Piticlontzi de iulie-august 2004 (188)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Bafta la examene!
Ma duc sa culc Botoshu'.

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:

quote:
Originally posted by roberta04

Am intrat din nou sa-i spun LA MULTI ANI Gabrielei (Leleeo), pentru ca maine nu-s in zona si dupa aia sigur uit!





Subscriu ....

LA MULTI ANI FERICITI GABI ! ...si toate cele bune ...

Va pup pe toate si mai vorbim dupa eveniment...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_s spune:

Pai a facut o singura data pipi (kk facea de mult la olita) si s-a ofticat rau de tot si de atunci nu a mai facut. Mai scapa cate o picatura doua si ma striga imediat sa ii dau olita (scapa cand e cu copii si se joaca si uita sa se mai controleze)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimilinca spune:

La multi ani Matei! sa cresti mare si sanatos (ca frumos te-am vazut ca esti), sa fii o bucurie pentru mamica ta!

Salutare si de la noi, in pauza de cafeluta ...
Nu prea am chef de nimic, ca deh este luni, dar si pen'ca se apropie concediul si ma bucur ca s-a incalzit ca m-apucase groaza cu frigul de saptamana trecuta ca duc copilu'la mare sa raceasca...copil care in w/e ne-a intins nervii la maximum..."vleau apa, nu vleau apa, vleau banana, nu vleau... dat frumos din maini,.. picioare semn de superrasfat si facut carpa de sters din noi. am exagerat cu cautatul in coarne (ca deh, a fost bolnavior copilasul..)si acum jucam cum ne canta donsoara. Da poate s-o mai schimba cu varsta, hmmm?
Am vazut poze cu copilsai frumosi pe domnisoarele Giulia, Maria si Stefi dar si cavalerii Alex si Matei...cresc, cresc..si tare frumosi mai sunt!
Roberta, baftaaaa multa, tinem pumnii si pentru tine si pentru sot!
pentru Bianca, sa va treaca buba!offff.... si noi am avut un incident ieri in parc, a daramat-o pe Ilinca o fetita mai mare care se plimba cu rolele, genunchiul zgariat, un pic de sange, dar sperietura mare, mare si pe ea si pe noi... a adormit la pranz suspinand...
Olivia, LMA plini de iubire alaturi de sot! si zici ca sunteti suspecti de ADHD? ce ti-e si cu publicitatea asta...
Marcela refacere rapida si la puiul mic vorbaret.
Gabi, petrecere frumoasa!
Si eu i-am cumparat acu'vreo luna Dino Pad Ilincai si este superincantata de el. in caz ca nu aveti idei pentru cadoul de 2 ani, vi-l recomand!
Diana, ce repede credeai ca ramaneti voi singurei in pat, he, he...oricum bafta si nervi tare in continuare! noi inca facem naveta!
Roxana, bine ai revenit!
Cristalina, no comment!bine ca mai puteti!
Mitzura, sa vii cu vesti bune despre samburica!

mama, ce m-am mai intins...deh, recuperez
am pus cateva poze... sa vedeti ce schimb am facut: o fetita cu fundite pe un baietoi plin de zgarieturi!
http://pg.photos.yahoo.com/ph/luminitachiriac03/album?.dir=/192fre2&.src=ph

Pupam pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

quote:
Originally posted by roberta04

Am intrat din nou sa-i spun LA MULTI ANI Gabrielei (Leleeo), pentru ca maine nu-s in zona si dupa aia sigur uit!



http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabrielab_ro/my_photos
Mami+ MATEI-GEORGE (23.08.2004)
Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36243



Roberta, multumesc frumos si bafta miine la examen!
Kro - multumesc si tie, sunteti niste dragute!

Gabriela si Stefan David
Poze nou-noutze cu Stefanutz
Albumul comun!!!

