Produsele Forever Living

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NEM75 spune:

multumesc pt raspuns, mai e problema cum sa o deschid pe dansa sa pot pulveriza cu sprayul.....javascript:insertsmilie('') cu ob nu prea am reusit....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina2005 spune:

Sunt tare bucuroasa!
Andrei ia Hrana mintii si multivitaminele cu aloe vera de la Forever chiar din 5 mai cand am vorbit cu ceilalti parinti de copii autisti... sau cu ADHD si note autiste
Le multumesc pe aceasta cale pentru incurajari!

Rezultatele sunt evidente...
Copilul meu parca s-a maturizat brusc.
Este linistit, calm, se comporta ca un copil de 6 ani...adica nu mai tipa, nu o mai necajeste pe surioara lui...in schimb o rasfata cu diminutivul Dianuca...

Cel mai mult m-am bucurat cand logopeda lui Andrei mi-a spus ieri ca Andrei a fost foarte atent ieri...ca se poate concentra si a reusit sa lucreze foarte bine cu el timp de 1 ora.
Nu stia ce s-a intamplat...ce a intervenit si l-a schimbat atat de mult.

I-am spus de HRANA MINTII si a fost placut surprinsa.
Mai le dau la copii si gel cu aloe vera cu piersica...un suc pe care Andrei il adora dar rasfatata de Diana il primeste cu nazuri.
Sper ca sa le dezintoxice organismul de toate cimicalele si metalele grele care le -au acumulat pana acum si mai ales sa scape de parazitii intestinali ...merg la gradinita si in comunitate intra in contact cu de toate.
Seara Diana si Andrei imi cer sa le dau si lor din ceaiul de la Forever pe care-l consum eu.
Le fac cate o sticla de ceai mai diluat indulcit cu miere de albine.
Se culca linistiti si dorm pana dimineata cand se trezesc veseli si plini de viata!
Doamne ajuta!


De 6 ani iau eu personal aceste produse dar nu m-am gandit ca pot sa-i ajut si pe copii mei...credeam ca sunt prea mici si preferam sa cumpar multivitamine de la farmacie, pline de zahar si chimicale.
Acum vad ca pot fi consumate si de copii de 1 an.
Doctorita care mi le-a recomandat si de la care le cumparam a plecat ca medic in Italia...si nu stiam cum sa mai fac rost de produse...asa ca acum m-am inscris eu singura la Forever si le iau mai ieftin.


Va doresc toate cele bune si multa dragoste ...

Jurnalul meu




Simina cu Teo (7.06.2006) ,Diana (30.05.2003) si Andrei (10.04.2001)


Fiecare om pe care l-am iubit si pe care nu mai pot sa il iubesc e pentru mine un pas spre moarte.
Asa ca voi aceia ce stiti ca meritati dragostea mea aveti grija sa nu ma ucideti!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadyana spune:

Simina,draga mea, ne bucuram sincer pt.acest lucru.Produsele acestea au rezultate f bune si la copii.Este bine ca ai postat, poate mai sunt mamici care au copilasi cu probleme similare.Te pup si iti urez multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

Am si eu o rugaminte catre fetele care au deja crema de maini, strugurelul si deodorantul de la Forever.

Intreaga mea familie foloseste de multi ani gelul Aloe cu efecte evidente. Mi-am luat acum cateva luni si crema pentru dureri Aloe Heat Lotion si mi s-a parut buna. Insa nu mare mi-a fost mirarea cand, citind ingredientele de pe tub, am descoperit doi parabeni, despre care se stie cat de nocivi sunt.

Intentionam sa comand si strugurelul, deodorantul si o crema de maini dar nu as vrea sa arunc banii pe fereastra. Asa incat va rog pe cele care aveti deja aceste prduse sa cititi ingredientele (daca nu ati facut-o deja) si sa imi spuneti si mie daca sunt printre ele parabeni si aluminiu.

Multumesc mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Eu am doar deodorantul Ever Shield. Iata ingredientii: propilenglicol, apa purificata, stearat de sodiu, gel stabilizat de aloe vera, parfum, triclosan. Pot sa-ti spun ca sunt multumita de el, miroase bine si, desi nu tine ca unul cu aluminiu (din motive evidente), e foarte bun. Eu zic ca merita, cu conditia ca la 6-7 ore sa ai posibilitatea sa te speli (daca transpiri mai mult in ac. timp).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

Manumanu multumesc de raspuns. O sa mi-l cumpar. Sincer prefer sa transpir mai des decat sa patesc cine stie ce de la deodorant. Eu mai folosesc de mult cu aluminiu.

M-ar fi interesat si o crema pentru maini dar nu stiu care ar fi indicata. Ai vreo idee?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khrisu spune:

Folosesc aloe first si e foarte bun..numai ca nu prea ma incanta ca are in el si acid citric care se stie ca e conservant cancerigen. Si produsele de baut contin conservanti cancerigeni cum ar fi benzoat de sodiu si acid citric..scrie si pe eticheta la ingrediente: atentie. Ceea ce m-a amuzat e ca la benzoat de sodiu au trecut in paranteza "pentru pastrarea aromei" . Sunt de acord cu produsele de uz extern dar cele de baut NU, mai ales la copii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

Sa inteleg ca gelul de Aloe contine produsi cangerigeni? Ca noi consumam de ceva timp.

De ce le prezinta drept naturale daca nu sunt? Nu imi vine sa cred.

Pentru ce este Aloe First?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khrisu spune:

Draga Val daca imi dai adresa de email prin PM iti trimit catalogul cu produsele in format electroni in care sunt trecuti si ingredientii (intamplator m-am inscris la ei ca sa pot achizitiona produse la pret de depozit). cauta pe net sa vezi ce sunt benzoatul de sodiu si acidul citric. Eu nu mai folosesc decat produse cu uz extern.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khrisu spune:

E 330 (acid citric), E 211 (benzoat de sodiu) sunt cunoscuti ca fiind cancerigeni ..

Mergi la inceput