Clipe din trairile sufletelor noastre....(8)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danim spune:

Chestia cu fiecare sa aibe ziua ei...MARE ADEVAR !!!
Ca si eu si fii-mea aia mare suntem in noiembrie. Si m-am rugat sa nu o nasc de ziua mea, iar ea m-a ascultat si a venit mai tirziu :)


Miha, multzam de miere :)

Iulia, ai vorbit cu Brenda? Cum e?

Dani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Buna dimineata

Sunt din cale afara de suparata. Mi s-a stricat calculatorul acasa si ma costa vreo 5 milioane sa schimb placa de baza si procesorul, exact ce-mi lipsea in perioada asta.

Am vorbit cu Brenda aseara, Diana e bine acum, speriata si julita, dar bine ca a fost doar atat.
Incredibil, cum naiba pe litoralul romanesc sa cazi intr-o canalizare in fata unui hotel???? Cum e posibil asa ceva? Si mai vrem turism, straini...ne meritam soarta.

Incerc sa mai intru azi spre sfarsitul programului sa va mai spun doua vorbe. Sper sa repar repede calculatorul, pana atunci, sa fiti cuminti.

V-am pupat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

Neatza !!!

Bine ca e Diana Ok. Eu una nu ma mai mir de nimic.

Iulia, da' ,merita sa-l mai repari? calculatoru' adica...ca acu se schimba toate atit de repede ca poate renteaza mai mult sa iei unu' nou. Dau si io cu presupusu' ca nu ma pricep prea bine. Pe mine asta m-a pus un prieten anu' trecut sa fac. Cind mi-a facut calculu'...

Zic si io...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Asta ma tot gandesc si eu, daca se merita sa-l repar cu 5 mil sau sa-l schimb si gata. Dar am atatea cheltuieli in perioada asta, incat fiecare banut conteaza.

Saptamana viitoare mi-am luat concediu, incep operatiunea "sacii si cutiile" si ma mut la casa mea.
Abia astept, m-am saturat de plimbat prin jurul blocului si tras cu ochiul la geamurile "mele".

Am uitat sa raportez ca m-am tuns si anume: scurt. Ei nu chiar baieteste, asa cam pana la baza gatului. Ce-i drept mie intotdeauna mi-a stat bine cu parul scurt, doar eu ma incapatanez sa vreau par lung.

Ce de schimbari pe capul meu!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

Iulia bafta la impachetat. Asta a fost partea care nu mi-a placut cind m-am mutat.Nici despachetatu' nu m-a incitat foarte mult. Ca pina le gaseshti iar locu'...Asa ca inca o data bafta multa si mult spor.

Saptamana viitoare ma duc si eu sa ma tund. Nu-l tund foarte mult, dar am probleme acu' ca nu shtiu cit de roshie sa ma fac :) da' imi trag iar suvitze negre :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofia_misicu spune:

Buna ziua,

Nu stiu ce anume caut pe aici, dar cu siguranta pe undeva am pierdut ceva. Asa ca am venit aici ca e mai lumina.
Pe scurt: divortez.
Pe lung: am un copil perfect de 8 luni aproape si sunt in plin proces de autoconvingere ca totul o sa fie bine si ca fericirea nu sta in prezenta unui barbat.
Pana de curand bantuiam pe la mamicile din gasca de sept-oct 2005. Nu am mai intrat de mult pe acolo pentru ca ma inverzesc cand citesc despre frumoasa viata de familie.
Asa ca am venit si eu p'aici poate reusesc sa imi vars nadufu cuiva care ma intelege.

Acum ma duc inapoi sa citesc sa aflu exact in ce m-am bagat!

NukaTM powered by Ana&Matei Enterprises

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Neata.

Kuki, ce e cu Diana Brendei ?

Sofia, am citit si topicul tau. Nu o sa-ti fie usor la inceput, dar bebe te va ajuta foarte mult sa treci prin momentele grele. Intrebai cum e dupa divort... Ia-o ca pe un inceput. Iti poti face viata asa cum doresti. Esti o mamica puternica, iar oamenii puternici nu inspira mila, apropo de ce spuneai pe topicul tau. Iar fericita o sa fii cand o sa-ti gasesti fericirea prin tine insati si prin copil, cand o sa-ti gasesti echilibrul, in pofida faptului ca sunteti doar tu si bebe, cand o sa te linistesti. Acum cel mai important lucru e sa ai grija in ce termeni te desparti de sotul tau si sa te asiguri ca el va fi prezent in viata copilului.

