Durerea unei pierderi de sarcina (3)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

LAURA se pare ca suntem doar noi 2 pe forum!

pe mine ma inteleg,ca.s singurica si plictisita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lariana spune:

Fetelor unde sinteti? Sau aveti treaba?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alé spune:

Lariana, sint eu pe aici. Ce faci? cum iti mai e?

Va multumesc pt gindurile voastre bune, fetelor. Io inca nu m-am lamurit daca am ovulat sau nu, va tin la curent. De muncit, ma muncit cu drag si spor, dar cam lipsita de speranta...

Va pup cu drag pe toate.


Toate lucrurile se intampla cu un scop | Alé

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lariana spune:

Offf fetelor ce trista sint azi!Ma gindesc intruna la bb-lul meu,daca ar fii trait ce fericita as fii fost...Si cind ma gindesc ca mai am de asteptat pina voi avea unda verde la bb...Offff ce viata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:


Fetelor va doresc sa aveti o saptamana super in care toate dorintele sa vi se implineasca iar celor care au deja unda verde pentru sa nu piarda timpul.

Lariana stiu ca este foarte greu dar trebuie sa fii tare pentru fetita ta si ai sa vezi ca Dumnezeu va avea grija de tine.Este dureros dar,trebuie sa mergem mai departe si sigur visul nostru va deveni realitate intr-o zi!Oricum, cred ca esti o luptatoare in adancul sufletului tau ca si noi toate, de altfel.
pentru toate fetele optimiste!

MIRELA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Fetelor vreau sa va intreb daca voua v-a cazut parul in timpul sarcinii sau dupa?
Mie imi cade foarte mult si med.de fam. mi-a spus ca poate fi de la sarcina si ca multor femei le cade dupa ce au nascut din cauza lipsei de calciu.E o aberatie?
Indiferent cu ce incerc tot cade si nu stiu care ar putea fi cauza pt. ca niciodate nu mi-a cazut asa.Cred ca este si din cauza stresului dar eu ma gandesc ca poate fi de la sarcina.Voi ce credeti?

MIRELA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msemcu spune:

Dragele mele fete cucuiete (asa ne spune noua mama cand e bine- dispusa) iaca am revenit si eu dupa un week-end petrecut cu familia. Ma refer acum la familia extrem de largita, ca mi-au sosit verii din Italia, cu copilasi cu tot, si a fost o agitatie de zile mari. Mi-a parut bine sa-i vad pe toti si mi-a placut ca s-au comportat normal, fara sa se uite asa super trist si intelegator la mine. Cred ca aveti si voi parte de priviri de acest gen, care nu fac altceva decat sa-mi aminteasca prin ce am trecut.

Asadar agitatie, copilasi multi, care de care mai frumusei si mai veseli. Tare mi-a placut sa stau cu ei la discutii si sa-i vad cum se joaca, dar ...tare m-a apucat si tristetea! Am mai tulit-o de vreo 3 ori prin spatele casei, ca sa ma racoresc putin! Mai ales cand ma gandeam ca tot acolo ar fi trebuit sa alerge si asta mic al meu . Oricum, weeek-endul asta nu a facut altceva decat sa-mi reconfirme decizia de a incerca sa avem un copilas cat mai curand! Al meu sot parca nu se simte inca foarte pregatit, dar eu una cum primesc verdele cum ma apuc!

Laura, Ale, Apollo, Tanima, Cristina, Avallon, Mirela si Lariana, va si va astept cu noutati!

Mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msemcu spune:

Mirela, mie nu mi-a cazut parul foarte mult, dar si-a schimbat culoarea si structura. A devenit mai drept si mai inchis la culoare.
Dar am mai auzit cazuri de fete carora le-a cazut foarte tare parul in timpul si dupa sarcina. S-ar putea ca asta sa fie si cazul tau!

Ai incercat sa-ti schimbi samponul?

Mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:


Nu am schimbat samponul dar am incercat o lotiune regeneranta pt. par de la Gerovital care initial a fost buna dar acum nu-si mai face efectul deloc.Nu stiu ce sa mai incerc!
Ma bucur sa aud ca esti bine si sper ca incet,incet toate fetele sa fim bine atat fizic cat si psihic pt a incerca sa avem un .
Si noi asteptam cu nerabdare sa avem verde pt. bebe.
pt. tote fetele.Pe unde sunteti,dragelor?

MIRELA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Fetelor, eu astazi nu mai sunt asa de optimista. De cind m-am intors la serviciu, in fiecare zi se gaseste cel putin o persoana (care nu stie ce mi s-a intimplat) sa ma felicite ca am nascut sau sa-mi ureze sa-mi traiasca copilul. Este ingrozitor, trebuie sa le povestesc ce s-a intimplat si ii vad cum se schimba la fata si nu stiu ce sa imi zica. Parca nu se mai termina odata cosmarul asta.
In week-end am fost la mare, a fost foarte frumos si am facut si dupa citeva luni de pauza. De-abia astept sa putem incepe sa lucram la bebe. Numai la asta ma gandesc. Sotul meu a inceput sa faca planuri de concediu si incearca sa ma prinda si pe mine, dar va spun sincer ca imi este absolut indiferent unde o sa mergem. Eu nu ma gandesc decit la urmatorul bebe, numai pentru asta traiesc.
Mirela, este normal sa-ti cada parul dupa sarcina. Eu deocamdata nu am problema asta, in schimb cred ca am o lipsa mare de calciu si magneziu, pentru ca mi se pun circei noaptea, plus ca am ameteli in timpul zilei. Eu am continuat sa iau Elevit, dar de azi mi-am cumparat si un supliment de calciu si magneziu. Incearca si tu sa iei vitamine, poate te ajuta.
Mari, si eu cind vad copii, in special bebelusi, ma apuca plansul.Si era plin pe plaja.....La femeile insarcinate vad ca reactionez bine, nu sunt geloasa, in schimb bebelusii ma termina. Dar lasa ca o sa vina si randul meu!
Lariana, imi pare asa de rau ca suferi atita....Te inteleg perfect, pentru ca tu ai trait o tragedie mult mai mare ca a noastra. Dar macar tu mai ai o fetita pe care s-o iubesti, fi fericita pentru asta.


Cristina

http://pg.photos.yahoo.com/ph/cristina_miloiu/album?.dir=/98e2re2&urlhint=actn,ren%3as,1%3af,0

Mergi la inceput