nu danseaza :(

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

Asa e cu ,,profesionistii astia.Tata a fost balerin -nu-l lasau sa faca un alt liceu pe motiv de parinti chiaburi si era disperat. Dupa ce m-am nascut eu a facut facultatea de filozofie si cand aveam vre-o 7 ani a rupt-o cu dansul de tot .
Eram ofticata ca nici pe mine nu vroia sa ma invete dansurile clasice ma ciondaneam cu el mereu.
Cred ca intervine un fel de saturatie ,fiecare e satul de job-ul lui dar sa-l mai practici si atunci cand se presupune ca te relaxezi ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Iren hehehe, deci se poate si invers....
Ale, al "tau" e exxact ca al meu, in casa isi permite orice figuri dar cand apare chiar si soacra-sa e lemn.
Caroline buna idee.
Fetelor eu i-am propus aseara domnulu cursuri de dans si am fost categoric refuzata pe motiv ca daca rveau sa invete sa-l invat eu acasa. Doar ca ce ma fac ca-si pierde rabdarea daca nu reuseste din prima.... sincer cred ca daca ar avea vointa sa invete nu s-ar rusina sa danseze in public....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adrianai spune:

Al meu danseaza mult, foarte mult. Eu nu prea, adica dansez dar nu prea ne potrivim la dans. Cand mergem noi la cate o petrecere iese cu cearta. Dar incerc sa dansez cum vrea el, de dragul lui.
Of ce nu face omul in numele dragostei.

Elise, sper sa rezolvi cumva situatia asta.

WARNING: I have an attitude and I know how to use it!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

quote:
Originally posted by Elise

d
SI rezultatul a fost un caine imbufnat si un sotz cu aceeasi expresie, iar eu printre ei toata seara.
Nu m-a bagat nici unul in seama.


Elise



Elise, da-mi voie sa-ti "traduc" eu : aia e privire de caine resemnat
Succese,

V

“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

he he...pai, da, si cainele s-a resemnat, saracu', cre' ca si el ar face citiva pashi pina la urma, numai barbatu-meu NU....

Nu si nu.
E foarte ocpuat, desigur.
Nu de altceva.

Cind nu e foarte ocupat, il doare cite ceva foarte tare.
De exemplu, un picior.
Nu stie prea bine care... unul dintre ele... o data unul, o data celalalt. Ce conteaza? Sint ale lui amindoua.

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocelyn spune:

quote:
Originally posted by Elise

he he...pai, da, si cainele s-a resemnat, saracu', cre' ca si el ar face citiva pashi pina la urma, numai barbatu-meu NU....

Nu si nu.
E foarte ocpuat, desigur.
Nu de altceva.

Cind nu e foarte ocupat, il doare cite ceva foarte tare.
De exemplu, un picior.
Nu stie prea bine care... unul dintre ele... o data unul, o data celalalt. Ce conteaza? Sint ale lui amindoua.

Elise



Elise, cred ca e ceva in atmosfera ca de sambata-ncoace ma doare de mor piciorul stang. Si de-abia merg, stau doar pe-o bucata de scaun la serviciu. Crede-l si pe el


Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Venii si io sa-mi vars naduful.
Io sunt mare dansatoare, fac spectacol, ma sui pe mese, etc.
El este legat de picioare. Daca incearca, ma umfla pe mine rasul si atunci se aseaza pe scaun si refuza sa se mai ridice.
La nunta a facut eforturi dar norocul lui a fost ca am avut niste colegi care au facut spectacol si el a trecut neobservat.
De cand suntem impreuna n-am mai servit discoteca, club, etc. Doar n-o sa-l las singur la masa sa ma duc sa dansez singura.
Daca suntem in grup si io imi fac de cap sta imbufnat pe scaun. Io ca neroada ma simt responsabila si stau si eu cu el.
Am propus cursuri de dans. In mod evident, replica a fost ca el nu se scalambaie pe bani nici mort.
Io vreau sa ma duc la cursuri de samba, dar cu cine? Astia pe aici au preturi duble daca te duci fara partener ca tre' sa se chinuie sa-ti gaseasca ei unul.
N-are ritm, n-are ureche muzicala si nici vointa.
Pana gasiti o solutie, io ma batzai pe sub scaun si visez la ziua cand o sa rupem pingelele pe la petreceri pe orice tip de muzica ar fi.


just me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

uf, si eu tot aia visez, da' constat ca timpu' trece... si nimic.
Oare o exista si cazu' invers? Cand barbatu' rupe "pingelele" si femeia motzaie la masa? Ca eu n-am vazut....


PS: ultimul contraargument: "da' ce, tu joci fotbal cu mine?!"
De fapt, cre' ca n-ar fi o idee asa rea...da' nu mi-a propus pina acum.
Daca eu joc fotbal, el o dansa?!


Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine_rox spune:

[quote]Originally posted by Elise

uf, si eu tot aia visez, da' constat ca timpu' trece... si nimic.
Oare o exista si cazu' invers? Cand barbatu' rupe "pingelele" si femeia motzaie la masa? Ca eu n-am vazut....


apropo de intrebarea ta dc exista si femei care stau pe scaun sa stii ca exista. eu si frate-miu am facut cursuri de dans vreo 4 ani, nu am fost chiar superprofesionisti dar am fost pe la diverse concursuri mai mici. pe langa faptul ca al meu are aproape 2 picioare stangi, asa e si prietena lui frate-miu, doar ca aia se supara dc danseaza cu alta, ca ar trebui sa danseze cu ea. dar nu ma intelege gresit , frate-miu danseaza cu ea pana ce oboseste domnisoara, dar apoi ea are pretentia ca el sa stea
Norocul lui si al meu e cand mergem toti 4 pe la petreceri ca atunci are si al meu companie la masa si eu cu cine dansa, ca atunci nu se supara nici unul. Al meu e din alt aluat; desi nu stie, pe mine ma lasa sa dansez cu altii pe la nunti; pune bot un pic de fatada dar ii trece forte repede, iar dc spune ca se supara ii replic sa puna mana sa invete ca sa nu ma danseze altul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cici spune:

Omul cat traieste invata! ma refer la mine.Noroc cu subiectul asta ca mi-am dat seama cat de acra pot fi uneori.Si eu si sotul meu suntem mari amatori de dans.La dans in 2 sotul meu e un artist,singur insa e un dezastru.Cel putin asa credeam pana acum,cand ,mi-am dat seama ca asa cum spunea Elise ,el saracul nu vrea decat sa se simta bine,iar io stau mereu cu privirea fixata pe el si imi rotesc ochii si stramb din gura ca vezi Doamne se misca prea imprastiat.Cred ca e stresat la petreceri,deoarece imi cauta privirea cand danseaza si o lasa mai moale dupa grimasele mele,dar daca e cu spatele la mine uita si se dezlantuie
iar .Norocul lui ca sambata megem la o nunta si sper ca mi-am luat lectia de aici deci poate sa faca si roata daca-i place.
va pup

Mergi la inceput