Sarbatoritii de iulie-august 2004 (192)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Roxi, o intrebare probabil tampita: daca o sa beau mai multa apa, asta nu inseamna ca o sa retin mai multa? N-ar trebui sa beau mai putina? Ma gandesc ca poate incerc cu diuretice, si daca se amelioreaza, asta o fi. Si adevaru e ca nu prea beau lichide. Sanatate multa lui Pat, sa treaca repede. O fi luat de la vreunul din copilasii de la party, sau poate e doar o indigestie, nu ceva viral. Zi-ne daca mai poti sa intri ce-a zis doc-ul.

Daria, ce bine ca imi spui ca mai stii pe cineva asa, ca ma speriasem. Adevarul e ca am mai vazut femei gravide cu buzele umflate, dar erau umflate si la fata si la membre, ori la mine numa buzele sunt asa.

Lia, din acelasi motiv, ca nu suport drumurile lungi si caldura, nu plecam nici noi nicaieri in vara asta. O sa mergem cel mult, la niste bai care sunt la 15 km de Sibiu. La ma mult de atat nu ma bag. Io te inteleg. Iar daca dau de caldura mare fara aer conditionat sau fara umbra, parca innebunesc, nu se mai poate intelege lumea cu mine. Asta e nu mai suport caldura si soarele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Codrut,sa cresti mare ,sa fii sanatos si sa ai numai bucurii in viata!
Am vazut poze de la aniversari,hmmm,ma inspir cu mare interes!
Patrick e un dulce de nu se mai poate si a avut un tort superrrrrr !Mami a lui Patrick e o scumpa si am o intrebare pentru dinsa,bebe doi nu intra in calcule?Pina atunci sanatate multa lui Patrick,ca vaz ca e nitel bolnavior.Pupici.
Si de Pupi,iarasi nu am cuvinte,o frumusete de baiat,Madame aici semanam iar,cu titiriseala meselor festive.Hai sa-ti trimit un pup,ai baiat mare,gospodina faina esti,noroc si sanatate!!!!
Adela,eu am avut buzele umflate rau la a doua sarcina si m-am si patat in ultimele doua luni urit de tot.Pete care nu s-au dus in totalitate.Nu stiu ce remediu exista,eu personal le-am lasat in pace.
Aminoreanu,da chestia albastra am facut-o eu,ma bucur ca ti-a placut,eu personal o ador,(pe aia n-o vind,am pus-o la patut doar pentru fotografie).
Lia ce sa-ti spun,am aceleasi probleme cu genul masculin in casa.Mai nou suntem doua tabere.Sotul cu baiatul meu pe de o parte iar eu cu Ricardo pe de alta parte.Nu ne intelegem deloc,am momente cind imi vine sa plec in lume si sa-i las uite-asa:
http://adorata.myphotoalbum.com/view_photo.php?set_albumName=album08&id=af6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Mitzu - eu nu vreau sa zic baliverne, dar mie mi-a recomandat medicul la vremea aia 2 l lichide / zi si aveam un burtoc imens. Eu combinam 1 l apa plata cu 1 l ceai cozi de cirese, mi se parea ca are gust demential cu multa gheata. De prin saptamana 30 mi se umflau seara picioarele. De fapt eram eu o umflata toata De patat m-am patat in primul an de anticonceptionale si asa am ramas
Intreaba medicul, asa e cel mai bine !!!
DanaSpeel - am mai admirat acum pozele cu Ric, are niste ochi si niste obraji


Daria & Giulia (2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Adela,picioarele si mainile mi s-au umflat in ultimele saptamini,iar buzele si-au revenit la citeva zile de la nastere.Din pacate nu si petele de pe fata.
Daria,pai nu te-ai prins ca eu am camera cu cerneala?si la pozele lui Ric mai picur un pic de cerneala si ies ochii mai albastri ca albastru!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

mitzule - bea multa apa. iti face foarte bine si tie si lui bebe. si s-ar putea chiar sa diminueze edemul. multa sanatate!
lia - cred ca a venit vremea sa asculti si de noi si sa pui putin piciorul in prag. cu calm, cu zambetul pe buze si cu diplomatie. dar trebuie sa inteleaga ca asa nu mai merge. pai cand vor fi doi copilasi de ingrijit si nu o sa ai nici un pic de intelegere de la el, ce o sa te faci?
roxana - si lia pui a facut viroza digestiva. de doua ori. si nici macar o data nu a mancat ceva care sa ii fi facut rau. prima data s-a imbolnavit luand contact cu o persoana bolnava (fetita vecinei noastre), iar a doua oara s-a imbolnavit dupa ce ne-am jucat o seara intreaga prin parc cu tot felul de jucarii, iar cand am plecat a bagat manuta in gura inainte sa apuc sa o sterg cu servetele umede. rotavirusul asta este tare contagios...