Si eu am o perioada de multe schimbari. Ma gandeam ca ma pregatesc sa incep o noua viata. Imi schimb casa, n-o sa mai stau in Bucuresti. Ma reprofilez complet, incerc sa devin independenta si sa-mi fiu propriul sef. Si voi incerca asta in Ploiesti, nu in Bucuresti. Dupa ce ii gasisem gradi lui Cata in Bucuresti, acum i-am gasit in Ploiesti. Sigur, n-o sa ma rup de Bucuresti, aici sunt prietenii mei, doar ca mai multe drumuri voi face spre Ploiesti. Si peste o saptamana imi anunt sefii ca mai lucrez cu ei pana la sfarsitul lui iulie. Sunt incantata, dar cu cat se apropie momentul, cu atat mai mult simt un gol in stomac. Risc foarte mult, dar macar incerc. Daca as putea sti cum imi vor afecta viata toate aceste decizii... Toate astea au un singur scop... Sa incerc sa nu mai fiu asa de stresata si, in timp, sa pot sa-mi fac singura programul si sa pot fi mai mult timp langa Cata.

Gata, ca trebuie sa plec la munca.:))) Sa aveti o duminica frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Buna dimineata

Gata, mi-am reparat calculatorul, sunt prezenta la datorie cu cafeaua de rigoare, lapte, frisca si ce mai trebuie.

Ioana, Diana e bine acum din cate stiu eu, s-a ales cu o sperietura zdravana. Mai multe o sa povesteasca Brenda, se intorc astazi de la mare. Imi plac planurile tale si te admir pentru curaj. Iti tin pumnii sa iasa totul bine, asa cum iti doresti si cum meriti. Cata s-a mai cumintit?

Chiar se pare ca e anul marilor schimbari in clubul nostru.
La mine in casa e un haos de nedescris, triez haine, carti, mobile, cd-uri. Nu vreau sa iau cu mine decat ceea ce e cu adevarat important, restul...le dau de pomana, le arunc la gunoi...vreau sa am un apartament aerisit.

Sofia, ce sa zic...imi pare rau ca a trebuit sa fie asa. Bine ai venit la noi, cu siguranta te intelegem, toate am trecut prin asta si uite ca ne-am revenit, suntem mai puternice, mai sigure pe noi, mai linistite si de ce nu mai fericite.
Sa-ti traiasca bebelusul si ai sa vezi ca lumina in viata ta vine de la el si nicidecum de la vreun barbat alaturi de care nu mai esti fericita.
N-am citit subiectul tau. Il caut si revin.

Alma, noutati ?

Miha, iar inveti ? M-am saturat eu de cate examene ai. De unde atata energie si putere? Zau daca nu te admir din tot sufletul.

She, eu am o obsesie :gata bagajele?

Dani, tu cand te apuci de bagaje ? Deja s-au adunat cantitati impresionante de cafea.

Va pup pe toti si toate, mai vin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofia_misicu spune:

Ioana, mult succes in initiativa ta! Tu ai planuri mari vad! Sa de Domnul sa ai putere sa le duci la capat si sa apara si satisfactiile aferente!

Eu sunt momentan intr-o stare de soc. Am momente in care ma apuca furiile si incep sa port dialoguri fictive cu paratul in care il fac cu ulei si otet. Ma ajuta momentele astea pentru ca ma bufneste un ras de tragi-comedia la care am ajuns! Mai am momente, ca cel in care ma aflu acum, in are sunt zen...nu ma atinge nimic. Sunt detasata complet. De exemplu, acum tocmai a plecat paratul cu fetita in parc. A venit vesel, plesnind de sanatate, bronzat (a fost la mare fara mine) iar eu am luat totul atat de natural...Mi se rupe ca sa o zic pe romaneste. Aseara m-am uitat pe pozele din perioada idilica a relatiei si, din nou, parca erau ale altcuiva. Sper sa ma tina starea asta cat mai mult.

Problema mea e ca ma apuca frustrarile. El are acum posibilitatea sa isi vada de viata: sa cunoasca femei la tot pasul, sa iasa cu prietenii, sa se duca in vacanta cu cine vrea.. Eu sunt legata de maini si de picioare, iar posibilitatea de a intalni pe cineva este foarte aproape de zero. O am pe Nuca si asta e cel mai important, dar nu vreau sa aiba o mama vesnic morocanoasa, bombanitoare si frustrata.

Gata,ca v-am impuiat capul destul. Banuiesc ca si voi ati trecut la randul vostru prin aceste experiente. Astept sa aud ca ati iesit cu bine din ele: mai puternice, mai independente si sper eu mai fericite...

NukaTM powered by Ana&Matei Enterprises

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofia_misicu spune:

Kuki, gand la gand cu bucurie!



NukaTM powered by Ana&Matei Enterprises

Mergi la inceput