o mama singura .........

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_irina spune:

buna!

nu sunt genul de om care sa isi planga soarta dar sincer marturisesc ca NU MAI POT. am ajuns la capatul puterilor. nu l intereseaza deloc ce se intampla cu mine sau cu fetita. il sun eu azi (ca el nu ma suna daca eu nu l sun, si nu mai vb cu el de vreo 3 sau 4 zile) si nu zicea nimic, dar nimic. nici macar nu m a intrebat ce fac, daca sunt bine....nimic. nu mai pot. mi am dat seama ca va trebui sa ma descurc singura dar nu stiu ce sa fac. am tot sperat ca intradevar o sa ma ajute, asa cum zice de fiecare data , insa imi dau seama ca e o mare prostie din partea mea sa ma bazez in continuare pe ajutorul pe care eventual el ar putea sa mi l dea. e clar ca nu vrea sa faca nimic pt mine. sa ma ierte dumnezeu dar il urasc din tot sufletul meu.

irina 20 + MARIA-ANASTASIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Salutare
Sunt sigura ca va fi bine.Dumnezeu o sa va ajute pe amandoua.Nu dispera, sigur o sa te ajute , dar eu cred ca el e confuz la ora asta, si poate si anturajul il face sa gandeasca astfel, caci barbatii sunt asa de usor de influentat.
Nu ai spus daca ai cine sa te ajute, rude aici.
Ce ai rezolvat cu casa pana la urma, unde stai?
Trimite-mi un pm cu numarul de telefon si poate te sun si vorbim si la telefon.
Un pupic pentru amandoua
Astept repede vesti de la tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Maria,
as vrea sa am un raspuns pentru tine dar deocamdata nu imi vine in minte decat sa incerci la asistenta sociala. Cunosc pe cineva care locuieste in Madrid si lucreaza la Medecins Sans Frontieres, o sa incerc sa iau legatura cu persoana respectiva sa o intreb ce se poate face. Nu-ti pierde speranta!!! Eventual mergi si la biserica sa vorbesti cu un preot, poate te poate sfatui. Oricum, incearca sa te strezi cat mai putin, ca sa nu-i faci rau bebelinei. Iti tin pumnii!!!


Iepumic
Pozici cu Iepi-Mici
Noi pozici cu Iepi-Mici

All's Well That Ends Well.So...MAKE IT END WELL.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_irina spune:

buna IEPUMIC! MULTUMESC MULT PT CEEA CE MI AI SCRIS. ASAT VREAU SA FAC SI EU SA MERG LA BISERICA ROMANEASCA SA INTREB CE AS PUTEA FACE. PE MINE NU MA SPERIE VIITORUL. CI NUMAI PERIOADA DE TIMP IN CARE NU VOI MAI PUTEA SA MUNCESC CA SA MA INTRETIN. PE CAT SE POATE INCERC SA NU MA STRESEZ SI CRED CA FETITA MEA ARE INGERUL EI CARE O VA PROTEJA ATUNCI CAND NE VA FI GREU. AZI DIMINEATA LA 7 M ATREZIT CU NISTE PICIORUSE ............SI MA GANDEAM LA CAT DE FERICITA POT FI SI CAT DE BINE VA FI CAND NU MAI TREBUIE SA CER AJUTOR. ANASTASIA E VIATA MEA SI NIMIC IN LUMEA ASTA NU MA VA FACE SA MI PARA RAU DE ACEASTA SARCINA. NICI MACAR COMPORTAMENTUL PE CARE TATAL EI IL ARE.DAR E PIERDEREA LUI .....SI STII CUM SE SPUNE:CINE RADE LA URMA RADE MAI BINE. EU II MULTUMESC LUI DUMNEZEU CA MI A DAT O SI CA E SANATOASA.
MULTI PUPICI!

irina 20 + MARIA-ANASTASIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_irina spune:

cer inchiderea acestui subiect. multumesc

irina 21 + MARIA-ANASTASIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

maria,eu te-as sfatui sa incerci la o biserica evangelica spaniola.eu merg la una din aceste biserici in madrid si sunt oameni absolut deosebiti,adevarati crestini.in afara de asta acolo se adu si ajutoare destul de importante de haine si alimente.
daca vrei sa vorbim,sau daca te pot ajuta cu ceva imi poti trimite un e-mail.
ai grija de tine si de bebelina

http://photos.yahoo.com/iuli_n90210
http://www.dropshots.com/mirela10
mirelutza si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_irina spune:

buna!


multumesc tuturor celor care s au gandit la mine si la bebelina mea. multumesc lui dumnezeu ca mai sunt si oameni cu suflet bun. am vrut sa va spun ca datorita unor oameni cu suflet mare totul va fi bine pana in cele din urma. voi avea o casa unde sa locuiesc cu bebelina mea atata timp cat va fi nevoie. multumesc din suflet celor care ma ajuta, atunci cand cel care ar fi trebuit sa faca asta mi a intors spatele. o sa invat sa ma descurc fara el , fara ajutorul lui. nu vreau nimic de la el...nu vrwau sa l fortez sa faca ceva pt noi daca el nu simte ca e datoria lui. ii multumesc pentru bebelusul care creste in burtica mea. si mi pare rau pt el ca niciodata nu va putea sa se bucure de fetita.


