Sarbatoritii de iulie-august 2004 (192)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Salut fetele!

Le spunem si noi La multi ani sarbatoritilor!! Patrick si Philip, cu intarziere, dar din suflet, va trimitem pupici! Codrut si Denis, pupici si pentru voi! Sa fiti sanatosi si sa va bucurati parintii!

Noi in we am tot haladuit, ca de aia n-am prea avut timp de net, si imi si merge netul foarte prost.

Eu, mai nou, am o problema pe care nu stiu de unde sa o apuc. Am postat si la Odiseea sarcinii si am transcris mai jos mesajul meu. Poate aveti vreo idee ce ar putea fi. Ok, acum ma duc sa citesc din urma.

"Sunt insarcinata in 24 de saptamanai si de vreo 3-4 zile am o problema foarte deranjanta: mi se umfla buzele, initial, era umflata doar cea superioara in partea ei dreapta, acum si cea de jos. Dimineata cand ma trezesc e mai rau, am niste buzoace de parca sunt afro, in tampul zilei edemul se mai retrage. Umflatura e mai mult intr-o parte, asa ca da un aspect al gurii neplacut. Nu ma doare, nu ma mananca, atat doar ca fiind umflate, pielea a cedat si s-au format mici crapaturi.
Nici nu stiu de ce sa ma leg...
-ar putea fi o alergie, dar nu am alte simptome, mi-am urmarit dieta cat de cat si nu am putut sa identific un aliment care mi-ar provoca alergie
- un herpes, dar eu nu fac herpes de obicei, si oricum ar fi atipic, pentru ca nu sunt leziuni, nu doare
- consumul de sare, dar atunci de ce nu mi se umfla si mainile sau picioarele....

Ati patit cumva asa ceva? Aveti idee de la ce ar putea fi? Nici nu stiu la ce fel de medic sa merg..dati-mi o idee."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Mitzura, shtiu ca mama avea nejte buze de Jolie cin era gravi cu mine, shi mai era shi patata pe fatza.

Io shi plozii turbulentzi


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kamiska spune:

La multi ani si de la noi ptr toti sarbatoritii de zilele trecute si de azi. Sa fie sanatosi si cuminti.
Noi samabata seara am avut petrecerea de 2 ani ( noi am implinit joi, dar am avut cu neamurile joi si sambata cu prietenii si copiii ).
Am inchiriat de la o firma o clownita care ne-a facut tot felul de jonglerii si baloane modelante....jocuri si face painting. A iesit super frumos. E super cu un astfel de personaj ca prea si functiile baby siting si se mai odihnesc si parintii.
Maine pun poze promit.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Fetelor, va multumim din suflet de urarile frumoasa, va pupam si dorim asemenea puiutilor ce si-au aniversat cel de al doilea anisor de viata!

Mitzura nu stiu ce sa zic, poate ar trebui sa suni ginecologul sau medicul de familie macar.

Roxa, sanatate lui Pat, s-a virusat de ziua lui cumva? sau a mancat ceva aiurea? enteroviroza?

eu sunt cam cu susul in jos de ceva zile, n-am chef de nimic, asa de bine stiu unii sa ma faca sa ma simt eu problema universului. Io-s de vina ca ma doare burta, ca nu suport mersul in masina fara clima pe canicula, ore in sir, ca abia pot dormi noaptea, ca stric cheful de concediu al omului, deh, probleme inerente....nu are rost sa va incarc pagina cu ele :((

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Lia, nu mai baga toate prostiile in seama, trateaza-i pe totzi cu fundul, tzie, lui Danutz shi lu bebe din burtica sa va fie bine, restu incuiatzilor sa taca din gura daca n-au ceva dragutz de zis!

Io shi plozii turbulentzi


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Mitzurel eu cred ca e doar retentie hidrica. mai ales ca a fost si fff cald zilele astea. vb cu medicul data viitoare si pana atunci....apa, apa si iar apa. pupici si sa iti fie bine! cate saptamani are samburica?
Lia nu a mancat nimic aiurea, culmea...dar enteroviroza tot are. acum cica s-a trezit si cam are temperatura. abia astept sa il duc la doctor. voi cum ati petrecut?
Daria regim de boala: paine prajita, carne fiarta, din astea. cum adica cum iti dai seama daca are vreo viroza? ca nu inteleg.....vrei sa stii simptomele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Iren, atunci incuiat e si sotul meu, sa stii. se kk pe el ca nu vreau sa merg la salina 10 ore cu masina si gravida, in plus cu Danut pe genunchi, sa am ce gati pe acolo, sa cobor in salina 3 ore pe zi, ca altfel degeaba ma car pana acolo cu el....eu nu suport sa merg asa mult cu masina, as merge din nou la Moneasa ca e aici aproape, are strand, lac, mi se pare ok pt toti, e aer fain, racoare si hotel de 3 stele. Nu Praidul unde n-am fost niciodata si nu e cazul sa fac experiente acum cand sunt si burticoasa si obosita ca muncesc pe ruptelea. Am avut numai neplaceri zilele trecute si am hapait la no spa de frica. Dar oare cine sa ma inteleaga? fir-ar mama ei de intelegere ca am niste nervi si de la caldura si de la discutiile cu omul de-mi vine sa fac ca ciocanitoare Woody.

Roxa, am petrecut intre prieteni cu ploduti ceva mai maricei ca noi, asa cam cu 6 luni, cu o bebelina de 1 an si ceva, cu parintii, socrii, cumnatii. Am facut poze, tumbe, zbenguieli, s-a entuziasmat Danut tare, s-a emotionat, obosit, a miorlaot, a ras in hohote, s-a enervat, s-a caposit, iar a zambit, pe rand asa, de toate, pana l-am pasaportat in pat la 4 dupamasa sa doarma ca ajunsese intr-un hal fara de hal de surescitare. A dormit 3-4 ore fara intrerupere, ca deh, a fost la party de la 10 dimineata. Avem si poze dar nedescarcate, o sa pun mai incolo.

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Mitzu - prietenei mele i se umflau buzele, iar in ultima luna era ceva constant. Dar nu i se umflau nici mainile, nici picioarele. A fost totul ok. Pupam burtica :-)
Rox - aha, adica stii ca noi mai vomam ... io cum stiu ca e doar o apucatura sau ca a papat ca purceaua cu prea mare pofta si nu e ceva serios ... sanatate muuulta lui Pat !
Liooo - baga poze. Si stii ceva, n-are decat sa se bozumfle husbandu`tau. Chiar nu-l poti ignora ??? Mergeti acolo unde vrei tu si unde te-ai smtit bine !!! Nu-i ceri parerea, ci ajutorul !!! Ce m-am enervat, ca si eu sunt in lupte acasa :-))) Iarasi divortez :-)
Kamiska - pozeee !!!

Sunt pe`aici ... muncesc fara kef ...


Daria & Giulia (2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Daria stiu ca voi vomati dar Pat nu are acest obicei si mai ales nu i se intampla sa se trezeasca din somn vomand. acum ma duc la doctor.
si lasa divortarea ca nu e buna la nimik
bye!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Succes la doctor, sa va intoarceti cu vesti bune !
Merci de explicatiuni. Hehehe, stiu io ca nu-i bun, d`aia nu ma decid inca

Spor la treburi tuturor !!!

p.s. Pako - ce faceti ??? ... Kro - voi pe unde umblati ? ...


Daria & Giulia (2004 08 16)

Mergi la inceput