Clipe din trairile sufletelor noastre...(7)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Kuki....am venit si eu cu propunerea asta cindva,nu mai stiu cu ce moderatoare de aici am vorbit,dar a considerat ca-i mai bine sa le lase asa.....
Eu stiu ce sa zic? Ei stiu mai bine ce trebuie facut......
Si....la urma urmei,cine vrea sa citeasca si sa vina alaturi de noi,ne cauta pina ne gaseste.....


BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns She spune:

Buna dimineata fetelor.
Kuki, cred ca la "unul sau doi" mai degraba este pt cei ce sint in impas, aici deja s-a dus offul sau batalia.Zic eu.

Dar eu v-am gasit:)

Ca eu sint intre:)Si nici batalii nu duc.Totul e sa nu ajung la "mamici de". Daca ma vedeti p-acolo, faceti CEVA:)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

She, conteaza pe noi...o sa actionam !

Mi-e un somn de nu vad ce scriu, desi am deja 2 cafele la bord si vremea de afara nu ma incurajeaza deloc.

O astept pe Dani sa se trezeasca sa mai beau o cafea cu ea, poate-poate m-oi dezmetici.

Cati, unde umbli ? Ai fost la Eliza si ai ramas acolo ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Deprimanta vreme, pe cuvant! Nici in weekend n-am iesit din casa, gospodarie doar si lenevit. Se mai incalzeste odata?

Am citit si eu despre mamici singure pe la alte subiecte, insa nu putem trage de ele daca nu vor sa ni se alature. Eu cred ca titlul e destul de sugestiv, mai degraba cred ca e greu sa intri intr-o "gashca" deja formata, parca nu vorbesti aceeasi limba cu cei care se cunosc de mai multa vreme. Zic si eu...

http://community.webshots.com/user/freediaro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Ca bine zici, Alma in legatura cu gashca, asta vroiam si eu sa zic, doar ca n-am reusit sa ma exprim atat de clar.
Iar titlul, desi frumos, e usor poetic. In fine...aveti dreptate, cine vrea ne gaseste si e bine venit.

Daniiii, nu te mai trezesti odata, ca adorm cu capul pe tastatura ! Ma duc sa pun de cafea.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

E gata cafeaua??? de trezit m-am trezit acu 2 ore:) da' pina m-am imbracat, pina am ajuns la munca...

dau si io raportul: sambata am incercat sa merg cu mama si cu fetele la cumparaturi, da' a fost ultima data.cind am ajuns la casa aveam in plus vreo 6 castraveti si tot felu' de alte chestii...
duminica am dus-o pe Andrea (cea mare) la teatru si a fost tare incintata. toata ziua a povestit despre lup si bunica si scufita rosie...
iar aseara mi-am facut niscai suvitze negre ca sa-mi ascund firele albe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

E gata, Dani, aici sunt !

Azi nu prea am avut chef de munca, am cam tras matza de coada, acum numar minutele pana la ora 16 sa plec acasa.
Maine sunt libera. Ghiceste cineva de ce??? Nimeni nu are atata imaginatie? :)
Pentru ca este Max programat la tuns la ora 13.30 (Max fiind cainele:)).

Si cu aceasta ocazie mi-am programat si eu multe alte treburi de rezolvat, mers la banca, la dentist, cu copilul la buletin, facut aprovizionarea, spalat masina si alte maruntisuri care imi toaca nervii si banii.

Doar o nedumerire am...Dani care e culoarea de baza de ti-ai facut suvite negre, ca nu reusesc sa-mi imaginez. Ma bate si pe mine un gand sa-mi fac niste suvite, dar nu stiu daca mai inchise sau mai deschise, eu fiind blonda...ma mai gandesc. Deocamdata cainele are prioritate la coafor.

Hai ca m-am lungit cat o zi de post.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

la baza ar fi trebuit sa fie roshu :)
parul mi-l face o prietena, si cum de fiecare data stam la poveshti inainte si mai bem cite ceva :), roshu a iesit mai inchis decit ar fi trebuit :)

mie combinatzia asta imi place cel mai mult :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Rosu si negru...mmm interesant, pretty woman
Candva, am avut si eu parul gri argintiu cu suvite fine, fine negre...ce vremuri ! Eram mai tanara si mai ferice (credeam eu !)

Am pacatuit cu 1/2 pizza. E grav, Brenda? Ca tu te pricepi sa ma tragi de urechi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Io as fi pacatuit cu o pizza intreaga,daca as fi putut....
Sa va spui io ce-am ingurgitat toata ziua astazi? Paine,fetelor,paine goala.....Mi-a fost infiorator de rau,simteam cum imi refuleaza stomacul si de citeva ori mi-a fost la limita sa nu vomit,dar....amtrecut peste,de dureri nu mai vorbesc.....cumplite sint durerile de stomac in capul pieptului.....
Am ajuns la cabinet unde nush ce injectie imi facu dom' doftor care m-a molesit de tot,dar de mincat tot n-am putut manca,si mi-e rau in continuare.....nu ca dimineatza,dar tot imi e......
Asa ca.........seara buna,pt cine poate!

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput