Munca la domiciliu

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

Cryna pentru toate vorbele stravechi romanesti:
-bataia e rupta din rai
-nu vezi un ban de la mine pentru copil
-eu te-am facut, eu te omor
-barbatul e dator sa incerce
si multe, multe altele (scuze ca n-au legatura cu cazul tau) exista legi.
Cand ai timp, ia copilul si fa un tur de cartier uitandu-te la parterul blocurilor, sigur vei gasi un cabinet de avocatura si ofera consultatie gratuita. Sau te duci dimineata pe la 8 la orice tribunal si intrebi pe nenea de la poarta unde se afla camera in care se strang avocatii. Stau la cafele si tigari asteptand clientii, consultatia e gratuita. Eu asa am gasit avocat unui prieten.
Nu rezolva problema ta, dar macar intelegi ca nu esti singura pe lume, exista si lege de partea ta. Mai departe tu decizi ce faci.
Ai un copil superb, sa-ti traiasca. Are varsta baiatului meu si merita tot ce e mai bun pe lume, mai ales o mama hotarata sa faca orice sa-l apere.
Cu ceva de lucru pentru acasa nu pot sa te ajut, dar sugestiile fetelor sunt foarte bune.

Bafta si curaj!

Diana si Petrut (3 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinelteodoru spune:

quote:
Originally posted by sofia_misicu

Cryna, imi pare rau sa aud. Stii engleza bine? Daca da, ai putea sa traduci carti acasa. Cunosc pe cineva la o editura. Nu trebuie sa iesi din CIC si se plateste onorabil fata de munca pe care o depui. Sa imi dai un PM.

Succes

NukaTM powered by Ana&Matei Enterprises




Sofia, in caz ca mai sunt locuri vacante, mi-ar placea si mie sa imi completez veniturile cu o astfel de activitate...dar asta numai in cazul in care nu iti faci obligatii fatza de cunostiinta ta ...
Multzumesc mult!

Zambeste-mi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


BUNA!Multumesc tuturor pentru raspunsuri!

Momentan sunt cam in dubii... Am acceptat rugamintea parintilor lui de a-i mai acorda inca o sansa... ca vorbesc ei cu el si se schimba...Acum vom vedea cat de adevarat este... eu ma simt datoare fata de copilul meu de a face tot ce-mi sta in putinta. Daca intradevar lucrurile se vor schimba, se vor imbunatati... bine de bine... Daca nu, asta e... Nu vreau sa fiu acuzata, mai tarziu, ca se mai putea face ceva si nu am facut ... Caci pe primul loc e binele copilului! Nu-i asa?!? Sper ca am procedat bine...


Multumesc inca o data pentru sfaturi... le pastrez pentru momentul in care "reimpacarea" da gres... Eu nu sunt asa optimista ca parintii lui... dar, cum o vrea Domnu'... asa o sa fie... Vom vedea...
Pa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabela spune:

Parerea mea este sa-ti gasesti ceva de lucru, chiar daca va impacati. Cel mai bine este sa fi independenta financiar, sa-ti poti creste copilul, sa nu depinzi de ansolut nimeni.
Bineinteles ca tu vei decide ce este bine pentru tine.
Sunt una din mamicile care desi are un partener acasa, financiar, tot singura imi cresc copilul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Da Isabela, ai mare dreptate . Si eu ma gandeam la asa ceva. Sper sa reusesc... Multumesc frumos pentru raspuns ! Pupici dulci tie si puiutului tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Heeei, am o steluta la evaluarea subiectului meu ... Ha,ha,ha ... nu stiam ca si problemele personale ale celorlati se evalueaza !!! Hmh, imi pare rau ca "rezolvarea" problemelor mele nu prezinta nici un "avantaj" sau folos pentru voi ... Oricum, m-am lecuit... data viitoare imi rezolv problemele in particular. Promit sa nu va mai deranjez!!!

OK - ROG MODERATORII SA INCHIDA SUBIECTUL! MULTUMESC. PUPICI .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Oportunitate de lucru in domeniul financiar, promovarea unui produs vandabil, program de lucru flexibil, venituri suplimentare, munca in echipa. Ideal pentru studenti si tinerele mamici.
contactati-ma pe mess la mihaela_gogu sau la tel: 0748498641, 0732452649

Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Buna SuperMami_1. Oferta de lucru este valabila si pentru cei care nu sunt din Bucuresti?!? Vad ca tu esti de acolo ... eu nu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

de unde esti, Cryna? Ma pot interesa.

Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Buna SuperMami_1. Eu sunt din Iasi. As dori si ceva mai multe detalii despre oferta asta de munca , daca se poate ... Multumesc anticipat.

Mergi la inceput