Piticlontzi de iulie-august 2004 (188)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Daria, nu poti verifica daca ati facut vaccinul? Ii poti pune Paracetamol...

As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boca Daniela spune:

Mamagiuliei,imi pare tare rau ca sunteti bolnavioare,saracuta de Giulia...Pentru febra eu ii dau lui Alex paracetamol, sirop sau supozitor si la 6 ore ibuprofen(Marcofen),si sa bea multe lichide(ai noroc ca-ti bea lichide ca Alex nu bea aproape deloc cand e cu febra si am ajuns si la perfuzii!)Daca febra e mare 39,poti sa-i bagi un supozitor cu Algocalmin(daca nu-i alergica !)Nu a mancat ceva si a facut enterocolita,daca si varsa?Daca nu-si revine eu zic sa mergi cu ea la urgenta s-o vada un medic.De ce te gandesti la varicela, a venit in contact cu cineva care are?eu stiu ca la varicela face febra peste 38.
Eu va doresc multa multa sanatate si sa va faceti bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

'na seara !
Si io la categoria "o iau razna" ... ca tot vorbeam ieri de Anca si bia si de faptul ca rele se pot petrece si acasa, sub ochii tai chiar, al meu gizmo a alunecat azi la baie si a dat zdravan cu ceafa de cada, o fractiune de secunda am crezut ca mor, de patit nu a patit nik rau in afara de un cucui nashpa de nu poate sa stea sprijinit pe spate ! Si acum imi tremura miinile si doar cind imi amintesc ma ia cu rau, de altfel am o durere surda de cap care mai mult ca sigur ca se va prelungi tirziu in noapte ! Asa ca juma de zi de azi am petrecut-o la limita rezistentei, ca ma tot bufnea plinsul la gindul ca se putea petrece ceva rau ...
Andreea, LA MULTI ANI pentru Matei, sa creasca mare si sanatos si sa va bucurati de el !
Si LA MULTI ANI si Gabrielei, sanatate si multa fericire si ani multi de acum incolo alaturi de toti cei dragi tie !!!
Am citit din doi in doi din urma ... am ceva treaba, dar promit ca revin ... oricum, nu cred ca am sa pot adormi curind !
Va pup pe toate !

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an
Gizmo in 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Salut gagici!

In primul rand La Multi Ani celui de-al treilea sarbatorit la grupei, Mateiut! Sa cresti mare si sanatos!

LMA si Marinei si Gabrielei (wow ce de aniversari avem luna asta)!! Sa ne trimiteti si noua o cupa de sampanie si o felie de tort virtuala!

Multumim pentru urari, Bia este mai bine, rana la suprafata e aproape vindecata iar in interior nu prea imi dau seama, vom vedea in timp ce repercursiuni va avea asupra dintisorului... iar in 2 sapt mergem la dentist din nou..

M-ati intrebat cum s-a intamplat, nici eu nu stiu, dar am inteles ca alerga si pur si simplu s-a impiedicat... oricum, supervisoarea de la gradi imi zisese ca trebuie sa renoveze playground-ul, sa puna niste chestii mai moi pe cimentul care exista acuma... si ca asteapta sa se faca asta inca din primavara dar uite ca noi am fost mai ghinionisti... daca se mai repeta insa negresit o voi lua de acolo...

Astazi cand am dus-o acolo a plans, cred ca a prins frica de la cazatura de sapt trecuta... am stat mult cu ea pana s-a calmat si am plecat pe furis, dar am auzit-o plangind din nou... am sunat dupa 2 ore si mi-au zis ca a plans doar cateva minute si apoi s-a jucat... sa vedem cum o fi cu somnul...

Mult succes fetelor cu examene!
Pupicei si Ilincai, sa ii treaca repede zgarieturile... multi m-au consolat ca asta e doar inceputul... uuffff..

Pupicei tuturor, io-s la munci si astept sa treaca timpul sa-mi vad odorul..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Anca, ma bucur ca Bia este bine ! Sper sa se rezolve cu dintisorul !
Azi mergeam pe strada cu Andrei in carutz si cu nepoata-mea alaturi, amindoi copiii aveau tricouri la fel si mama comenta ca oricine ne vedea zicea ca ambii copchii sint ai mei !! Iaca-ta sa ii vedeti :
http://pg.photos.yahoo.com/ph/alice1732003/detail?.dir=232dre2&.dnm=88a7re2.jpg&.src=ph


Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an
Gizmo in 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Anca ma bucur ca Bia este bine...Azi este prima zi de somn acolo? Astept sa ne spui cum a fost.
Noua ne-au venit hirtiile de la cresa...Scrie calr ca daca copiul disturba emotional sau fizic pe altii...ni se da preaviz de 24 de ore..si nu-l mai primesc....
Alice, tocami ce vorbeam ieri....Bine ca nu a fost mai rau...Pupici si lui si tie!Vazut crazy frogii!

As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Olivia, multumesc ! Da, cred ca am cobit ieri ... m-am speriat groaznic ! Nenorocita aia de secunda de neatentie ...

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an
Gizmo in 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Alice sa ai o noapte linistita...
Adina vazut pe Alex...puteai sa faci si tu mai multe poze . Cumparat basculanta! :))))

As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Alice, draga de tine, stiu ce-ai simtit ca si eu am patit-o in parc acum o luna. Ianca a cazut de pe un gardulet de vreo 30 cm drept in cap, cu fata pe ciment si s-a rostogolit cu gatul dat pe spate de-am crezut ca acolo ramane. Am tremurat ca varga vreo doua ore. Doamne, ce poti sa simti in asemenea momente. Si eram langa ea...Noi la baie am luat un covoras antiderapant super tare, se lipeste cu ventuze de cada si nu mai aluneci nici sa vrei. Acum ii fac dus singura.
Daria, nu te stresa atat de rau ca daca face, asta e...nu e vina ta. Nici noi n-am facut varilixul.
Lia, nu mai fi atat de pesimista in privinta lui bb2, din felul in care vorbesti eu simt ca stai cu inima indoita in legatura cu sarcina asta. Bb2 are nevoie de optimismul tau, il influentezi cu starile astea negative. Trebuie sa fie bine, nu se poate altfel. Eu asa am gandit cand eram gravida si cred ca e cel mai bine. Nu te mai obosi atat, inceraca sa dormi la pranz cu piticul, sa vezi ce bine e.
Kimm222, am citit undeva ca un copil cu sindromul deficitului de atentie se comporta exact la fel ca si un copil mai energic. Copiii cu ADHD nici nu se pot odihni, adica se trezesc mereu noaptea, adorm greu chiar daca sunt obositi, nu stau nici o secunda pe scaun, de exemplu, fara sa-si balangane picioarele si au de obicei ticuri. Se misca in fata si in spate cand stau jos, etc. Deci, nu cred ca e cazul...eu am fost un copil hiperactiv, eram ca spirtul...la scoala mereu am avut probleme pentru ca ma plictiseam repede si simteam nevoia sa ma ridic si...sa fac ceva. cred ca ai mei ar fi trebuie sa se streseze cu asta.
Revin.

Diana, 28 ani, gemeni/rac
Ianca Printesica si Super Mamica


Poze strumfesti

Poze mai vechi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Diana, de obicei facem baie in cadita lui, dar azi m-am grabit si ... uite ce s-a intimplat ! Oricum, eu am fost de vina ca nu am fost atenta !

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an
Gizmo in 2006

Mergi la inceput