Munca la domiciliu

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Daca imi dai o adresa de mail, te ajut cu cea mai mare placere, Cryna!

Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


SuperMami_1 ti-am trimis adresa mea de e-mail pe Messenger... ca am vazut ca nu ti-ai activat PM-ul de aici ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


P.S. - ti-am trimis si un e-mail...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

quote:
Originally posted by cryna77


BUNA!Multumesc tuturor pentru raspunsuri!

Momentan sunt cam in dubii... Am acceptat rugamintea parintilor lui de a-i mai acorda inca o sansa... ca vorbesc ei cu el si se schimba...Acum vom vedea cat de adevarat este... eu ma simt datoare fata de copilul meu de a face tot ce-mi sta in putinta. Daca intradevar lucrurile se vor schimba, se vor imbunatati... bine de bine... Daca nu, asta e... Nu vreau sa fiu acuzata, mai tarziu, ca se mai putea face ceva si nu am facut ... Caci pe primul loc e binele copilului! Nu-i asa?!? Sper ca am procedat bine...


Multumesc inca o data pentru sfaturi... le pastrez pentru momentul in care "reimpacarea" da gres... Eu nu sunt asa optimista ca parintii lui... dar, cum o vrea Domnu'... asa o sa fie... Vom vedea...
Pa.





Cryna din cate am inteles eu viata ta e un cosmar langa acel om. Tu chiar crezi daca te impaci cu el, va fi bine pt copil? Sa va vada zilnic certandu-va???

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
poze noi www.dropshots.com/kincses#" target="_blank">poze si mai noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Buna Gabi_K. Multumesc frumos pentru ingrijorare , dar... sa stii ca nu trebuie sa-ti mai faci griji! Am sa-ti explic si de ce...
Subiectul asta il deschisesem in 2006... si a fost "readus" pe prima pagina de SuperMami_1 cu o oferta de munca... Iar eu nu am mai dat lamuriri... vina mea ... Adica, nu am explicat, nu am mai spus ca sunt despartita de "fostul" de vreun an si ceva. Acum suntem in plin proces de incredintare a copilului, deschis de mine bineinteles.
Da. Atunci ii mai dadusem o sansa... gandindu-ma ca poate parintii lui il vor putea influenta in mod pozitiv (asa imi "garantase" maica-sa) facandu-l sa se gandeasca la binele copilului, bla-bla-bla ... chiar daca eu banuiam ca nu se va intampla nimic bun, ca doar eu eram cea care traia cu el (cunoscandu-l asadar) , nu parintii lui! Dar, am zis... hai sa ascult si de sfatul parintilor lui, ca sa nu fiu acuzata ca se mai putea face ceva si nu am facut. Aia a fost ultima sansa pe care i-am mai acordat-o! Am pus punct (la doar cateva luni) tocmai pentru binele si linistea copilului meu, vazand ca pe el nu-l intereseaza asta... si nici psihicul meu nu mai rezista... asa ca, mi-am luat copilul si am plecat.
In fine, acum suntem bine amandoi (adica eu si copilul) ... eu inca imi mai "ling" ranile (ca sunt destule...) , dar ii dau inainte pentru copilul meu... Multumesc oricum pentru raspuns . Poti sa stai linistita, da ?!? Nu mai suntem in pericol... zic si sper asta... "ex-ul" fiind departe de noi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Cryna, felicitari pt ca ti-ai luat viata in maini !!! Ai facut ceea ce e mai bine pt tine si copilul tau !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Sibylle, multumesc frumos pentru incurajare! Trebuia sa fac lucrul asta. N-aveam incotro... nu intru in amanunte, ca n-am nici un chef sa redeschid rani abia inchise ... Si... aici, pe forum, sunt destule povesti triste ca sa ma mai apuc sa le povestesc si eu pe ale mele ... Oricum am reusit, intr-un fel sau altul, sa ma ridic din "durere si amar" (cum se zice...) ca sa pot merge inainte pentru puiutul meu.
Ei... si de acum, chiar ca ma pot inscrie in clubul vostru, de "mamici singure" .





www.flickr.com/photos/22910738@N06/sets/72157604024779088/" target="_blank">2008 - Ne-am tuns! ... Dar... ne mai si creste parul! ...

www.flickr.com/photos/22910738@N06/sets/72157603734115858/" target="_blank">Ma numesc Robertel! ...

Crestem mari!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Cryna, ti-am trimis mail pe adresa care mi-ai dat-o!

Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Multumesc frumos SuperMami_1 . Am citit e-mailul tau... O sa ma gandesc la oferta ta (ale voastre, ca am mai primit una si pe PM GabrielaG)... Cand o sa iau o hotarare, va contactez eu . Momentan incerc sa ma angajez ca asistent personal pentru mama. Incercasem asta si anul trecut, dar... doctorul de la Comisie nu a vrut sa ne dea asa ceva , iar noi, neavand bani de "impins" la acel doctor si nici bani de a ne judeca pentru drepturile noastre, am lasat-o pentru anul asta... In sfarsit, acum ne-a acordat drepturile care ne revin prin lege (adica sa schimbam indemnizatia de insotitor in salariu pentru asistent personal) si... dupa ce am trecut prin destul stress pentru asta ... incep sa-mi fac dosarul ca sa-l pot depune la primarie... Oricum, salariul nu e cine stie ce (minimul pe economie) dar, ma intereseaza sa-mi mearga o vechime, ceva... ca oricum nu am posibilitatea de a-mi cauta altceva de munca... Adica, nu pot iesi 8 ore din casa (sau mai multe...) pentru ca mama necesita atentie si ingrijire permanenta. Asa ca, trebuie sa-mi caut si venituri suplimentare.



www.flickr.com/photos/22910738@N06/sets/72157604024779088/" target="_blank">2008 - Ne-am tuns! ... Dar... ne mai si creste parul! ...

www.flickr.com/photos/22910738@N06/sets/72157603734115858/" target="_blank">Ma numesc Robertel! ...

Crestem mari!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Si eu sunt interesata de munca de acasa....imi trimite cineva ceva?

Lorellay 12+ si Codrin 3 ani
Where there's a will there's a way!
http://community.webshots.com/user/lorellay15

Mergi la inceput