Piticlontzi de iulie-august 2004 (188)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Pai multumesc din suflet fetelor - eu de altfel sunt mai multumita sa ma sarbatoresc azi, cind inca am 33 decit maine cind fac 34......

Lumi, am vazut pozele cu Ilinca - o frumusete de fata! Eu ma duc luni sa ii iau Dino Pad-ul, deocamdata i-am luat doar o carticica cu povestea "Pungutza cu doi bani".
Diana, urmaresc povestea voastra - ce sa-ti zic, la noi Stefan doarme deja de 1 an cu noi in pat...nu cred ca o sa am mare succes cu mutatul in camera lui...in weekend uneori nici nu adoarme cu tata-sau in pat, trebuie sa vin si eu!

Gabriela si Stefan David
Poze nou-noutze cu Stefanutz
Albumul comun!!!

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Diana, . Stiu cum e sa dormi fragmentat... Iti va trebui foarte multa rabdare. Vicu nu adormea singur la el in patut ci numai in pat la mine sau in brate. Acuma are nevoie doar de asistenta. La noi a durat cam 2 saptamani, asa ca... Si functioneaza perfect catelul cu care doarme si replica "are grija ppi de tine, mami are treaba. Mult succes!

Caro si Robi, BAFTA!!!

Gabitza, io te urez maine...

Va pupu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Am citit numai primele postari ...
La multi ani Matei si mami Andreea! Asteptam poze de la petrecere!
Cum spuneati.? Doar 2 milioane? Nu ma uitati pleaseee...daca aude cineva ....
Revin...daca mai am ceva timp!
O saptamina buna!

As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

buna piticloantelor! :)

azi am avut 2 reprize de dureri de burtica, luat nospa, sunat la dr, bagat in sperieti la nivel macro, bagam si utrogestan deseara si speram sa-l calmam pe bb2 adica sa astepte acolo la caldurica inca macar pana-n noiembrie. Oricum maine ma prezentez la consult daca nu cedeaza problema. Am facut eco miercurea trecuta, sper sa nu fie prea mult daca fac un eco iar, oricum la celalalt am amortit ca a durat vreo 7 minute, scos si poze vreo 5, explicat ce si cum pe acolo, deja nu-mi mai simteam mainile bagate sub fund unde m-a pus dr sa le tin. Si oricum am plecat ca o capra fara sa-l intreb daca am restrictii, poate a uitat si el sa-mi zica....asa ca acum sunt morcovita.

Danut e afara cu taica-su, se plimba cu tricicleta, e o caldura extrema aici, asa ca azi am ratat iesirea de dimineata afara din cauza de trezit too late, adica la 11. La 12 deja ardea pamantul sub picioare si soarele pica in moalele capului direct, ne-am inmuiat cum am iesit din bloc, amandoi in 10 minute aveam tricourile UDE si parul idem, asa ca ne-am retras spasiti inapoi la protectia a/c din casa. Io cu durerile mele am stat mai mult intr-o parte pe canapea, chemat pe taica-su la 4 acasa sa se joace cu el ca nu vroia sa doarma...zi terorista. Sper la mai bine ca o iau razna iar. De mancat iar nu pot manca de spaima. Dani a papat rapid o crema de dovlecel cu piept de pui si deseara va papa cereale si lapte si ce mai ciuguleste de pe la noi.

Eu sunt restanta rau de tot cu stirile, dar va asigur ca sunt alaturi de voi in gand si simtire la aniversari, bucurii si necazuri, sunteti pretenele mele de suflet de acusica 3 ani. Pare mult, nu?

Am vrea sa-l ducem la salina la Praid pe Danut vreo 10 zile, dar eu oare am voie sa merg? Sper sa nu pierd bb2-iul ca saracul Danut ma mangaie pe burta si ma pupa zilnic, si atata de dulce intoneaza un "beebee, aaalt beeebee mamaaaa" si-mi indica buricul gras deocamdata doar din cauza grasimii dar...macar arata a burtoi gravid in 5 luni cel putin. Si asta e ritualul lui zilnic, ca i-am tot explicat ca trebe sa pap sa creasca bebe si dupa ce creste vine afara si se vor juca impreuna. Asa ca el asteapta mititelul. N-as vrea sa-l dezamagesc.

Oricum sunt tare sensibila si ma umfla plansul la cea mai mica dovada de afectiune din partea oricui. Iar asta micu parca simte si atata ma dragaleste toata ziua, nu pleaca afara cu taica-su pana nu-mi da pusi. Si azi imi stergea lacrimile cu prosopelul lui cand plangeam disperata ca ma doare burta, din proprie initiativa a plecat la dulapiorul lui, a cautat un prosopel din ala mic si a venit sa ma stearga pe fata.
Na, ca iar m-apuca, ma scuzati
va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura _Oprescu spune:

