Clipe din trairile sufletelor noastre...(7)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Brenda, sa stii ca asa m-am simtit si eu a doua zi dupa nunta (nu a mea, desigur), dureri in capul pieptului, senzatii de voma... Nici n-am prea mancat. Mi-a trecut dupa doua zile, dar nici acum nu pot sa zic ca sunt "in putere", parca astenia asta se lungeste prea mult, desi azi am avut o zi mai buna, un pic mai in forma.

Iulia, ce eveniment e pe 3 iunie?



http://community.webshots.com/user/freediaro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Brenda, multa sanatate, eu tot astept sa fii mai bine in fiecare zi si tu tot mai tare te vaiti. Schimba medicul.

Cat despre astenie, Alma...ai incercat niste magneziu? La mine asta a fost remediul. Zic si eu, nu ca m-as pricepe.

Pe 3 iunie...he, he...e sarbatoare mare. A promis Brenda ca face o plimbare pana la Galati. Asta daca nu m-a pacalit.
Eu asigur cazarea si cafeluta pe balcon, iar Cati sper sa se ocupe de prajituri, cozonaci si alte bunatati, specialitatea ei
Se mai inscrie cineva pe lista? Mai sunt locuri

Ma duc sa ma bag in pat si ca sa fiu in ton cu voi si sa ma vait si eu...ma ustura ochii.

Noapte buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Neatza.
Am baut cafeaua, acum am duc sa ma apuc de treburi. Iar e o zi din aia care te trage la somn. Nu se mai incalzeste odata...brrr...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati 73 spune:

Sunt un car de nervi..am scris un intreg mesaj, am dat delete ptr o litera si mi-a sters tot mesajul..

Sa-l scriu din nou, deci...

Azi a venit "sotul" la birou, sa-mi aduca alocatia copilului.Apoi a insistat sa-mi cumpere o pizza si un suc "fara acid", "ca esti slabaaaaa"!
Statea pe scaun in fata mea si nu mi se mai parea ca este nici urat, nici nebun, nici enervant...Doar usor infantil!
Daca n-as sti ca vineri ne-am certat destul de rau cand a venit sa ia copilul la plimbare, m-ar cuprinde nostalgia clipelor placute petrecute impreuna...
Stau si ma gandesc daca or fi barbati mai buni decat ex-ul meu?!Or fi liberi, adica?!
Pe de alta parte, nu am bani suficienti pentru apartament si asta e un alt capitol la care tb sa ma gandesc serios...
Mi-e mila de el destul de des in ultimul timp, desi...nu stiu daca ar trebui...De ce nu poate fi constant mereu?Poate ar trebui sa mearga la un medic...i-am zis si azi...Nu stiu daca am incercat tot ce a fost posibil pentru ...salvarea casniciei.Si am sperat sa gasesc un barbat...ideal!Si vad ca nu prea gassesc!Cel putin barbatul meu era...de casa, nu cheltuia banii aiurea, nu umbla cu femei...offff, nu stiu ce e in capul meu!
Gata, o zi buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns She spune:

quote:
Originally posted by cati 73

Sunt un car de nervi..am scris un intreg mesaj, am dat delete ptr o litera si mi-a sters tot mesajul..

Sa-l scriu din nou, deci...

Azi a venit "sotul" la birou, sa-mi aduca alocatia copilului.Apoi a insistat sa-mi cumpere o pizza si un suc "fara acid", "ca esti slabaaaaa"!
Statea pe scaun in fata mea si nu mi se mai parea ca este nici urat, nici nebun, nici enervant...Doar usor infantil!
Daca n-as sti ca vineri ne-am certat destul de rau cand a venit sa ia copilul la plimbare, m-ar cuprinde nostalgia clipelor placute petrecute impreuna...
Stau si ma gandesc daca or fi barbati mai buni decat ex-ul meu?!Or fi liberi, adica?!
Pe de alta parte, nu am bani suficienti pentru apartament si asta e un alt capitol la care tb sa ma gandesc serios...
Mi-e mila de el destul de des in ultimul timp, desi...nu stiu daca ar trebui...De ce nu poate fi constant mereu?Poate ar trebui sa mearga la un medic...i-am zis si azi...Nu stiu daca am incercat tot ce a fost posibil pentru ...salvarea casniciei.Si am sperat sa gasesc un barbat...ideal!Si vad ca nu prea gassesc!Cel putin barbatul meu era...de casa, nu cheltuia banii aiurea, nu umbla cu femei...offff, nu stiu ce e in capul meu!
Gata, o zi buna tuturor!


pai ce sa zic?daca nu ai/ati incercat TOT ca sa va salvati, ar trebui sa mai gindesti.Poate ca asta e si motivul pt care "nu stiu ce este in capul meu", nu sint toate usile inchise cumva.
Si nu trebuie sa te grabesti nu? Chestiile astea cer timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Cati...grea problema, intr-adevar. Mai vorbim noi mai pe indelete
Mai am si eu din astea, chiar daca mie mi-a facut destul rau, au fost totusi 14 ani...

Am rezolvat cam tot ce mi-am propus pentru azi, mai am buletinul copilului la ora 16 si gata, ma declar multumita daca scap si de grija asta.

Brenda, succes la examen.

Alma, te-ai mai gandit? Ce faci pe 3 iunie?

Dani, iti las cafeaua facuta, eu fug...la coada la buletin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

Buna dimineatza !!!

mmm, ce buna e cafeaua :)
iaca am ajuns si io la munca :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Iulia, pe 3 iunie am examen, as fi onorat cu placere invitatia. Ai fost harnica azi, ai lipsit de la conferinta.

Cati, e complicat, e de discutat, de intors problema pe toate partile, dar numai dupa ce esti ferm convinsa ca nu exista alta alternativa, abia atunci poti sa mai incerci cu ex.

Brenda, n-am apucat sa te salut inainte sa pleci, e placut sa ne mai intalnim din cand in cand, la o barfa intre fete.

http://community.webshots.com/user/freediaro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Buna dimineata

Am lipsit de la conferinta...si imi pare rau, imi era dor si mie de o sueta.
Si o sa mai lipsesc, caci iar nu imi mai merge calculatorul acasa. O sa chem pe cineva sa vada ce e cu el, sper sa vina astazi.

In rest...azi nu prea stralucesc, nush ce am.
Dar imi revin eu !

Pup iu all


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Iulia, conferinta a fost pe la pranz, deci in timpul programului de lucru .

http://community.webshots.com/user/freediaro

Mergi la inceput