Clipe din trairile sufletelor noastre...(10)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Miha68 spune:

Buna fetele!
Imi pare rau ca n-am avut cum sa ajung azi la intalneala, abia acum am ajuns acasa, am papat si eu si am intrat sa vad ce-ati mai zis pe-aici
Am o nevralgie pe care o ignor cu gandu' ca poate daca n-o bag in seama imi trece... o merge-asa?

Am pus niste poze mai noi, Thea e o haiosica, ma face sa rad zilnic si cand nu sunt langa ea zambesc pt ca-mi aduc aminte de mutritele pe care le face. Acum ca am niste poze mai noi o sa ma mai uit cand nu sunt acasa... asa cand ma mai ia doru'

Va pupic pe toate si va doresc o seara minunata!!!


http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=551495382&security=QBXWWP

http://good-times.webshots.com/album/553792868qgYRka


Mihaela, Denisa(3.01.1992) si Thea (2.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Miha, m-am uitat la poze. Ai niste fete superbe.:)
Alma, cum a fost la nunta ?
Sa aveti o seara frumoasa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Miha, ai fete dragute!
Fetelor, v-ati intalnit azi? Cum a fost??


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Mey,nu ne-am mai intalnit,ca Marce si Miha nu au putut,asa ca am amanat-o,ca sa fie intalneala cum trebe,mai ales ca voia sa vina si Ioana si iesea o intilneala super,asa ca o sa ne vedem intr-o gasca din ce in ce mai mare.....

Alma s-a distrat super(imi permit sa raspund io in locul ei,pina ajunge ea acasa),o sa va dea ea mai multe detalii...io astept poznele cu nerabdare.

A venit pe la 4 s-o ia pe Diana,voia sa plece in seara asta spre buzau,dar s-au rugat fetele(in frunte cu mine) sa stea pina maine,asa ca am mai stat la o cafeluta,dupa care le-am plimbat pe gagici prin parc,unde ne-a cam uitat Dumnezeu stind la povesti...
Se facuse 9 si nu mai terminam,dar pina la urma a venit si ceasul plecarii,ca se facuse tirziu.

M-am simtit bine cu Alma,parca ne cunoastem de-o viata,simt ca pot dialoga cu ea asa cum gindesc,simt ca nu exista bariere,false amabilitati si ca ne putem spune orice fara sa ne deranjam reciproc....si asta e mare lucru!

De fapt ma simt bine cu voi toate de aici,abia astept sa ne vedem.....cum ramane cu Revelionul?




BRENDA

Cu dedicatie:
"E o mare nenorocire de a nu avea destul spirit pentru a vorbi ce trebuie si nici destula minte pentru a tacea.Iata principiul impertinentei." (la Bruyere)
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Buna ...ziua fetelor, k dimineata nu se poate spune k mai e!
Si mie imi pare rau k nu ne-am vazut dar... astae, cind depinzi de altii. Tovarasul electrician a binevoit sa apara pe la 5. Nu pot spune nimic k stiam dinainte cam cum sta treaba. (omul lucreaza la firma unde lucreaza si "amicul" si le stiu programul. Plus k dak e totul moca, atunci i-am lasat in voia lor, sa faca ce i-or duce capul si cind i-or duce). Ehhhh...inca mai e timp... Din pacate, nu a terminat tot. Normal! Cum era sa termine? K doar ne lipseau niste kestii iar magazinele sint deschise doar pina in 6, duminica.
In alta ordine de idei, am fost spre seara in Mall. Mi-a facut pofta Brenda de iesit. Si ce ne plimbam noi asa prin Gima, si ma pune dracu' sa imi iau un prajitor de piine. (k mai nou, eu si bebitza mincam piinica prajita dimineata, cu diverse). Si vin eu fericita cu prajitorul acasa ...si al dracu', nu functioneaza! 300 mii dai... 300 mii face. Dar... ar trebui sa fie totusi in stare sa prajeasca niste piine nu? Oricum...mi-l schimba, numai k nu mai vroiam sa bat drumul pina acolo...offfff!
Apropo de intineli si mamici etc. Vineri, trebuia sa ajung la alta intilneala, cu mamicile de ian-februarie, ca si mine. Normal...k nu am ajuns! hahaha... ca naiba! Cind sa ies pe usa, ma suna un amic motociclist, care tocmai isi facuse timp sa vina sa imi ia motorul la garaj. Asa k...bye-bye intilnire! Asta e...poate data viitoare imi iese planul mai bine.
Saptamina asta cred k nu fac altceva decit sa numar orele care mai sint pina simbata, cind ma duc la eco. Eu pe bebitza tot nu am simtit-o si sint trista. Vreau si eu sa simt ceva acolo! Oricit ma concentrez...degeaba! Cred k doarme k paduchele toata ziua!
Analizele facute la Instit. Cantacuzino nu au iesit perfecte. Deci aveam eu motive sa ma ingrijorez. Offff... acum cred k o sa imi dea dr antibiotice. Speram sa nu fie cazul sa iau asa ceva, absolut deloc dar...
Hai k m-am plins destul. Mai las loc si la altii/altele.
Va pup mult si ne auzim curind,
Marce

