nu danseaza :(

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

fetelor am ras cu lacrimi de trista realitate

mai ales de mesajul lui ALE

nici al meu nu prea danseaza de felul lui, in schimb in casa face niste figuri de raman masca (de perfecte ce sunt, nu maimutareala), dar in lume abia il scot

a facut cursuri, stie, iar daca il rog zice ca a uitat, valsul in schimb nu caci m-a invatat pt la nunta
oricum mi-a zis ca a dansat la nunta cat pt toata viata, si s-a tinut de cuvant, deci poate, caci toata noaptea a fost pe ring

in schimb vad ca tine figura cu ametitul: eu ametesc repede, daca ma invarti ametesc de tb sa ma tin de partener ca sa nu cad

la o nunta ma invita un tip si da ala de ma invarte de faceam piruete pe acolo, eu ii ziceam sa nu mai ma invarta ca ma si vedeam la camera ascunsa, ala nimic, dai si dai

in momentul in care am ajuns la loc la masa ravasita de atata invartit, imi spune: "Acu' n-ai mai ametit?" la care eu "Ce acum sti sa dansezi cu piruete ?" la care n-a mai zis nimic, dar la urmatorul dans "m-a rupt", dar mai puteam eu sa zic ca mai ametesc? NU

asa ca de cate ori nu danseaza am grija sa-l starnesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Imi place sa dansez. Am si unele inclinatii. Orice fel de dans. Si populare. Dar...
De mic copil am avut o problema. O am si acum. Transpir la efort fizic. Desi excelent dpdv medical (elimin rapid toxinele), aspectul are de suferit. Daca in tinerete mai mergea, acum nu-mi permit sa arat ca scos din piscina (imbracat). Si...ma abtin. Dansez dansuri lente, sau cu pauze, ma rog, e o intreaga strategie.
Elise, nu stiu care-i problema sotului tau, dar iata un motiv. Pentru mine este determinant.


poze multe cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Io ce sa mai zic? Ca noi suntem tineri si transpiram de ne facem uzi leoarca dupa vreo 2 sarbe, care nici pe alea nu le dansam la maxim, asa cum mi-ar placea mie ... Cred ca ne-am ingrasat si trebuie sa slabim, asta e solutia. Oricum, ai dreptate, e neplacut, mai ales pt mine, ca-s dama :d La nunta unde am fost nasha, am avut rochia in 2 culori, jumate uda, jumate nu ...
Si daca tot veni vb de dans, nu aveti niste casete, chestii de unde as putea invata ceva fain? Oriental sau tango sau ... orice, ca mie imi place sa dansez. Si lui nu, ca doar de asta is aici

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Apropo tot de dans, io sa am casa mea, sigur intr-o camera mi-as pune pereti de oglinda :)

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alba spune:

quote:
Originally posted by lgireada

Io ce sa mai zic? Ca noi suntem tineri si transpiram de ne facem uzi leoarca dupa vreo 2 sarbe, care nici pe alea nu le dansam la maxim, asa cum mi-ar placea mie ... Cred ca ne-am ingrasat si trebuie sa slabim, asta e solutia. Oricum, ai dreptate, e neplacut, mai ales pt mine, ca-s dama :d La nunta unde am fost nasha, am avut rochia in 2 culori, jumate uda, jumate nu ...
Si daca tot veni vb de dans, nu aveti niste casete, chestii de unde as putea invata ceva fain? Oriental sau tango sau ... orice, ca mie imi place sa dansez. Si lui nu, ca doar de asta is aici

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos



Liliana,

uite ce surpriza am aici

http://www.bellydancers.ro/spectacole.htm

Alba,mami de Darian (6 ani) & Cassian (1 anisor)

http://fotoalbum.web.de/gast/corinastella/Cassian



"Intreaga suferinta din lume apare din dorinta egoista de fericire doar pentru sine.
Intreaga fericire din lume apare din dorinta de a-i face fericiti si pe ceilalti."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Super faine ... mai astept daca mai aveti! Le-am savurat si le-am revazut de cateva ori.

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Falcute spune:

Buna dragele Dansarete
nici sotului meu nu-i placea sa danseze.Si nici acum nu-i plac anumite genuri muzicale,care il fac sa se simta vulnerabil ca dansator.Eu mi-s mare saltareata de felul meu, nu ca as fi mai breaza, dar imi place sa ma batai pe la petreceri.
In consecinta aveam mai multe solutii de a iesi din impas:
1.sa stau sa ma uit la altii sau sa dansez singura
2. si si pe tema asta de fiecare data cand mergeam la petreceri;
si 3. sa mi gasesc un partener ocazional de dans , in timp ce musiu statea frumusel pe margine.
Eh uite ca am gasit o alta rezolvare: mai intai l-am urmarit sa vad cam ce gen de muzica ii place.(din nefericire am constatat ca ii place muzica populara)
Si apoi i-am propus sa incercam sambata(cand suntem odihniti, cu chef de joaca si bine dispusi) sa facem impreuna acasa cativa pasi de dans pe muzica lui favorita.
Si uite asa vreo 2-3 sambete, pana a prins curaj si i s-a parut lui ca se descurca mai bine ca mine la dans.
Si de atunci.... numai avem probleme de genul asta.Bineinteles ca mai mult topaie decat danseaza, dar pt mine nu are importanta ce comenteaza lumea la nunti, important este ca a prins curaj, danseaza la fiecare petrecere la care mergem , si nu numai muzica populara asa cum ii place lui.Se distreaza si el, ma simt bine si eu, si uite asa cu vointa amandoura am rezolvat problema.
Ba chiar , decurand la o nunta, m-a surprins placut, in sensul ca m-a invitat sa valsam, in conditiile in care nici el , nici eu nu am vazut cum se valseaza decat la televizor sau in cel mai bun caz la altii.
Nu are importanta, ne-am zbantuit un pic, si ne-am distrat de minune cand am revazut caseta cu noi doi in pas de vals.
Ce am invatat eu din experienta asta:
-barbatii sunt mai sensibili si mai rusinosi , ca doamnele,pe anumite teme si le este destul de greu sa se exprime si sa recunoasca.
-cu tact si inovatie orice problema de genul asteia , poate suda un cuplu, in loc sa-l destrame;
-sa insisti sa duci un asemenea "dansaret" la cursuri de dans, nu inseamna decat sa te lovesti de un refuz categoric de fiecare data cand deschizi subiectul(cel putin la mine asa a fost).
Si uite asa am impartit cu voi, o experienta pozitiva care pentru mine era un subiect incomod, cu ceva timp in urma.
Multa dragoste si numai bine va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexiaaa23 spune:

Dragele mele,radem noi aici si glumim dar hai ca va spun eu una mai buna!Sotul meu nu danseaza deloc pt ca nu ii permite invatatura religioasa!Mai,eu nu glumesc!!!!In 5 ani si eu am dansat o singura data cu sotul meu si atunci i-am pus cutitul la os!
Cand am avut banchetul de absolvire am dansat pe o melodie populara cu prietenul unei colege!Dupa ce s-a terminat dansul m-a dus acasa!Pe atunci nu intelegeam dar acum...Va dati seama ca si mie imi place sa dansez dar fara partener!Si avem maine poimanie 2 ani de casnicie si 4 luni de !.Insa stiu ca sotul meu nu va mai dansa cu mine!Unul si atat!
Ei,de asta ce mai ziceti?????????
Tie draga mea ce sa iti zic decat multa bafta sa il convingi!Poate,poate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Stiti ce e mai nasol decit un barbat care nu danseaza?
Unul care danseaza! Da' intotdeauna in urma ritmului!

Din pacate (sau din fericire) pe-aici nu face nimeni petreceri dansante, asa ca nici macar nu ma mai gindesc cit imi lipseste.

Smaranda, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati,
www.lalecheleague.org/bfinfo.html" target="_blank"> alaptati,
alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=80475" target="_blank">discutia de pe DC

Mergi la inceput