FIV 80

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Tabi ma duc sa corectez mai sus, deoarece e vorba de 1400 euro, nu stiu la ce ma gandeam cand butonam suma de 1500 euro. Bafta la IAD-uri si numa' bine!
Am uitat sa va spun ce patanie am tras cu analizele hormonale. In ianuarie 2005 aveam FSH-ul din ziua 3 de 7,05.
Saptamana trecuta (dupa 1 an si jumatate) tot in ziua 3 ma trezesc cu un FSH de 3.88, dupa 6 inseminari si o stimulare cu ova-mit. Ma duc la asistenta sa imi completeze dosarul si ii pun in fata cele 2 analize, la care asistenta (o fata de milioane!!!) imi spune senina: daca v-a congelat ovarele cateva luni, ati vazut ce valoare buna a FSH-ului aveti inainte de FIV?.
Cand i-am spus ca nu mi s-au congelat comorile, a ramas masca si nu a mai indreptat-o in niciun fel, caci logica nu prea exista in minunea asta.
Geta insa m-a avertizat sa-i spun lu' Mr BIG Marinescu ambele valori, deoarece din cate a vazut ea, e mai bine sa nu ma culc pe-o ureche cu FSH-ul meu de pustoaica de 20 de ani. Au fost cazuri in care stimularile usoare nu au dat rezultate, de aceea e mai bine ca stimularea sa fie ca pentru o femeie cu un FSH intre cele 2 valori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Sal'tare fetite dulci, dupa un wk frumos, inapoi la treaba pr DC caci muream de dorul vostru! Deseara am si eu intalnirea cu doctorul meu, sa punem si noi tara si bebeii la cale, ca asa nu se mai poate!
De maine ma apuc de regimul cu varza, stiu ca nu este prea-prea, mai mult deshidrateaza, dar daca nu dau repejor ceva jos pana in septembrie imi dau singura foc la valiza, si-asa mi-e frica pt deseara, o sa minciunesc eu ca am dat trei kile jos, sper sa nu ma inrosesc prea tare !
Oana, tin pumnii sa ai un endometru lung cat vezi cu ochii si foliculi multi si desi de sa lesine Moisica cand ii vede !
Si gigei de gigei, pupa-i mama pe ei !
Tabi ce mai faci? Ceva simptome?

Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

Sheritra: simptome la mine??? In veci si-n pururi nu! La mine totul este liniar, doar TB este un pic mai scazuta decat in celelalte luni dupa ovulatie. Nu-mi ramane decat sa astept verdictul. Pana atunci voi cauta Clear Blue, care se pare ca e pe cale de disparitie la noi. I-am povestit drei. Dracea despre procedura de luna asta, si mi-a zis ca sunt ceva sanse sa raman insarcinata. Daca nu, probabil o luam de la capat luna viitoare. Bafta la intalnirea cu nenea dr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Buna fetelor.
MOana, multumesc de informatii, pret, alea alea,chiar nu mai stiam cit costa.Eu voi suna pe 1 august ptr prima consultatie cu M.As vrea insa sa merg deja cu unele analize deja facute, sa mearga treaba mai repede( dar nu stiu cu care sa merg, poate ma ajutati voi), oricum as vrea sa fac fiv-ul prin primavara, nu mai repede.
Lachi, din cite am inteles citesti, iti doresc sa treci repede peste toate problemele pe care le ai acum si sa te reintorci, avem o gramada de treaba cu bebicii. tare tare
Tuturor fetelor aflate in focuri acum , va tin pumnii strinsi si sa auzim de multi multi bebici pe toata lumea
MEDA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Buna fetelor.
Am revenit si eu dupa un we destul de placut pe la munte, desi ne-a cam plouat, dar n-am stat noi sa ne stricam cheful numai din asta!

Adelia si Oana, multa bafta in continuare si sa ne dati vesti bune, sa mai lumineze atmosfera asta de pe-aici!
MOana, bafta si tie in continuare cu pregatirile de FIV, si mai ales, poate iese cu efect inseminarea ce urmeaza!

Eu va anunt ca am programare la Szeged pe 12 septembrie, din nou, ptr echo si consult in vederea celui de-al 2 lea FIV; daca ar fi totul bine si acum, as repeta experienta pe la 1/2 lui octombrie.
Si eu o sustin din toata inima pe Lachi, si sper sa revina pe forum!!
Tabi, ma bucur sa vad ca ai revenit!
Denisa, sa fie cu noroc noul capitol deschis de tine si pentru tine si pentru noi, ca poate tragi piciorul la reusite FIV! dovada cea mai vie e Cristian !!
Va pe toate !

Imi vine si mie randul... /Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

Medamaya: de cate ori am fost pe la Giulesti in ultimele luni, le-am auzit pe asistente vorbind la telefon cu persoane care vroiau sa-si faca programare la Marinescu si le spuneau sa sune dupa 1 septembrie, ca pana atunci nu se fac programari.

andicu: Mi-a fost dor de voi toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Fetelor,
Intru mai rar pentru ca am mult de lucru. Eu nu am multe noutati. Am luat rezultatul de la cultura din col. Sper ca saptamana acesta sa reusesc sa fac si restul analizelor din sange, in vederea FIV-ului. Apoi raman ultimii, hormonii. Si apoi merg la dr., in august. Imi e putin groaza ca trebuie sa trec din nou prin toate aceastea, dar alta varianta nu am.
Tabitha imi era dor de tine.
Lachi oare ce as putea face ca sa vii inapoi?
Andicu iti doresc succes!
Adelia si Oana bafta in continuare.
Va pup pe toate

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

crinuta71: pupicei pe toate fetele . Si eu cred ca voi mai incerca un nou FIV, probabil la anul, dupa ce mai incerc cateva IAD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiramy spune:

Fetelor,

care ati trecut printr-un FIV nereusit sau mai multe, aveti idee daca e normal sa-mi intarzie CM ?Specific ca in iunie am facut FIV si n-am reusit.Mi-a venit ciclul dupa 3 saptamani de la ET.Deci sunt in a doua luna de dupa fiv si am 5 zile de intarziere.E posibil sa fiu sau din cauza tratamentului pt fiv mi-a intarziat.Am facut un test de sarcina ieri dar a iesit negativ.Ma gandesc poate a fost prea devreme.A mai patit cineva ca mine?Noi am tras tare luna trecuta ca ati zis voi ca e posibil sa se prinda fiind stimulate ovarele .Va multumesc!

Multa bafta fetelor care sunteti in focuri.Suntem alaturi de voi!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

puiramy: mie dupa ICSI nereusit mi-a venit fix la 72 ore de la incetarea utrogestanului iar luna urmatoare mi-a venit la 28 de zile, asa cum era la mine normalul. Insa am auzit si de intarzieri, asa ca nu te speria. Este posibil ca FIV-ul sa te deregleze 2-3 luni. Iar daca nu s-a intamplat luna asta sa ramai insarcinata, cu siguranta se va intampla luna viitoare sau cel tarziu cealalta. Asta iti doresc eu.

Mergi la inceput