Clipe din trairile sufletelor noastre...(10)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Buna dimineata.
Brenda,nu intreba, ca nici nu-ti imaginezi cate...:D
Alma, si celelalte, apropo de nunti... Va duceti cu copiii sau singure, in general ? Eu evit sa o iau pe Cata, pentru ca e prea mica si agitata. Insa mereu vad la nunti copii de toate varstele.
Gabi, iti spun si eu ce ti-a zis Brenda. Nu iti face iluzii si sperante.

Va pup si o zi frumosa.:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

A inceput scoala!
Ufffff......iar sedinte,iar bani,iar discutii,iar,iar,iar......
Am cunoscut-o si pe doamna diriginta,profesoara de religie,care este o tipa blanda si molcoma,ceea ce taie serios din "elanul" unora prost plasat.

Acum.......ma duc la treaba,ca de azi pina duminica,fii-mea are o "surioara"(Alma stieeee) si tre s-o primim cum se cuvine!

Pup toate fetele! Mai vin!

BRENDA

Cu dedicatie:
"E o mare nenorocire de a nu avea destul spirit pentru a vorbi ce trebuie si nici destula minte pentru a tacea.Iata principiul impertinentei." (la Bruyere)
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

O.k. nu-mi fac iluzii.
Am inceput scoala, sa vedem ce zice copilul.
La gradi deschidere oficiala cu Scufita Rosie- oricum Lili la 7 dimineata era mult mai incantata de sandvisul ei decat de tot tam-tamul festiv care urma sa inceapa de la 9.
N-am fost la nici o deschidere, am trimis-o pe mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

neatza gashca :)

iaca am aparut si io la cafea. ieri am fost cu fetele la BBQ-ul organizat de scoala. am stat vreo 2 ore cit au mincat si ele hotdog si chips, s-au dat putin in bouncing castle...se pare ca a fost prganizat de comitetu' de parinti ca sa mai stringa bani pentru scoala, pentru ca in afara de principal nu a fost nici un teacher. mai e o fetitza la mine pe strada care e in clasa cu a mea, asa ca in afara de mama ei, nu am cunoscut pe nimeni. a mai venit apoi o mamica a uni baietel care e in clasa cu ele si cam atit. astea mici se tot uitau sa mai vada copii de la ele din clasa, dar cum curtea scolii era plina, nu au avut mare success. plus ca io o aveam si pe aia mica cu mine :) singurul lucru care l-am aflat e ca ii imparte jk si sk separat, ca au mai venit copii noi si acum pot face 2 clase separate, si ca le schimba zilele de mers la shcoala.
cica saptamana viitoare o sa fie sedintza cu parintii.macar asa ne cunoastem si noi, plus ca putem sa schimbam nr. de telefon.

in rest...ele fac numai prostii :)

vad ca si voi ati inceput scoala...astia ziceau pe la tvri ca profi fac greva...sau s-au razgindit?


Ioana, eu si inainte si acum le-am luat cu mine pe unde am fost si am avut voie. (in baruri nu au voie da' acolo n-am mai fost de ani de zile...). Acu ce sa zic...toate chestiile astea au fost de romani si noi ne luam copiii si asa se mai joaca si ei si se vad.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Danim, ce obicei misto sa faceti ceva extrascolar, parinti si copii impreuna!
Si noi incepem sedintele, la scoala va fi miercuri, la gradi inca nu stiu...
De greva nu se mai aude nimic.
Apropo de chefuri, de obicei ii iau cu mine. Daca n-am ce face, atunci pe amandoi. Daca mama are timp, atunci mai selectez din bodyguarzi, si in functie de unde mergem si cine va fi acolo, aleg copilul care s-ar simti mai bine, sau macar nu s-ar plicitisi:) Dar sunt locuri unde nu ii duc pe amandoi pt. ca am cateva cunostinte unde ai mei se simt muuult prea bine si uita si de ramasitele de bun simt ce am reusit sa le implantez:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Danim,mie imi place tot ce povestesti din sistemul de invatamant.Cred ca ar trebui sa mearga ministrii nostri sa se inspire de acolo,ca la noi si acum deschiderea anului scolar are iz de comunism....in fiecare an parca ma vad pe mine,acolo,la careu,salutind,cu cravata rosie de pionier.Mai ales ca Diana invata in aceeasi scoala.....

