaj! Tuturor pt postarile de aici.....
Ehhhh.....mai sint si perioade proaste in viata,eu de felul meu sint o optimista,poate ca incercarile prin care am trecut m-au invatat sa fiu asa.Dar uneori mai simti ca ai cam ajuns la capatul puterilor.
E mare lucru,oricum,sa ai prieteni care sa stie sa te asculte,care sa te sustina si carora sa le pese.Eu va multumesc tuturor si va pup pe toate.

Astazi ma vad cu Marce,accept si bataitza,nu-i bai.....
Revin mai pe seara!

BRENDA

Cu dedicatie:
"E o mare nenorocire de a nu avea destul spirit pentru a vorbi ce trebuie si nici destula minte pentru a tacea.Iata principiul impertinentei." (la Bruyere)
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Brenda, sper ca esti mai bine. Te-am vazut ieri pe mess, dar erai "idle" parca, si nu am vrut sa te deranjez. Oricum si eu eram un pic nervoasa din cauza finantelor, bata-i vina de bani, ca eu nu stiu cum sa-i impart sa-mi ajunga la toate, in schimb iepuroiul merge azi in excursie. Ne-am intalnit ieri, nici macar nu m-a intrebat de copii, ce mai fac, ce mai mananca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

Marce, eu una am incercat cu una manuala, da' nu mi-a placut. am o prietena care a reusit s-o foloseasca si a fost multumita de ea.
depinde de fiecare. o poti duce inapoi daca nu-ti place?
sau daca stii pe cineva care are poate o poti imprumuta sa vezi cum te descurci.

miine incepem scoala si la gradinitza romaneasca :) si de saptamana viitoare inotul si patinoarul. asa ca serile or sa-mi fie destul de pline.

Brenda, ce atitea multzumiri? :) te ascultam pentru ca vrem nu ca sa primim ceva :) desi o cafea ici colo e bine venita :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Tocmai pt.ca vreti sint multumirile.intr-o lume in care primeaza egoismul,rautatea si falsitatea este mare lucru "sa vrea" cineva sa te asculte.
Dar daca e,dau si o cafea.Uite:am si cu www.fabulousfoods.com/recipes/beverages/bevimages/irish_coffee/irish_coffee.jpg" target="_blank">frisca si www.bigislandgrinds.com/wp-content/images/IMG_0753.jpg" target="_blank">fara.....Dar mai am si ceva www.homestylebake.com.au/images/choc%20chip%20muffins%20reduced%20fat.jpg" target="_blank">bun la ele......
Ehhhh? Cine se baga?

Aaaaaaaaa,si editez ca sa spun ca m-am vazut cu Marce.I-a crescut burtica de cind nu ne-am vazuuuuut......e un greieras bortzos si frumos

BRENDA

Cu dedicatie:
"E o mare nenorocire de a nu avea destul spirit pentru a vorbi ce trebuie si nici destula minte pentru a tacea.Iata principiul impertinentei." (la Bruyere)
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

io ma bag :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Brenda, ma bucur ca scrii. :)
A venit frigul... si deja mi-e dor de vara.:D:D
Lol, mie imi placea iarna, imi placea zapada, in schimb nu ma impacam bine cu vara. Cum ne mai schimba viata si preferintele, nu numai pe noi...
Va pup si un weekend frumos.:)

Mergi la inceput