cele mai frumoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

dana - am vazut poza!!! SUPER COOL!!! ai niste baieti pe cinste (il includ si pe cel din mijloc)!
si mie mi-au aparut niste pete pe fata, dar in adolescenta. am incercat tot felul de creme, reducerea expunerii la soare, etc. nu au disparut, le am in continuare. m-am obisnuit cu ele...
in seara asta merg la endocrinolog. tineti-mi pumnii sa scap repede de toate problemele! mercic!


sa nu uit ce era mai important: LA MULTI ANI!!!!! pentru toti pitikutii care au implinit doi ani.

cele mai frumoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Pe Vrabiuta sa n-o credeti!!!!Ca are un ten super misto,va induce in eroare,e tinerica si frumusica si dulcica si fara pete!Io am pete mari si urite si numa dupa ce le astup cu o tona de fard,ies in lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Ascult Marcela, dar eu sunt genul ca nu suport sa fiu femeia general in casa, sa pocneasca lumea din calcaie cand decretez eu cate ceva, nu pretind drept de veto, mi-ar placea sa ma stiu pe aceeasi lungime de unda cu sotul, si in general cu cei din jur, nu sa trebuiasca sa deschid gura mare si sa ridic niste decibeli ca sa ma fac inteleasa. As vrea sa-mi fie intampinate asteptarile si spontan fara atata tam-tam si hei-rup. Eu asa incerc...sa ghicesc cam ce si-ar dori cei dragi si sa ma pliez, sa le vin in intampinare cu chestia dorita inainte de a apuca s-o ceara. Am asa o satisfactie cand vad cum se bucura ca primesc ce doresc inca dinainte de a cere. As vrea sa vad si eu bucataria luna o data pe luna macar fara sa fiu eu nevoita sa fac lobby pt asta incepand cu vaicareli de dureri de burta, continuand cu cerinte imperative si culminand cu neste nervi maximi....de ce nu se sesizeaza sa faca o surpriza placuta, sa am si eu macar sambata dimineata cafeaua cu lapte preparata si un sandwich gata facut pe o farfurioara, aragazul frecat, gresia lucioasa, chiuveta fara vase....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

dana are fata o pata pe frunte si una pe obrazul drept chiar langa ureche. nu se vad de tunsoare, ca tanti care ma tunde e o meseriasa.

lia - pai cine a zis mama de bici si decibeli? cheia e sa spui totul cu calm si diplomatie. clar si concret, fara crize si fara complexe, iti spui punctul de vedere. fara sa decretezi nimic, fara sa dai ordine. dar trebuie sa repeti pana cand se inregistreaza bine oricum, eu pot sa dau doar un sfat, tu stii cel mai bine.

am fost la endocrinolog, inca nu se stie exact ce se intampla, mi-a mai dat o tura de analize.

o seara frumoasa tuturor!

cele mai frumoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Ciao fetelor! Admir poze!

Iren, mortali plozii turbulentzi, deliciosi! Bogdanelu seamana cu tine, io ti-am mai zis!

Roxi(z) trebuie sa-ti spun si eu ca-mi plac pozisoarele de la party! Foarte foarte reusite! Pupici lui Patrick! Sper ca nu are nimic...

Andreea (mironeanu) poate cine stie, ne nimerim la tura 2 in aceeasi grupa again

Mitzura, bafta in continuare si sper ca e doar o perioada scurta asta cu buzele mai umflatele. Eu stiam ca cu cat bei mai multa apa cu atat elimini mai multa. Fii optimista, eu cred ca se retrage chestia aia. Asa ar fi si normal.

va pe toate si va doresc multa rabdare si intelepciune. Eu ma bucur ca va cunosc asa, virtual si cred ca sunteti niste fete minunate!



No, vidiazni!

Mergi la inceput