PS: ahhhh...am uitat sa ma pling de POLITZISTII de pe strazi. Parca au luat-o razna de tot! Sint peste tot si fac o asa mare galagie! Acum se dau mari si tari, si patruleaza orasul k sa faca impresie! Pina acum dadeai cu tunul si nu ii vedeai pe strazi... Oricum, fac cam mare tam-tam si zgomot! parerea mea..

hai pup din nou,
paaaaaaaaa

Marce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Marce, care-i problema la analize??????
Brenda, ma bucur ca v-ati simtit bine...
La noi iepurele din dotare (inca) a inceput vanatoarea de eventuali iepuri noi. Mi-a scos factura de mobil din cutia postala a mamei mele , mi-a deschis-o, si a si recunoscut ca a fost curios sa vada cu cine vorbesc... In rest nu l-am vazut de la faza cu masina incoace, deci e pace pe la noi:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Marce,ce probleme sint? Vreun trichomonas,ceva? Ca-s frecvente la gravidute......mi se pare ca si eu am avut si am luat antib....

Gabi,intra tare in el si spune-i ca nu-i mai permiti nici un amestec in viata ta,altfel o sa ai de tras......si mai ales n-o sa ai liniste....

Hai ca avem promisiuni ca vin povesti si senzatii de la nunta....dar mai ales pozneeeeee.....

Revin mai pe seara.....

BRENDA

Cu dedicatie:
"E o mare nenorocire de a nu avea destul spirit pentru a vorbi ce trebuie si nici destula minte pentru a tacea.Iata principiul impertinentei." (la Bruyere)
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Nu e trichomonas e Ureaplasma urealyticum care din pacate inca e prezenta in secretia vaginala. deasemenea, am si nr destul de mare de leucocite ceea ce e semn de infectie, desi nu ma supara nimic acolo si nici in alte parti. Cind mi-am luat rezultatul, tipa de acolo mi-a zis si de-o candidoza dar eu din ce am citit de pe buletinul de analize, nu am reusit sa vad unde e scris asta. Ma rog...
Am avut Ureaplsma aia nemernica din oct anul trecut si dupa multe cure cu antibiotice, cu o luna inainte de bb, disparuse din secretie, desi dr, mi-a zis sa nu imi fac iluzii, k nu a disparut de tot, ci e doar inactiva. Se pare ca a avut dreptate. Aici scrie: Ureaplasma pozitiva >100.000 si mie mi-a iesit pozitiva dar cu valoare <100.000... ehatever that means!
Tre sa ajung la dr asta e clar. Ma tot gindesc dak sa mai astept pina lunea viitoare k sa fie si dupa eco de simbata sau sa ma duc ziele astea.
In rest... toate bune si frumoase ...ma duc in Mall acum, sa imi schimbe Toaster-ul!

va pupic dulcic,
17+

Marce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

neatza gashga :)

trecu' si week-endu' asta. sambata am reusit de mi-am vopsit gardu', ca am tot aminat, da' cum am vazut ca or sa inceapa ploile....l-am gatat :) mi-a luat mai mult decit am crezut asa ca nu am mai ajuns la un festival la care vroiam sa le duc pe pitice.
ieri am fost de mi-am luat gogosari sa fac muraturi si cam atit.

acu' astept poze si povestile de la nunta :)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Brenda, am intrat taaare de tot in el:))))


Mergi la inceput