multumesc inca o data celor care ma ajuta si sper ca intr o zi sa pot ajuta si eu pe cineva!

irina 22 + MARIA-ANASTASIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iv spune:

Ce ai mai rezolvat cu copilul?
Tatal copilului ce parere are atunci cand copilul lui va fi declarat la nastere, cum se va completa la tatal?natural sau numele tatalui reala.
Daca copilul va fi declarat natural, va veni ziua cand tatal va dori sa fie tatal, ii va veni intr-o zi mintea, sunt sigur de acest lucru, este cam nasol pentru tata sa poate proba conform legii spaniole prin testul de paternitate faptul ca el este tatal real.
In plus, tatal copilului accepta ca fetita lui sa aibe un nume la tata si alt nume la mama?
Tatal este de la tara?
Acolo la el nu se zice, fata lui ...., baiatul lui...Fetita dumneavostra a cui va fi?
Sunt sigur ca tatal copilului nu este char ceea ce pare sau cum il descrii tu.
Noi barbatii suntem asa de dobitoci incat uneori nu ne dam seama, ne mandrim cu copii nostri dar nu facem nimic pentru ei.
Incearca sa pui altfel problema in discutiile cu el.
Daca el nu e pregatit sa aibe copii, incearca sa-i explici altfel, uneori e nevoie sa mintim ca lucrurile sa mearga bine.
Noi barbatii ne asumam greu responsabilitatile, le combinam cu banii, cu casele, cu parintii nostri, cu neamurile, cu bisericile cu toate si cu toti.
La toate astea omitem un singur lucru, nu intrebam copilul.Avantajul este ca nu poate vorbi si daca vorbeste nu are putere fizica, el asculta.
Sincer iti doresc susces, incearca sa atragi tatal copilului in negocieri, incearca sa prezinti si problema legata de sanatatea ta.
Un avort dauneaza sanatatii.Incearca sa-i explici tataului risurile.
Prietenia voastra trebuie sa devina o dragoste adevarata.
Il iubesti?
Succes si doamne ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_irina spune:

buna. draga iv, nu am ce sa i mai explic ...am incercat tot ceea ce am putut ca sa l fac sa inteleaga ca nu pot singura , ca fetita are nevoie si de el...m ai intrebat daca e de la tara....ei bine nu este, ba chiar este un om inteligent....dar este un cretin....fetita este a mea si numai a mea iar el nu o sa aiba niciodata nici un drept. a renuntat la dreptul lui de tata atunci cand mi a spus dupa 18 saptamani de sarcina ca nu ma mai ajuta, ca nu mai vrea sa ne casatorim.....dar astea sunt de domeniul trecutului..chiar nu ma mai intereseaza tipul nici macar ca tata al fetitei...si ce daca mai tarziu o sa si dea seama ca vrea sa faca parte din viata fetitei????dar acum cand am nevoie de el , de ce mi intoarce spatele si se comporta ca un mizerabil??? nu o sa l iert niciodata si nu vreau ca fetita mea sa aiba nici un contact cu el pt ca nu am incredere in el...sa zicem ca o sa vrea sa faca parte din viata fetitei...fetita o sa l iubeasca iar intr o zi el sa i intoarca spatele asa cum mi a facut mie.....pentru nimic in lume nu o sa i permit sa mi faca fetita sa sufere.....el nu o iubeste nici acum si nu o va iubi nici mai tarziu...

irina 23 +MARIA-ANASTASIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Mai iv, eu cred ca nu sunt toti barbatii niste dobitoci asa cum sustii tu, dar daca tu zici, poate ca mai sunt si de astia
In ziua de azi, doar la bunica e important sa stie babele din sat al cui e copilul, dar si alea s-au modernizat si nu le mai intereseaza.
Eu cred ca nu merita nimic acest individ si nici macar sa stie ce s-a intamplat cu copilul lui.Eu nu cred nici ca merita sa stie ca are un copil.
Adica cand e mare sa vina sa il vada, sau sa se laude cu el cand o fii premiantul clasei sau cand o fii fotbalistul X ?
Adica acum cand are 18 saptamani o lasa pe drumuri fara sa il intereseze nimic despre copil, si brusc o sa isi aduca aminte de el cand i-o veni mintea la capAdica daca ii vine peste 20 de ani ,sa il primeasca cu bratele deschise, nu
Mai iv, iar oamenii de la tara sunt si buni si rai, si politicosi si mai putini, deci nu cred ca trebuie sa judecam un om de la tara.
Si nu inteleg cum poate deveni o asemenea prietenie o dragoste adevarata,
EU cred ca ar sa uite de acest individ, iar fetitei sa ii spuna cum a parasit-o cand avea doar 18 saptamani, fara sa o lase sa isi faca iluizii cu un asemenea cretin, si nici sa il caute niciodata.O asemenea persoana nu merita nimic in lumea astea, cu ata mai mult sentimentele unui copil,nici ale unei persoane care ii da viata copilului tau.Trebuia sa aiba grija daca nu vroia un copil
O zi buna tuturor.

Mergi la inceput