De mers cu copila la petreceri am mers,dar nu intotdeauna,depinde de situatie.....

Eeeeeee.....si uite ca sint in posesia celor Doua Diane.....nu ale lui Dumas,ci a mea si a Almei......Alma,nu ti-o mai dau inapoi,ca vaz ca se inteleg bine....Vorbim noi maine.....

Pup pe toata lumea si merg la nani cu Dianele,ca maine mergem la Mall unde Diana mea are spectacol!(deja am obosit cu atatea evenimente,incep serviciul gata obo...)

BRENDA

Cu dedicatie:
"E o mare nenorocire de a nu avea destul spirit pentru a vorbi ce trebuie si nici destula minte pentru a tacea.Iata principiul impertinentei." (la Bruyere)
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Salut toate fetele!

Jurnal de bord:

1.Azi a fost spectacol la Mall,ne-am intors pe la doua....a fost super,Diana mare a dansat pina la epuizare,Diana mica a fost spectatoare.....Maine la 12 mergem iar....tot in Mall,tot sa dansam(uffff)
2.Acum ne pregatim sa iesim in parc....uite asa experimentez si eu cum e sa ai doi copii!

3.Pe Alma am adus-o la coafeza mea si a facut o papusa din ea,numai bucle si onduleuri mari...ce arata ea de 25 de ani,acum zici ca-i o pustoaica! Alma,distractie placuta la nunta!

4.Maine e intalneala,sa vedem cine si cum poate.Anuntam pe toata lumea in timp util!

Gabi.....pai cum stai cu iepuroiul?

BRENDA

Cu dedicatie:
"E o mare nenorocire de a nu avea destul spirit pentru a vorbi ce trebuie si nici destula minte pentru a tacea.Iata principiul impertinentei." (la Bruyere)
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Seara buna.
M-am adunat si eu de pe la treburi... Si am si o veste buna, am fost admisa la master, asa ca sunt iar studenta; la Administrarea afacerilor. Am zis sa aleg ceva ce mi-ar putea fi util.:)))
Alma, distractie placuta !
Brenda, cred ca pot si eu maine sa vin, astept detaliile.:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Ioana, felicitari!!!
Brenda, care iepuroi? Cel din dotare sau cel din perspectiva?
Cu cel din dotare ma cert zilnic. Azi insa m-am intalnit cu el in oras si m-a adus acasa cu masina. Vedeti ce dragut e?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Ioana,ramane cum am vb,te anunt ce si cum....

Gabi....hmmmm.....fara suparare,eu nu m-as fi urcat in masina,as fi venit singura acasa.Va specula orice fel de "slabiciune" din partea ta,va urma si perioada cind te va lua cu lugu-lugu,pe urma furia,scandalul,insa......evita sa mai ai de a face cu el.In orice privinta!
Offff.....si cat mai ai pina la prima infatisare.....chiar nu inteleg de ce s-a fixat termenul atit de tirziu....

Alma m-a sunat,se distreaza super,mai ales ca a mers la nunta de fitze si cred eu,desi n-a spus-o,ca avea oarecare rezerve in ce priveste atmosfera de acolo.dar uite ca se simte bine,cred ca e printre cele mai frumoase de acolo!

Io am bagat mitzele in pat si ma duc sa mai bintui pe net....

Noapte buna,copii!

BRENDA

Cu dedicatie:
"E o mare nenorocire de a nu avea destul spirit pentru a vorbi ce trebuie si nici destula minte pentru a tacea.Iata principiul impertinentei." (la Bruyere)
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput