nu danseaza :(

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:


nasol elise,ca nu danseaza stand numai la masa nu te poti
distra,ar trebuisa stati intr-o seara frumos la o poveste si
sa-i explici cea ce simti cred ca ar intelege si poate sa-r rezolva

al meu coleg nici legat nu sta la masa se zbenguie de numa numa,noi avem
o intelegere mergem impreuna si plecam impreuna,primul si ultimul dans e al nostru in rest fiecare danseaza cu cine vrea.

Poze cu Lucas
poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama_lui_alin spune:

Exact aceeasi problema o am si eu.Ori de cate ori mergem la o petrecere mai mare sotul meu nimereste scaunul cu superglue. Cu chiu cu vai se desprinde de scaun la un dans mai lent, dansat in doi, unde, sincera sa fiu mai rau ma incurca. Recunosc si eu ca are doua picioare stangi dar cineva trebuie sa danseze si cu mine ca daca stau numai la masa, de nervi, ma apuc sa golesc farfuria si nu da bine la silueta. La nunta urmatoare voi goli paharele poate asa vom sta mai mult pe ringul de dans, macar de frica c-o sa ma vada beata.
Sa nu va spun ca mor de ciuda cand vad celelalte perechi cum danseaza. Dar, dupa cum tine sa-mi aminteasca de fiecare data, asa era de cand l-am "luat".

http://pg.photos.yahoo.com/ph/florina.calciu/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns axia spune:

quote:
Originally posted by mama_lui_alin

Sa nu va spun ca mor de ciuda cand vad celelalte perechi cum danseaza. Dar, dupa cum tine sa-mi aminteasca de fiecare data, asa era de cand l-am "luat".





Ei, asta mi se pare o remarca super-corecta.
Eu mi-o spun singura in minte.

Am noroc totusi, nu numai ca nu se supara daca dansez singura, dar chiar ma incurajeaza.
La cursuri nu vrea sa mearga pentru ca mi-a explicat ca lui nu-i face placere sa danseze, nu se simte bine si ca atare nu-l intereseaza sa invete. Na, mai zi ceva.

Nu ma mir deloc de ce citesc aici - la nunti de regula se face un grup de gagici care danseaza in gasca, de se subtiaza mocheta, in timp ce barbatii vorbesc despre ......(aici se completeaza dupa caz)

Andreea, mama lu' Tiberiu
Micul Print

Uita-ti intotdeauna dusmanii - Nimic nu-i enerveaza mai mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaa1 spune:

la mine...desi il scot cu greu la dans ..si cind danseaza ...iese show...ca mai mult se prosteste ...si daca are si companie (prieteni sau cunostinte) se scalambaie impreuna de mama focului ...de raminem noi, partenerele cu gura cascata, nu prea reuseste sa ma refuze...iar daca nu are chef si nu vrea chip, sta cuminte si se uita la mine cum dansez...
la ultima nunta ...eram intr-o sirba singura, si au dedicat o brasoveanca....or al meu nici gind sa se ridice ...oricum nu stia cum ...si m-a luat la dans verisorul miresei care era si el fara partenera....dupa dans...tot un zimbet si prietenii nostri...il faceau atent....dar a spus ca ma lasa sa ma simt bine , daca el nu poate...
asa ca sper sa il dau pe brazda si sa il invat mai multe ca sa putem dansa impreuna!!! oricum e de laudat ca face eforturi sa se tina dupa mine...

elise ...bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Ce subiect dragutz, chiar o sa il votez cu maxim, Elise neaparat sa ne spui daca il convingi pe sotz ca si io sunt curioasa.
S-ar putea sa fie cum au zis si alte fete din cauza faptului ca s-a plictisit daca zici ca a fost profesionist. Poate ar merge faza aia sa ii spui ca te-au inghiontit niste cunostinte despre el ca sta tot timpul la masa, poate asa se va simti sub lupa si isi va mai schimba atitudinea.
Oricum esti o norocoasa sa ai un dansator in familie.


Oana , mami de Paul (3 iulie 2002)

Ticker_Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

M-am mai shi deshelat sa scot mobila din living degeaba...
Si doo seri am tzopait trista, pe tocuri, de la baie pina in dormitor si de la dormitor pina la baie.
In timp ce el se uita la "Familia Bundy".
Vroia sa se inspire, probabil.

Cu smiorcaieli, rugaminti, etc etc... nu merge.
Trebe altceva.

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Elise,ce au oare barbatii astia?sunt legati la picioare?nu poti folosi vreun siretlic de al nostru tipic feminin sa-l ridici de pe scaun?sa nu mai priveasca doar?spune-i vorbe dulci,promite-i ceva...sa-l faci sa se ridice de pe scaun.Pune vreun pariu traznit cu el ca nu stie vreo figura de dans ceva care sa-l provoace...stiu eu...ca nu poate sa tina pasul cu tine, ritmul, timpul cat dansezi tu...inventeaza ceva...Ce vor zice barbatii daca intra si vad ce iti sugerez eu...da si ce impotrtant e sa reusesti sa-l faci sa danseze.Provoaca-l la dans!Foloseste-ti farmecul,imagintia!

bita doina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alba spune:

Elise,uite ce idee mi-a venit.
Ce-ar zice sotiorul tau, daca te-ai inscrie la un curs de Dans Oriental,hm ?
Este unul din putinele dansuri,care se danseaza foarte bine si solo



Alba,mami de Darian (6 ani) & Cassian (1 anisor)

http://fotoalbum.web.de/gast/corinastella/Cassian



"Intreaga suferinta din lume apare din dorinta egoista de fericire doar pentru sine.
Intreaga fericire din lume apare din dorinta de a-i face fericiti si pe ceilalti."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:




Super idee alba.
Tare subiectul, Elise, desi grea suferinta ta pe care o inteleg pe deplin...desi sotul meu are bunavointa multa....dar nu intotdeauna reusesc sa-l retin pe ringul de dans. Eu mi-l doream cel putin pe John Travolta. Iti tin pumnii. Daca (sau mai bine-zis CAND) reusesti, meriti un premiu.




Iepumic
Pozici cu Iepi-Mici
Noi pozici cu Iepi-Mici

All's Well That Ends Well.So...MAKE IT END WELL.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Fetelor din Buc, nici nu stiti ce invidioasa is io pe voi ca aveti unde va duce la dansuri. Aici in Iasi am fost la toate cluburile posibile, dar nimeni nu danseaza de pura placere. Adik au niste grupe de copii cu care merg pe la concursuri, iar cu astia mari nu isi dau interesul absolut deloc. Regret, caci mie mi-ar placea.

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput