Clipe din trairile sufletelor noastre...(10)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Am aparut si eu... mai tarzior asa, ca dupa ce-a plecat copilul la scoala am tras un pui de somn de vreo 3 ore . Apoi mi-am dat fixativul jos din cap, am facut ceva ordine pe-aici, am bagat copilul in cada si-am venit!

De la nunta ce sa povestesc? Mirii frumosi amandoi, nu foarte multa lume, dar selecta, am vazut live pe Carmen Radulescu si Etno (s-a vrut si Pepe, dar cerea prea mult , pe ecranele imense de pe pereti se derulau fotografii de la cununia civila, religioasa si chiar din toiul petrecerii. De meniu nu mai zic, bun si mult, bauturi la discretie, de la bar. Am dansat, ne-am simtit bine, dimineata am stat la o sueta cu mirii si niste prieteni de-ai lor si gata. Acasa si la somn! Poze n-am deocamdata, noi n-am facut, dar am promisiuni pentru maine, ca au facut colegii de masa. Cele de la proaspetii insuratei vor veni dupa luna de miere.

Intrebati de copii, daca ii luam la petreceri sau nu. Eu, spre exemplu, pe Diana n-o iau cu mine la nunti, doar la starea civila si la biserica, daca ma duc. Vara o mai iau cu mine la terasa unui amic si stam pana mai tarziu, in baruri nu intru, doar iarna o data, de doua ori pe luna, mai merg intr-un pub, la sueta cu prietenii si la dans.
Revelioanele le fac cand cu ea, cand fara, depinde de companie si daca mai sunt copii pe-acolo, altfel nu vrea ea sa vina. L-am facut si acasa, in doua sau, cand eram cu ex, in trei.

Copilul s-a simtit foarte bine la Diana mare (ca tot i-a spus Brenda asa), s-a distrat, Brenda a facut tot posibilul sa se simta ca acasa, chiar daca i-a cam scos peri albi cu mofturile la mancare...

Ieri ne-am recreat un pic in parc, a fost superb, daca eram si mai odihnita ma simteam si mai bine, sa tot merg in Bucuresti de-acum incolo.


Casoca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Marce.....musai fugi la dr.......ca n-are nici o legatura cu ecografia,tre sa intri pe tratament urgent.....

Gabi......tre sa bem pe chestia asta! Muasi!

Danim....niste pozne cu gardu' tau? Vezi sa nu cinte cocosul vecinului pe el.....

Io maine incep serviciul....am o saptamana super plina,asa ca o sa mai absentez de pe aici...sedinte,analize,nutritionist,si alte drumuri pe care deocamdata le tin secrete.....

Pup toate fetele...o zi buna maine!

BRENDA

Cu dedicatie:
"E o mare nenorocire de a nu avea destul spirit pentru a vorbi ce trebuie si nici destula minte pentru a tacea.Iata principiul impertinentei." (la Bruyere)
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Nu bem ca-s antialcoolica. De aceea nu-l iubesc pe iepurele actual, ca are prea mult alcool in instalatie.
Dar daca vreti, haideti la cozonac fierbinte. Acum l-am scos din aparat, am si bagat in burtica doua felii mari:) Inca se topea margarina pe ele. Asa-mi place mie, sa fie unsa. Dar daca nu vreti cu margarina, merge si cu finetti. Ieri am facut prima data, si mi-a reusit atat de bine, ca Robert a dat comanda si azi...:)
Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

quote:
Originally posted by gabibarta
Dar daca vreti, haideti la cozonac fierbinte. Acum l-am scos din aparat, am si bagat in burtica doua felii mari:) Inca se topea margarina pe ele. Asa-mi place mie, sa fie unsa. Dar daca nu vreti cu margarina, merge si cu finetti. Ieri am facut prima data, si mi-a reusit atat de bine, ca Robert a dat comanda si azi...:)



Iti dau adresa sa-mi trimiti si mie? Da' trimiti prin curier rapid ca sa nu se raceasca prea tare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati 73 spune:

Salutare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati 73 spune:

-?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati 73 spune:

Mai, ma innebuneste calculatorul asta!

Copilul este la gradinita, a plans dimineata... in fine, sunt ocupata pana peste cap.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

'Neatza!
Ce urit e afara! Brrrrr si cam racorica!
E asa naspa cu analizele mele? Oops! Offff.. am zis k stau totusi pina dupa eco. K dupa aia o sa vrea dr ginecolog sa ma duc iarasi sa vada rezultatul de la eco si tre sa dau iar 600 mii consultatia. Cu citeva zile in plus sau in minus nu o fi foc.
Azi va invit si eu la o cofi virtuala si sper curind la una adevarata, la mine acasa. Am inceput sa beau si eu cofi dimineata. De fapt, sint doua degete de cafea si restul lapte, k prea vad avioane si ma doare capul rauuuuu! Si ...vad k functioneaza! Nu mai mai doare capul. Cred k era de la tensiune prea mica ...

puuuuup pe toate,
17+

Marce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Ril, imi pare rau, dar cozonacul s-a racit... Poate data viitoare...
Cati, de ce a plans copilul? Din cauza gradinitei? Cat timp are?
Marce, mersi, io-s cu ceaiul de slabit, ca trebuie sa ma echilibrez, la 2 felii de cozonac (alea de aseara) un litru de ceai
Brenda, te-ai scufundat in munca din prima zi????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Am pus si ceva poze de la nunta, sper sa nu va fac pofta cu tortul .

Casoca

Mergi la inceput