pup fetele...nu am citit din urma voiam sa va dau de stire ca-s in viata dupa traficul de Chicago..mi-a ajuns pentru un an!!
Liliana, imi pare rau ca nu ne-am auzit ..am lasat mesaje offline insa probabil nu ai fost pe fir.
totul a fost foarte bine, o sa va trimit pozici la cele ce le am pe lista mea imediat ce le primesc si eu...cred ca sunt peste 1000 de poze ...enorm de multe...Localul a fost ok,mancarea buna, insa nenea CEO:) un avar si jumatate..cumva genul ciubuc inainte de orice:))...insa l-a linistit nasul care nu stie prea multe si s-a domesticit...dar ca personaj...bleah.Nu mai vreau sa il vad..parca era coborat din piesele lui Caragiale...no, hai c amai povestim va pupic...trebuie s afug ca ieri a fost ziua fetei noastre (16 anisori si trebuie sa ii trimit un cadouas)!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Sa vad ce-mi mai amintesc..
In primul rind ..Anca ce face Bianca? da un semn!
Lia esti nevricoasa din cauze de furtuni hormonale :))) Sanatate!
Monicule..de groaza sitneti...dar vad ca inca mai puteti! ma bine dispun peripetiile voastre de uichend:))))) ...sorry...
Vazut poze...Matei,Ioana fetita cu codite, Stefi cataratoarea, Ilinca...mey Lumi sa nu mai tunzi cupilu, o dulceata de fetita! Cind plecati in concediu..si unde piana la urma?
Carolina si Robi...tin pumnii si sa fie bine...sa va linistiti si voi!
Laurici ...astept poze!
Diana ...eu nu mai stiu ce sa-ti spun...noi ne-am stresat 20 de luni, o sa mai incercam cind il aducem acasa pe Luca, si daca merge bine...daca nu il culc cu noi in pat si gata...Este prea mare stresul! Am zis!
Dana bine ca v-ati rezolvat cu burtica.
Revin..

As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

salutare
mey, anca, am incremenit cand am citit, ca doar si eu-s in aceeasi oala. pupam buba, sa treaca repede. uf, si mie mi-e frica de neplaceri de-astea, zi-ne cum e
vazut toate pozele, care mai de care mai frumoase, da' nu nominalizez ca sa nu uit pe careva
la multi ani matei, sa fii sanatoas si fericit
gabi, la multi ani linistiti si fericiti si tie, pana intru eu maine, tu esti deja acasa, sa te sarbatoresti frumos
pupam pe toata lumea

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boca Daniela spune:

olaaa, am revenit si eu , mi-a fost tare dor de voi.Am fost plecati la cabana noastra la munte si apoi am ramas 2 zile la mama , a fost asa de bine ca l-am lasat pe Alexutz o saptamana la bunici.

La multi ani pentru Matei, sa cresti mare, sa fi sanatos si fericit alaturi de parintii tai dragi!
La multi ani si pentru Gabi!

Am citit in urma ce a-ti scris, aveti niste puiuti tare scumpi si dragalasi,mi-e deja dor de al meu si nu a trecut decat o zi de cand nu l-am vazut.Acum o inteleg pe Pako ce-i in sufletul ei ca-i asa departe de puiul ei.
Noi am fost la cabana la munte,asa de bine ne-am distrat, Alex a alergat toata ziua pe afara, a mancat bine si nu a vrut sa doarma de amiaza , asa ca seara s-a lasat cu cantec in masina ,la intoarcere.

Carmenp,mersi mult de raspuns,i-am dat de 2 ori peritol da nu mi-a placut cum a reactionat, era asa ametit si marait, mai agitat ca de obicei(i-am dat 5ml ca atata a zis dr.),asa ca l-am sistat pana vine de la bunici.

Dorsilia, draga de tine, ai grija de bebe din burtica si nu mai fi asa ingrijorata si suparata ca o sa fie bine,si eu am avut probleme cand am fost insarcinata, aproape toata sarcina am avut contractii si dureri si am luat tratament, dar pana la urma a fost super bine.Am acum un nazdravan de Alex, uite de la noi sa nu mai fi trista.
Spunea cineva , nu mai tin minte cine, ca il suspecteaza pe pitic de ADHD,apoi atunci piciul meu care nu sta locului 2 secunde si sare , striga , fuge tot timpul, eu ce sa mai zic,ca-i asa neastamparat si energic ca daca ar fi sa ma iau dupa reclama sigur ar avea ADHD.Sa fim seriosi, acest sindrom se diagnosticheaza numai dupa 6 ani,asa ca nu trebuie sa ne facem griji, avem copii sanatosi.
Vreau sa urez mamicilor care au examen mult succes si va tin pumnii,piticilor care sunt bolnaviori multa sanatate!

Alice, unde esti ca n-ai mai scris, ce face Andrei?
va pup si mai revin cand pot


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Daniela, eu spuneam de ADHD.....dar nu eu ii pusesem diagnosticul..ci socrela care are grija de Duracell ,in Ro. Ma bucur ca v-ati relaxat....

As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Salutare, va scriu voua ca simt ca o iau razna.
Giulia azi a vomat, nu a papat aproape nimik decat baut lichide, acuma seara a bagat 150 lapte si 100 ml apa si avea febra pe la 9 37,8, i-am dat 5 ml nurofen si acum are 36,6. Numai la varicela imi sta gandul si simt ca innebunesc.
Sa-i pun si un supozitor mai incolo ??? Paracetamol, ce ziceti ???
VA dati seama ca nu cred ca am facut vaccinul antivaricela, noi am facut doar schema obligatorie


Daria & Giulia (2004 08 16)

Mergi la inceput