Clipe din trairile sufletelor noastre....(8)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Idora spune:

Ma primiti si pe mine??
S-a terminat si relatia mea dupa 5 ani jumate, din mai multe motive de care nu vreau sa vorbesc acum,oricum nu mai mergea cum trebuie de ceva timp, asa ca daca n-o terminam acum, tot se sfarsea mai incolo,n-avea rost s-o tot lungim la infinit.
Mi-e destul de greu dar incerc sa uit si sa ma gandesc la momentele urate (care au fost multe) si asa o sa trec mai usor peste asta.In tot raul e si un bine, viata merge inainte!!Fiti optimiste,ca timpul le rezolva pe toate.

------------------------------------------------------------------------------
Viata e scurta si frumoasa.Ea merita si trebuie traita.Dar nu oricum.

poze
Liseberg-Göteborg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Bine ai venit si tu Idora.

Am niste sentimente contradictorii, pe de o parte ma bucur ca ne-am adunat mai multe, pe de alta parte, urarea asta cu "bine ai venit", parca nu merge, iar alta, zau ca nu stiu...

Sofia, bineinteles ca iti inteleg frustrarile. Anul trecut, dupa divort, cand eu inca imi mai lingeam ranile si incercam sa inteleg incotro se indreapta viata mea, fostul meu sot traia viata din plin cand cu X, cand cu Y, tot asa aparea bronzat si plin de viata, parca plesnind de sanatate, nu stiu cum sa zic...iar eu inca mai aveam izbucniri din orice, crize de plans, inca nu aruncasem tubul cu calmante din geanta...
Eu bine, acum eu mi-am revenit incet dar sigur la viata si merg inainte alaturi de puiul meu, lucrurile s-au asezat si parca-parca se vede si luminita de la capatul tunelului, iar el a obosit de atatea aventuri, e singur, vesnic nemultumit, nervos, s-a mutat din oras, nici acolo nu-i este bine, legatura cu copilul e pe duca de tot...e oarecum in deriva. Nu ca asta i-as dori, dar si libertatea asta si fuga de responsabilitati are un pret.
Asa ca dragi fete, fruntea sus, nu se termina lumea cu un nemernic.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha68 spune:

Buna fetelor!

Azi m-am apucat sa citesc din urma sa vad ce-ati mai zis si cand sa postez si eu nu am mai reusit sa trimit pt ca nu se mai deschidea pagina... asa ca... scuze pt intarziere!

Sofia, eu cred totusi ca mai e o sansa pt voi, se prea poate sa fie doar o criza... oricum, iti doresc numai bine!! Eu am o fetita de aproape 6 luni pe care o cresc singura asa ca stiu ce-nseamna!

Iulia, ieri am terminat cu examenele la facultate, da' mai am la 3 cursuri separat de asta pt care trebuie sa depun lucrarile pana pe 12 iulie... deci mai am putin si scap
Bine ca ti-ai reparat pc-ul, stiu cum e fara...

Altfel toate bune, a venit mama la mine asa ca sunt super rasfatata, ce eram eu disperata ca nu mai reusesc sa dau kg jos cre' ca pun mai multe acum ... o sa ma fac cat casa
Eh, lasa ca o sa si slabesc, cand imi gasesc un serviciu o sa-mi iasa pe nas

Sper ca toata lumea e bine si ca aveti un weekend linistit!

http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=551495382&security=QBXWWP

Mihaela, Denisa(3.01.1992) si Thea (2.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns She spune:

mi s-au luat stelutele la care am muncit!!!
Am cerut macar o bula roz in locul celei de acasa care s-a....puffffff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns She spune:

Scularea!!
E greu lunea, asa-i?

Prajituri nu stiu sa fac dar le maninc cu placere:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

Ai dat cam tarziu desteptarea. Cafeaua e facuta.

http://community.webshots.com/user/rilbuc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Parca nu prea mai merge cafeaua pe caldura asta, eu zic sa o dam pe limonada indulcita cu miere si asortata cu frunzulite de menta.

Ahhh, ce putin mai e pana in iulie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Apar si eu, incetisor, dupa un weekend la Bucuresti, cam obosita. Noutati nu am, doar ca lucrurile merg pe fagasul stabilit.
Eram aseara in gara, asteptam sa ma intorc acasa si vad un rapid de Constanta, ma gandeam ca Brenda e in el. Am sunat-o si era pe drum, dar cu masina .

Ioana, intr-adevar noutati! Multa bafta si curaj, cred ca te-ai descurca in orice loc vei fi, mamicile singure au alta putere de a se descurca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idora spune:

KUKI,mersi de primireImi vine si sa rad de situatie dar lasa ca-i mai bine asa decat intr-o relatie care scartaie.Dupa o perioada mai lunga in care n-a mai dat nici un semn de viata,m-am trezit ieri cu 2 sms-uri:in primul ma anunta in engleza ca a devenit bunic(are o fiica pe care a avut-o cand avea 17 ani)dar ca nimic nu mai conteaza acum daca m-a pierdut si in al doilea intr-o romana perfecta,ca ii pare rau de tot si ca ma iubeste prea mult (probabil ca i-o fi tradus-o vreuna dintre alea cu care vorbeste pe net).Nu ma mai impresioneaza cu nimic, nu ma mai intorc la el ca prea multe mi-a facut, daca ati stii v-ati mira cum de am stat si am rezistat atata cu el.De cateva zile am inceput sa corespondez pe net cu un tip din Ro (ce ma bucur ca pot vorbi si eu in romaneste, ca altfel ma inteleg)care-mi place si care mi se pare serios.Sper sa nu ma insel.Probabil ca daca stateam si sufeream dupa el cum am mai facut si alte dati, ma prostea iar si ma impacam din nou cu el.

P.S. Eu vreau cafeaua cu lapte si miere:)

------------------------------------------------------------------------------
Viata e scurta si frumoasa.Ea merita si trebuie traita.Dar nu oricum.

poze
Liseberg-Göteborg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Idora, asa singura si linistita cum sunt eu acum, am uneori momente cand ma uit in urma si nu stiu cum si de ce am stat atata timp langa ex-ul.
Asa ca, cel mai important este ce simti tu cu/fara el.
Cat despre tipul cu care vorbesti pe net...si prin asta cred ca am trecut, multe dintre noi.
Poate o fi cu noroc, mai stii ? Oricum ai grija sa nu schimbi o dependenta sau un compromis cu altul.

In alta ordine de idei, pe mine canicula asta ma tampeste, pur si simplu. Nu sunt in stare de nimic si am atata treaba...
Cris al meu, dupa ce a venit frant de oboseala de la antrenament, ce credeti ? M-a tapat de niste bani si s-a dus la intalnire cu o fata. Pe caldura asta, zau ca nici intalnire cu Fat Frumos din lacrima nu mi-ar mai trebui.
Dar a promis ca la intoarcere duce gunoiul. Am si eu un mascul in casa. Sa-mi traiasca !

Brendaaaaa....mey, ia treci tu la raport !

Mergi la inceput