FIV 80

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Puiramy mie in ciclul imediat urmator tratamentului FIV (deci asa cum e si la tine) mi-a venit menstruatia in ziua 49-50. Numai ca eu stiam sigur ca nu am ramas, pentru ca nu am fost in stare sa fac nimic in acea perioada, eram prea trista. Apoi am inceput sa iau extract de mladite de zmeur si din luna urmatoare s-a mai reglat. Dar e foarte posibil sa ramai natural, asa ca mai incearca un test peste cateva zile. Eu iti tin pumnii
Tabi sa speram ca nu vei mai avea nevoie de FIV.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MRL spune:

puiramy, nu stiu ce sa iti spun. Poate reusesti sa suni la dr sa pui intrebarea. Te pup dulce si inca putin si ne vom revedea.
cristinici, am reusit sa ajung la prof si mi-a data sa iau marvelon 2 luni. Acum sunt cam in ceata pt ca m-am apucat sa iua pe langa tratamentul homeopat si Tinctura de Branca Ursului, extract din mladite de rozmarin si zmeur. Nu stiu daca sa mai iau naturistele in paralel cu AC, daca mai au rost. Poate ma ajuta si fetele care au luat AC (daca au mai folosit si alte preparate naturiste pe langa). Te pup dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana-Dana spune:

Buna fetele!
Adelia , eu am facut si o inseminare cu prof. A. si a primit fara nici o problema.
Astazi mi-a fost destul de rau si mi-a venit rushi.Este normal?
Va pup pe toate dulce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelia alin spune:

Buna seara!
Vin si eu cu vesti!
Am vreo 8 foliculi pe ovarul drept si vreo 5 pe stingul,medicul meu a fost multumit de reactia la tratament,acum nu stiu exact daca nu sint(adica sint sigur dar nu stiu cite)si chisturi printre acei foliculi.Endometrul este de 7,2mm,ceea ce se pare ca e bine pentru ziua a 6a de tratament.Poate mai creste.care ar fi dimensiunea ideala pentru un"cuib" propice?Sper din suflet sa am cit mai multi embrioni,sa-mi ramina ceva si de congelat,ca asa si sperantele mele vor fi mai multe.Joi merg iar,s-ar parea ca pregnylul il voi face undeva in jurul zilei de duminica.Deci asa mult nu mai e.Estradiolul si progesteronul au iesit bine,dozarea de azi nu am aflat-o dar a zis DP ca ma suna asistenta daca e ceva in neregula ,ceea ce nu s-a intimplat deocamdata,deci trag concluzia ca e bine.
Oana-Dana chiar m-ai surprins cu menstra asta aparuta in mijlocul tratamentului.Nu stiu daca e bine sau rau,dar eu ma gindeam ca daca ai inceput injectiile nu ar trebui sa mai ai ciclu.Dau si eu cu parerea.Nu l-ai sunat pe dr.A?Ca el chiar te poate lamuri.
AAA si sa nu uit!
Chiar se face simtita absenta lui LACHI!
Te asteptam cu nerabdare sa revii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiramy spune:

Tabitha si Crinuta 71multumesc pentru raspuns si sper si eu din tot sufletul sa nu-mi vina CM 9 luni.As vrea eu sa fie asa simplu, dar nu-mi pierd speranta.Pupici
MRL-Tare dor mi-a fost de tine.Abia astept sa te vad in curand.Iar cu Dr, mi-e cam jena s-o deranjez.Mi-am propus sa o sun doar cand e ceva urgent.Te pup dulce si ne vedem in toamna.Concedii placute si multa bafta pentru ce ti-ai propus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiramy spune:

Am uitat sa va spun ca voi face un test din nou miercuri, asta in cazul in care nu-mi vine CM pana atunci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiramy spune:

Nu mai fac nici un test ca mi-au venit uratii dimineata.
Pupici pentru toata lumea si bafta in ce v-ati propus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa73 spune:

Puiramy.
Adelia e foarte bine,succes in continuare si sa dea Dumnezeu sa ai si ceva de congelare asa cum vrei tu.
Oana-Dana, depinde de cat de mult sangerezi, daca sangerezi putin este normal si fara probleme, dar daca este ciclul normal,atunci nu prea e bine.Medicul ce spune?

Cristian - 31 mai 2005 "CEL MAI DULCE PRINT"
Cristian din burtic pana la un anisor
Cristian mot si chelut,poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Oana-Dana, in timpul tratamentului pentru FIV trebuie sa-ti mai vina M inca odata, adica o M. normala si la timpul potrivit. Deci daca era momentul si a venit eu zic ca e ok, daca a venit pe neasteptate atunci anunta medicul.

puiramy, ce pacat .. Poate altadata.

Adelia, stai foarte bine. Endometru trebuie sa fie minim 9 mm ca sa poata primi embrionul. Exista posibilitatea ca acei foliculi sa nu contina toti ovocite. Noi tinem pumnii si va fi totul bine.

Lachi
, si mie mi-e dor de tine
Si de Liana care nu mai trece deloc pe la subiectul acesta.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Buna fetelor.

Adelia, ai vesti f bune pana acum! mai ai putin! iti tin pumnii in continuare!
Oana, eu nu stiu sa te ajut, dar ti-ar fi spus dr daca era ceva in neregula! incearca sa nu te mai stresezi, ca ai nevoie de un psihic puternic ca sa iasa cu okishori la sfarsit!
Liana, draga mea, chiar daca nu prea mai scrii pe la noi, eu vreau sa-ti spun ca-mi pare bine ca ai revenit, si condoleante ptr bunica ta ! ma doare si pe mine cand ma gandesc prin ce-ai trecut, ca stiu f bine! sper sa ne mai dai cate-un semn din cand in cand, ca avem nevoie de pumnii tai stransi, purtatori de noroc!
Puiramy, nu fi necajita; asa am aflat si eu , ca dureaza vreo 3-4 luni pana ti se regleaza organismul dupa FIV. La mine CM a venit normal pana acum, dar mi s-a lungit cu 2 zile si e mai abundent. Sper sa fiu ok pe la ovare; oricum m-apuc si eu de naprasnic si tinctura de muguri de zmeur, ca regleaza CM si previne aparitia chisturilor.
toate fetele!

Imi vine si mie randul... /Pozele mele

Mergi la inceput