Durerea unei pierderi de sarcina (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Hair, eu am venit la serviciu la doua saptamani de la nastere pentru ca nu mai suportam sa stau singura acasa. M-as fi deprimat prea tare. Aici ma mai iau cu treburi si mai uit de ce mi s-a intimplat. Plus ca am niste colegi si prieteni super, care aproape in fiecare zi ma scot in oras, la cumparaturi, restaurant, plimbare, asta ca sa ma inveseleasca. Si vad ca functioneaza.
Eu nu mai stiu unde ai nascut tu, dar mie la Spitalul Municipal mi-au dat rezultatul scris al necropsiei pe baza unei cereri pe care am facut-o catre directorul spitalului. Este imposibil sa nu vrea sa ti-o dea.
Laura, e super ca ne apucam in acelasi timp de bebe. Poate avem norocul sa fim colege la mamici.
Tanima, sa stii ca mi-ai ridicat un semn de intrebare cu IR-urile alea. O sa ma duc sa ma uit pe ecografiile mele. Parca intr-adevar, le aveam un pic marite, dar nu mai stiu exact cit erau. Tie ce tratament ti-a dat pentru ele?
Mari, ai sa vezi ca incet incet o sa te linistesti. Eu zic ca ai facut bine ca te-ai intors la serviciu. Pe mine personal m-a ajutat asta. Pana la urma viata merge inainte si trebuie sa fim optimiste.
Ileana, la urmatoarea sarcina medicii or sa fie mult mai atenti cu tine. Ai sa vezi ca o sa fie bine.
Fetelor, va urez week-end placut, ca eu astazi plec la mare, asa ca abia luni o sa va mai scriu.

Cristina

http://pg.photos.yahoo.com/ph/cristina_miloiu/album?.dir=/98e2re2&urlhint=actn,ren%3as,1%3af,0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Cristina, ptr IR-uri fac pregnyl 1 la 4 zile, care desi e destul de scump parca nu l-as lasa pana la sfarsitul sarcinii de frica, chiar daca vor scadea sub maxim. Asta imi da o stare de liniste in momentul in care il fac. La 4 saptamani fac si eco morfologica pentru a vedea cum se mai prezinta fluxurile si pana acum au scazut progresiv, nu foarte mult, dar destul. Mai greu e cu programarile la dr Iosup ca e din ce in ce mai ocupat si nu mai reusesc sa ajung lunar dar atata timp cat fac injectiile dr mi-a spus ca le tin in frau.
Sa imi spui ce gasesti pe ecografie, chiar sunt curioasa. eu tind sa cred ca si ele au fost cauza. Poate si alta...dar e bine de stiut si asta.

tanima 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana_marius spune:

Apollo iti doresc din suflet sa ramai insarcinata cat mai repede.
Fetelor mie nu imi e neaparat frica ca mi se intampla acelasi lucru...dar sunt atatea alte cazuri (chiar si printre noi)...acum imi e mai frica ca nu mai raman deloc...
Azi am o dispozitie mai buna totusi cand am vazut ca avem atatea fete care sunt gata pt. o noua sarcina (acum sau peste cateva luni)...
Sper sa incepem curand cu anunturi...

Ileana
Nepotul meu David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lariana spune:

Cum pot lua legatura cu dr T?Are cabinet particular?sau la ce spital e?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msemcu spune:

Ileana eu te sustin! Si eu zic ca o sa incepem sa primim vesti bune cat de curand si vom incepe listele cu viitoare mamici! Cele care au deja liber, sa treaca la treaba ca pe urma venim si noi din urma Si cu putin noroc o sa fie mare inghesuiala!

Cristina, distractie maxima la mare si vreme cat mai buna!

Tanima, nu te mai gandi numai la cele rele! Stiu ca e foarte greu si ca iti vin in minte tot felul de intamplari si tot felul de posibile probleme, dar de data asta va fi BINE! Sunt sigura!

Ileana, Laura, Apollo, Ale va si ne auzim luni, ca iar o tai din Iasi. Plec din nou la Vatra Moldovitei, la ai mei!

Mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:


Fetelor ma bucur sa vad ca odata cu trecerea timpului am devenit mult mai increzatoare in faptul ca in curand ne vom implini visul de a deveni mamici.
Laura, Ale, Mari, Ileana, Tanima, Lariana, Cristina,Apollo,Avalon va pe toate si va doresc un week-end placut si sa avem numai vesti bune de acum inainte pentru ca meritam!


MIRELA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Lariana intra pe site-ul lui "infertilitate" (pui tu www si .ro) si acolo ai contact unde gasesti nr de tel unde sa te programezi. Succes

Concedii placute celor care pleaca in we asta

Si eu astept sa vad ca incep sa curga anunturi cu gravidute


http://pg.photos.yahoo.com/ph/lauricisolomon/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

LAURA IOANA te invidiez ca esti la neamt!
sotul meu e acum acolo,iar eu l.am vazut in ultimele 10 zile,doar azi dimineata 3 ore.

dar am profitat de el la maxim!credeam ca ar fi ovulatia,dar am fost la eco,si desi sunt z 16,nici gand de asa c eva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Oanabbb bine ca ai profitat de el, cu ovulatie sau nu, ca nu se stie...poate se prinde fix acu'.


http://pg.photos.yahoo.com/ph/lauricisolomon/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

LAURICI da dea DD sa ai gura aurita ca viu la NEAmt sa fac o mare cinste.facem o betie cu tincturi si ceaiuri ...

Mergi la inceput