Nunta in Constanta (9)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

balonul jumbo l-am luat de pe cuza voda,ei s-au ocupat de transport si de montaj,dc vrei ma uit dupa factura sa-ti spun numele firmei dar cred ca este un singur magazin de baloane acolo este pe langa o mercerie...
livia nu stiu ce sa-ti zic stari de astea am avut si eu inaintea nuntii,mi-am luat saculet in saptamana nuntii pana atunci am tipat in gura mare ca nu vreau asa ceva,ca o sa ma incurce!!
vroiam sa te intreb pt o prietena cat te-a ajuns meniul la melody?


pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia_adela spune:

Meniul cand am fost noi sa vorbim la restaurant ne-au spus ca este in jur de 1 milion dar weekend-ul trecut noi am fost sa stabilim meniul si nici pana acum nu ni s-a dat un pret ca cica sa vada sa calculeze, vrajeli din astea.Pa tronul localului este cam smecher si neserios si am auzit ca sunt probleme si la mancare adica sarmalele ajung reci pe masa, friptura ajunge doar la jumatate din invitat, de cafea nu mai zic.La noi sper sa fie bine pt ca un prieten al nostru de familie este unchiul lui(al patronului de la Melody)si care are si el un restaurant si ne-a promis ca va avea o discutie f serioasa cu el si ca va rezolva toate problemele astfel incat sa iasa totul bine.
Cand aflu preul meniului iti spun si dupa nunta revin cu detalii si in privinta mancarii si a organizarii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdala spune:

Buna fetelor!
In primul rand vreau sa-i urez lui Crissy, CASA DE PIATRA!!!. Sa fii fericita, iubita si sanatoasa, si te mai asteptam pe la noi cu sfaturi si povestea nuntii.


Fetelor, vreau sa zic ca deja am palpitatii, am impresia ca nu voi mai termina niciodata ceea ce am de facut. .

Spuneti-mi si mie, ar trebui sa-mi fac proba la coafura si machiaj daca nu stiu cum machiaza si coafeaza doamnele respective?
Mi-a luat si mie iubitelul meu inel, cercei, bratarica si lantisor ca sa aibe cu ce ma cumpara de la ai mei, sunt o minunatie.. Dar camasi tot nu am reusit sa luam.
A trebuit sa schimb comanda la cocardele naturale, doar ce am aflat ca numai nasul si mirele ar trebui chipurile sa aibe cele mai deosebite flori, eu le-am facut tuturor comanda de cocarde din trandafiri naturali si minirosa, dar in functie de familie, le-am luat culori diferite, iar nasului le-am spus sa o faca cea mai gatita. Voi cum veti face?
Am terminat azi si cel de-al doilea cosulet, sunt tare mandra de el.. Mai am de terminat marturiile, fundele pentru masini, comanda finala la tort, baloanele, si alte maruntisuri, of Doamne, tare multe mai sunt.
Va las acum, pupici tuturor.

Mami Magda si scumpa Rafaela
noi
Avem si site
Magda & Claudiu
Sa lupti si sa cauti, sa gasesti si sa nu te lasi doborat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina-Bogdana spune:



Imi inchipui,Magdala,ce emotii trebuie sa ai!Eu mai am fix o luna pana la nunta si deja...cu cateva zile inainte cred ca o sa fiu terminata!
Sa porti sanatoasa si fericita bijuteriile!In plus,iti doresc de pe acum tot binele din lume,sa fii si sa te simti ca o adevarata printesa pe 26,iar apoi tot restul vietii tale!
Cred ca o sa fie asa mandra printesa cea mica!Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia_adela spune:

Buna fetelor!
Eu sunt mai linistita acum fata de saptamana trecuta.
Dar am numai vise tampite despre nunta.
Treburile care erau de rezolvat s-au cam terminat, mai avem de primit ceva confirmari si sa facem listele cu asezarile la masa.
Eu maine plec definitiv La Constanta si pana dupa nunta nu ma mai intorc.Din cauza asta vreau sa urez de acum Casa de piatra Magdalei, sa fi fericita, sa iasa totul asa cum ti-ai dorit si sa traiesti din plin acele clipe unice.
Va pup pe toate si dupa nunta voi reveni cu poze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina-Bogdana spune:



Livia,iti doresc sa ai parte de o nunta de vis si o viata minunata alaturi de sotul tau!Casa de piatra!
Sper sa se indrepte vremea,acum ploua,dar maine sper din tot sufletul sa fie cald si frumos!Si chiar daca nu va fi,sa te bucuri din plin de nunta!Te pup!!!
Astept poze!
Voi,fetelor,ce faceti?Am ramas singurica??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss_2081 spune:

ce liniste este la mirese de constanta!!!
magdala, livia_adela va asteptam cu poze
pe magdala am reusit sa mergem sa o vedem la biserica, am mers cu roxy si va spun sincer ca era superba!
eu sunt plina de emotii, am impresia ca luna august nici nu a existat si parca brusc asa am ajuns in sept. iar eu nu am mai nimic stabilit, acum imi vin in minte o groaza de lucruri pe care nu le-am aranjat pt. eveniment, dar sper sa le rezolv si sa nu intru in panica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdala spune:

Buna fetelor!
Bine v-am regasit. In primul rand imi cer scuze ca nu am mai aparut pe aici o perioada, dar dupa nunta am fost plecati la munte vreo 4 zile, si apoi iar vizite si vizite, iar de luni sunt iar la munca, unde trebuie sa recuperez absenta de 2 saptamani.

