Cum am inceput o noua viata...

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Otilia , esti grozava! De cand am intrat pe site mi-ai placut, poate si din cauza muzicii, care e si viata mea.As vrea din suflet sa-ti compun ceva muzica! Ce zici?
Lipseste omu' 2 zile de pe forum si uite pe cine gaseste...

Sabina & Sofia Galagia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alba spune:

Otilia,draga mea!
Multumim frumos pentru increderea pe care ne-ai acordat-o, povestindu-ne "aventura" ta asa de impresionanta!
Offfffffff.....
Am dat-o din ris in plins si viceversa, dar totul e bine cind se termina cu bine!
BRAVOS!!!
Ia zi acuma ca ai stai toata ziua sub dush si cinti:"
Do-re-mi-fa-sol-la-si-do"???

P.S. Si eu care credeam ca sint ultima care afla de chestiunea cu
" Otilia = Vedeta forumului" si cind colo am fost fara sa vreau una dintre primele "initiate"!
Acum 2 luni cind am aflat "misterul" am ramas si eu tot TABLOU ca si fetele...
Hi,hi,hi,dar mi-am revenit repede,stii tu !!!
Si eu as mai avea multe de povestit,dar nu m-ai am curajul...
Nu de alta, dar in ultimul timp, c-am dispar subiectele de pe forum si vorba aia "Ce-i dus e dus si nu mai vine..."!
C'est la vie!!!

Si cum mi-a mai trecut "oful" HOP si eu din nou pe aici!

Salut din inima pe mamici & burtici & bebici!!!


Comment va Adélie ???
Gros bissous
Le meme pour maman "Otilié"

Corina & Darian (tot mai Nazdravan...)







***Alba***
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album%20principal&mid=499&cid=78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rodica spune:

Draga Otilia,
Cand ti-am citit povestea, m-a luat cu frig pe spinare. Am fost si eu prin strainataturi si stiu cum e sa fii departe , dar sa fii si lipsit de cea mai mica siguranta materiala, de acoperis deasupra capului(ca trebuie sa-l platesti si pe ala ..)brrrr, bine ca ai trecut peste toare!
Felicitari pentru Adelita, si mult noroc in continuare
Rodica si cei doi voinici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otilia spune:

quote:
Originally posted by Sabina

As vrea din suflet sa-ti compun ceva muzica! Ce zici?

Cu mare placere, Sabina!
The show must go on!

quote:
Originally posted by alba

Si eu as mai avea multe de povestit,dar nu mai am curajul...
Nu de alta, dar in ultimul timp, cam dispar subiectele de pe forum si vorba aia "Ce-i dus e dus si nu mai vine..."!
C'est la vie!!! Si cum mi-a mai trecut "oful" HOP si eu din nou pe aici!


Corina, draguta,

Tare rau mi-a parut pentru subiectul tau care a disparut!
Dar si mai rau mi-a parut cind ai spus ca ti-ai pierdut increderea...
Dar dupa cum vezi, acum avem un forum special pentru calatorii ale sufletului... De aici nu mai dispare nimic, pe "generale" o fi fost vreun moderator mai obosit care o fi gresit... Cel putin eu sper ca subiectele de aici sa fie arhivate, cu vremea, caci sunt prea frumoase.
Dar, totusi: tu nu ai salvat subiectul tau pe PC-ul propriu? Daca da, mai posteaza-l o data, te rugam!!! Si daca nu, mai povesteste o data... era asa frumos!!!
Iar pentru viitor: scrie intii subiectul in Word, salveaza-l pe PC, apoi il postezi. Daca scrii direct pe forum si cind faci "trimite" ai eroare si se sterge tot? Mie mi s-a intimplat de mai multe ori, din fericire nu erau raspunsuri chiar asa de lungi si le-am mai scris o data! Nu-ti mai spun de cite ori mi se intimpla asa cu Incredimail, o data am dat in plins, scrisesem o ora la un mesaj si la sfirsit am pierdut tot!!!
Si dupa ce-l salvezi si pe PC, il pui si pe forum, il imprimi si pui copia intr-un dosar (mai stii cind ajunge dosarul mare si lansam si-o carte?), mai poti face si-un CD-Rom de rezerva sau poti pune fila intr-un dosar pe net, caci si in PC eu nu prea mai am incredere, stii ca mie mi-a ars calculatorul si am pierdut absolut totul? Nu numai hard diskul, ci tot-tot-tot, pina si scanerul mi s-a ars... din cauza unui scurt-circuit. Asa ca vezi, asta-i informatica!
Si dupa toate astea pot sa dispara linistite subiectele de pe forum, ca nu-i nici o problema, le postam din nou! Ce zici, de acord? Batem palma?

Hai, va pupam mult si va dorim o zi minunata!
Si-nca o data multumiri pentru vorbele frumoase!






@+...
Otilia & La Adelita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Ce bine!!!
Uite cum facem, eu n-am reusit sa ascult piesele tale, ca nu stiu cu ce program sa le deschid...(analfabeta!)
Ce tip de voce ai, adica ce intindere? Si la ce canta sotul tau mai bine, ca sa fac ceva cu unul sau doua instrumente si voce, ca pt. orchestratie iti trebuie programe tari de copmuter sau chiar o orchestra.Oricum, as face ceva intim, lent, care se preteaza la o instrumentatie redusa.Dupa care alegem versurile si sper sa mearga repede!


Sabina & Sofia Galagia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otilia spune:

Sabina, chiar vroiam sa-ti spun sa nu-mi scrii o arie de opera!!!
Eu sunt soprana iar sotul meu ma acompaniaza in general la chitara, dar luthul (lauta) e instrumentul lui de baza. Din pacate lauta este instrument solist si cind nu are pe altcineva sa-l acompanieze la chitara nu ne delecteaza cu sunetul ei minunat... Iar in proiect avem sa facem o mica trupa in care sa mai luam un acordeon sau o vioara.
Eu sunt cu tamburina sau maracasurile...
Dar daca scrii ceva pentru lauta cu o partitura mai simpla pentru chitara, poate pot eu sa fac fata... Am studiat si eu chitara clasica, dar am cam chiulit la lectii si n-am mai exersat cam demult...

@+...
Otilia & La Adelita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

M-a impresionat foarte mult povestea ta si te felicit pentru optimismul si curajul de care ai dat dovada!


Carmen si Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

Excelenta povestire! Sa stii ca m-a tinut in suspans.
Multa sanatate si fericire frumoasei voastre familii!
pentru bébé Adélie si mamica!

LAURA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doina spune:

Oh doamne Otilia prin ce-ai trecut! esti o Femeie, o Doamna si o Mama adevarata! bravo tie! Adélie are de ce sa fie mindra!


Doina&Carlita-iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana Radu spune:

Otilia, m-a impresionat si pe mine, ca si pe toate celelate fete, povestea ta.......O poveste in care visele devin realitate.
Avem nevoie de povestile voastre, ca sa nu ne uitam visele, sa realizam ca ele pot fi inca realizabile ,dar e nevoie de multa perseverenta si suferinta pana ajungi acolo unde iti doresti.
Iti doresc sa ai o viata frumoasa si te felicit pentru ca ai postat acest subiect aici.

Cu drag,

Adriana

Mergi la inceput