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_s spune:

Gabi, iti spun si eu La multi ani de azi ca maine nu stiu daca mai apuc sa intru.
Va multumim din nou pentru urari! Plec sa ii cumpar tort ca are inca o tura de musafiri diseara

Pupam pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

La Multi Ani, Matei, sa cresti maaaare si frumos si sa ai numai bucurii in viata!
Of, sunt distrusa de somn, pana la urma a,m ramas cu ea de pe la doua noapteaa ca nu mai puteam. Dana, la noi problema nu e cu adormitul, ca adoarme relativ repede (ii zic ingerasu', ii cant, ii zic ce faca toata lumea de care intreaba si gata. Adoarme bustean.)Dar daca plec de langaea incepe nebunia, sper sa-i treaca repede, ca altfel...Simte ca e singurica in pat si ma striga, mai noi cu ochii inchisi si daca nu vin se trezeste de tot si nu se lasa. Daca merg langa ea se potoleste si doarme neintoarsa. Nu stiu ce sa mai fac. II spun ca e mare, ca are un pat foarte frumos, i-am lipit o gramada de ursuleti si tigrisori pe perte langa pat sa-i vada, doarme cu bebe...dar tot degeaba. Am gresit ca am dormit impreuna mai bine de juma' de an si acum e o schimbare prea mare. Si in alta camera si singura...
Andrea, cu bona inca nimic, mai vad saptamana asta una, daca nu, am o varianta cu o gradi particulara aici in Dr. Taberei, super misto, cu 8 milioane pe luna, pana pa 19. a vazut-o azi o prietena si era pe spate! a zis ca e super tare! Tre' s-o vad si eu.
Am zis ca va pove cum ne-am distrat la Brasov...Ianca a dansat la concerte de numa, si-a facut o prietena, a invatat sa zica "Bu dia" (buna ziua) si "mesi" (mersi), iar cea mai tare faza e ca am invatat-o sa ceara...cadou. Si acum, cand vorbeste la tel. primul lucru zice "cado", ma stramb de ras! E mai rau ca ma-sa.
Azi dimineata a venit socru-meu si i-a cerut si lui cado, asa ca mai tarziu mergem in Cora, la cumparaturi!

I-a placut mult de Andra, si e incantata ca i-a dat pusi. Ii place si trupa Sistem, a facut o pasiune pentru Cici, unul dintre baietii de la butoaie. In rest, ne-am plimbat, am papat cele mai bune clatite cu ton, m-am reindragostit de Brasov...am fost sambata si la concert la Banica, am dormit si am mancat bine...cam atat am facut! Urmatorul oras e Bacau, dar nu stiu daca mergem si noi...
revin, ma duc sa-mi termin ciorbita!

Leeloo, inca nici un rezultat cu dormitul. Te tin la curent cu progresele. Pupici!
Am vazut pozele, super dragalasi pitici, sa ne traiasca!



Diana, 28 ani, gemeni/rac
Ianca Printesica si Super Mamica


Poze strumfesti

Poze mai vechi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

`poi daca-i urati toate lma lui gabi de azi, hop si io sa nu ramin de caruta
la multi ani, gabi, sa fii sanatoasa, iubita si fericita alaturi de cei dragi tie!
vazut poze cu tiza mica, e-o dulce. ala e Dino Padu?

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

diana, vrem poze...

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimilinca spune:

nu Carmen, aia este o masuta care se ridica si devine tabla magnetica, dar pe care poti mazgali si cu creta... si mai apoi pe dulapuri si pereti are si un scaunel mititel...
Dino pad arata ca un mic laptop (cu baterii si o caseta in genul memoriei de aparat foto) il deschizi si este o carte, un "creion" pe care il plimbi si auzi fie povestea (noi avem Motanul incaltat), fie cum miauna motanul, oracaie broasca, zgomotul fanului, cum sforaie unii in caruta...f, f faina...captivanta si antrenanta pentru cei mici!
o poti vedea aici:
www.peaktoys.ro



Mergi la inceput