CASA DE PIATRA!!! bianca82 si livia_adela, fericire multa si sanatate va urez, si sa va iubiti mult, cum spunea cineva. .


Multumesc mult criss_2081, pentru aprecieri. Si tie livia_adela, pentru urari.
Si de asemenea, va multumesc tie si lui roxy pentru ca ati venit la biserica, a fost foarte frumos din partea voastra, si m-am bucurat foarte mult sa va vad.Si cadoul .... superb.Multumesc mult roxy si dasi.
Din pacate nu am primit inca pozele, se pare ca le voi primi la sfarsitul acestei saptamani, asa ca sapt. viitoare voi avea ce sa va arat.
Sper ca si atunci sa va spun mai multe despre nunta, la care eu m-am distrat si am ras toata noaptea, chiar daca am uitat sa facem unele chestii, ca de exemplu turul de onoare, foarte urat din partea noastra, dar eu am uitat complet si nu mi-a adus nimeni aminte , nu am aruncat buchetul, si de asta am uitat, si nici nu a scos jarteluta acolo, ci dimineata, acasa..
Parerea invitatilor despre nunta:"a fost o nunta discreta, relaxanta, cocheta si distractiva." La ora 6 dimineata salonul era inca plin., asa ca eu consider ca s-au distrat.
Din pacate eu nu am delegat pe nimeni sa ma ajute, si astfel am ajuns sa uit chestiile astea, asa ca luati aminte. In rest totul a decurs foarte bine, o sa vedeti in poze cum a fost.
fetele.

Mami Magda si scumpa Rafaela
noi
Avem si site
Magda & Claudiu
Sa lupti si sa cauti, sa gasesti si sa nu te lasi doborat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Buna, dragele mele fete. Nu am uitat de voi si va iubesc in continuare dar uite ca pur si simplu nu am mai avut de unde sa intru pe forum, de la birou nu se mai putea, la net cafe nu avea rost sa merg pentru ca imi era peste mana si nu aveam timp sa ajung si acasa nu am reusit sa imi pun net pentru ca nici o firma nu punea net la case cu abonamente mai mici de 50 de dolari si nu imi convenea. Dar din seara asta am net acasa, m-am bagat in retea cu cativa vecini si nu imi vine sa cred, mi se pare o realizare foarte mare la cat imi doream sa am net acasa.

In primul rand, casa de piatra tuturor miresicilor de pe forum, imi pare rau ca nu ne cunoastem mai bine. Magdala, am vrut sa vin sa te vad la biserica dar pe 26 august eram disperata si cu piciorul in ghips, daca va puteti imagina. Pe 19 august am cazut in cada si m/a luat Cristi pe sus si m-a dus la urgente unde mi+au pus imediat piciorul in ghips. Nu l-am rupt dar m-am chinuit groaznic cu el, am crezut ca nu voi mai putea pasi nicodata normal. Acum multumesc lui Dumnezeu, sunt bine, mai e putin umflat si ma doare la anumite miscari dar sunt bine.

Ca noutati, ma chinui sa fac un bebe si nu pot. Stiri ca spuneam ca nu vreau sa fac copii. Soarta m-a lovit in schimb, in sensul ca nu se stie daca voi putea face vreodata un copil, am probleme. Deci fiindca spuneam ca nu vreau, soarta a avut grija sa ma faca sa imi doresc, fiindca nu pot avea. Eu nu mi-am pierdut totusi speranta, poate va fi o minune si in ce ne priveste.

Astea sunt noutatile, de acum nu o sa va mai parasesc.

Pupici,
Angelique

pozele mele
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48808&whichpage=7" target="_blank">povestea nuntii
luna de miere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

buna
in primul rand casa de piatra pentru magdala,bianca,livia adela,va asteptam cu poze
magdala am incercat sa ajungem la biserica dar nu am reusit,am avut cateva saptamani tare aglomerate un pentru tine
cristina te astept la "asteptand un ingeras...informatii utile constanta",este un fel de aspirante otimiste,sa discutam despre probleme.eu in tot acest timp am invatat sa fiu optimista si tu trebuie sa fii optimista
hai ca m-am intins off-topic,scuze
va pup pe toate si va astept si la topic-ul mentionat

"Un singur lucru face visele imposibile: frica de esec." (P.Coelho)

Mergi la inceput