Produsele Forever Living

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Multumesc, Khrisu, pt. e-mail.
Mie imi place foarte mult si Aloe Activator ca lotiune de fata... curata bine si nu lasa urme lipicioase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniela23 spune:

ahh, acum stiu si eu ce inseamna E330 si E211 ca le vad cam peste tot.Of, cred ca singurut mod de a consuma un produs natural este sa-mi cresc propria planta de aloe si sa mai mestec cate o frunza din cand in cand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Acidul citric nu e asa periculos precum se crede
www.food-info.net/uk/qa/qa-fi24.htm" target="_blank">http://www.food-info.net/uk/qa/qa-fi24.htm, iar benzoatul de sodiu nu e demonstrat clar ca are efect cancerigen in stare normala, dar in combinatie cu alte substante chimice din alimentele in care e adaugat poate sa se transforme in benzen - care e 100% cancerigen: www.newmediaexplorer.org/chris/2007/01/04/vitamin_c_sodium_benzoate_benzene_a_proven_carcinogen.htm" target="_blank">http://www.newmediaexplorer.org/chris/2007/01/04/vitamin_c_sodium_benzoate_benzene_a_proven_carcinogen.htm

Coraly si Sergiu (3 ian 2005)

poze

Alaptatul - Help Line

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaio spune:

As dori sa -mi spuneti si mie va rog ce se recomanda ca si produse FLP pentru fibrom uterin, polipi vaginali si menstruatie dureroasa. va multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaio

As dori sa -mi spuneti si mie va rog ce se recomanda ca si produse FLP pentru fibrom uterin, polipi vaginali si menstruatie dureroasa. va multumesc!



Pentru fibrom si polipi vaginali se recomanda:
- Aloe Berry nectar 50 – 60 ml/zi
- Ceaiul 1 plic la 1,5-2 litri apa
- A-Beta-CarE 3cp/zi
- Royal Jelly - 2-3 cp/zi (sau Multi-Macca)
Iar pentru menstruatie dureroasa, local, crema Aloe Heat Lotion.

Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Angelinne spune:

Exccelente multimineralele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Octavia75 spune:

Pot spune ca sunt intr-un fel dependenta de Aloe First, pe care numai ca nu il pun si in mancare. L-am folosit la taieturi, julituri, arsuri, ca spray nazal, dureri de gat, afte, gingivite, chiar si ptr. infectii urinare si vaginale, aplicat pe tampoane interne.

De mare folos ne-a fost si mie si sotului Aloe Heat Lotion care si-a facut mult mai bine efectul decat alte unguente analgezice si antiinflamatoare din farmacii.

Matusa mea, care are 90 de ani, sa-i dea Dumnezeu sanatate, tine cu sfintenie cura cu Aloe Vera Gel si are o vitalitate de invidiat.

Multa sanantate tuturor!

37+

Octavia75 & bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadyana spune:

Produse ffff bune. Le folosesc de 8 ani unele din ele. Acum a aparut o sare de baie f buna si un sapun.Numai cuvinte de lauda pt. aceste produsae. M-au ajutat de multe ori cand am avut nevoie. Indiferent ca este vb despre Aloe Activator, Aloe First sau Aloe Heat Lotion, am numai cuvinte de lauda. Dar regele ramane Aloe Vera Gel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyliz spune:

buna fetelor as vrea sa ma ajuta-ti si pe mine cu o problema. Vreau sa iau in greutate cu ajutorul acestor produse. mentionez ca am fost slaba dintotdeauna problema fiind metabolismul arzator.Tocmai am comandat la recomandarea unui distribuitor FLP forever ultra lite si absorbent C.Ce ar trebui sa mai iau? Recomnadarea a fost buna?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyliz spune:

ptr ingrasat ce imi recomandati fetelor???

Mergi la inceput