emigrarea sufletului

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Foarte frumos!
Dar iarasi ne tii in suspans! te rog, mai scrie cand mai ai putin timp liber. Scrii foarte frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Super Lia, tare frumos mai "zici".Te-ai gandit vreodata sa publici o carte?Adunate toate aceste experiente ale tale cred ca ar iesi o super-carte.MAi tineti minte cand eram copii erau niste cartulii pentru copii in care erau benzi desenate pe episoade.Si asteptam cu nerabdare sa apara cealalta cartulie sa citim continuarea.Asa astept eu in fiecare zi sa citesc ce-ai mai scris, draga super Lia.Poate ti se va face mila de curiozitatea noastra si ne vei da 2 episoade pe zi.
Pupici bebelusului tau, si tie



ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allya spune:

Eu am plecat singura, intr-o seara limpede de august.
A trebuit sa plec ca sa pot fi cu sotul meu, parintii mei nestiind ca suntem casatoriti. Parintii si bunica m-au insotit la microbuzul care mergea la Budapesta la aeroport. I-am imbratisat si apoi m-au urcat in masina, dintr-o data i-am vazut atat de palizi si batrani ca nicioadata si bunica mea parea atat de mica...
Sotul meu astepta saracul undeva unde stia el ca ar trece masina cu mine, am trecut in viteza pe langa el si i-am facut cu mana si el m-a vazut si s-a uitat atat de trist si de disperat la mine si era atat de stingherit si slabut ca am simtit cum mi se innegureaza ochii de atatea lacrimi si ca nu mai pot. M-am imbarbatat stiind ca e spre binele nostru sa plec.
Toata noaptea am calatorit cu masina si am privit stelele asa cum se vad din Romania si am incercat sa inregistrez fiecare detaliu al locurilor pe unde treceam.
Cand am ajuns am locuit intr-un loc mult mai urat decat orice imi imaginasem eu, dar trebuia pt ca era ieftin.
Mi-a fost greu sa ma adaptez la inceput, dar am reusit datorita oamenilor f sufletisti si placuti din universitatea unde sunt. Sotul meu a venit si el, lucram si studiem in acelasi loc, am trecut peste greutatile de inceput si asteptam cu mare dragoste venirea pe lume a bebelusului nostru cam in 8 saptamani.
Totusi mai am un ghimpe in inima, dorul de tara de parinti si mai ales de bunica si frica ca nu o sa o pot vedea macar inca odata. Intradevar am ramas cu amintiri frumoase legate de tara, de mare de paduri si munti, de tineri, dar memoriile suferintelor care m-au facut sa plec sunt inca proaspete.

m-au impresionat f mult toate povestile voastre si scrieti atat de frumos,

allya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LuanaStore spune:

Unde pot vedea si eu fotografia Super-minunatei-Lia? Ca citind cu sufletul la gura tot ce a scris, parca o cunosc de o viata. Vreau sa vad si eu cum arata aceasta fiinta care povesteste atat de frumos si a atrait atat din plin viata.
Esti minunata, Lia!
S-a mai spus si o spun si eu: scrie o carte. Vorbesc serios!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Ca sa poti sa-i vezi poza, mergi pe profilul ei, dand click pe numele ei, iar din profil alegi "....si nu in ultimul rand: paginuta despre copii..." click si vei gasi poza ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LuanaStore spune:

Multumesc mult, adi2003!
Lia e o finuta si o frumusica foc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Eu am dat click, si imi raspunde mereu: " Eroare!

Trebuie sa fii inregistrat pentru a vedea acest tip de informatie
"

Poate un admin. sa ma lumineze si pe mine?

V.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabiG spune:

trebuie sa fi logat cu numele tau si cu parola ta. altfel nu poti vedea astfel de informatii.
Sper ca nu se supara admin ca am raspuns eu...

si Francesca 1an2 luni
Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are!
http://f1.pg.photos.yahoo.com/adigabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela P spune:

Pai daca a reusit sa posteze ultimul mesaj, era logata . Trebuie ca e intr-adevar eroare de sistem. Mi s-a mai intamplat si mie.

Adela
http://community.webshots.com/user/adela23_1999

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns parpalak spune:

Super-lia, speram ca n-ai avut probleme (prea mari) de la pana de curent, si-ti aducem aminte ca clubul cititorilor sta in continuare cu sufletul la gura :)

Sanatate la bebei si mamici.

Mergi la inceput