Cum am inceput o noua viata...

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns geo spune:

Ma gaseam prinsa intr-o relatie care nu ducea nicaieri, o relatie in care eu eram dependenta profesional, financiar si… culmea,sentimental, caci la nenumaratele mele incercari de al parasi, el a protestat santajindu-ma, rugindu-se, obligindu-ma, mituindu-ma, razbunindu-se... folosind cele mai jalnice metode pe care le poate gasi un « macho » perfect...

Relatia dura de 4 ani… Dar era distrusa de vreo 2. Intre timp iubeam in secret pe altcineva… dar era o iubire imposibila.

Asa mi-a intrat in cap ca singurul mod in care as putea scapa de aceasta teroare ar fi sa plec departe, printre straini, in cel mai mare secret. Sa evadez.


Bravo Otilia!!!!

Ce fata curajoasa. Sa pleci in strainatate e o adevarata aventura daca nu ai un contract din tara.
BRAVO!!!!!!! Ai avut curaj, un curaj pe care sper sa il am si eu.
Eu as vrea sa plec la Edinburgh, fosta capitala a Scotiei la sfarsitul anului viitor cand imi iau licenta, la inceput ca asistenta si apoi o sa vad daca imi pot da echivalarea.
FELICITARI!!!!
ESTI O NOROVOASA A SORTII...dar bunica mea zicea ca "soarta si-o face omul cu mana lui"...asa ca ...
pentru tine si pintesa ta mica.


"in dragoste nu exista carpituri.Ori e un intreg absolut, curat, ori nu e nimic"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arhistefy spune:

Ai o mare putere si ambitie si te felicit din toata inima!

Arhistefy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali13 spune:

quote:
Originally posted by geo

[size=1][b]
ESTI O NOROVOASA A SORTII...dar bunica mea zicea ca "soarta si-o face omul cu mana lui"...asa ca ...
pentru tine si pintesa ta mica.

"in dragoste nu exista carpituri.Ori e un intreg absolut, curat, ori nu e nimic"



Barbat sau femeie tot cu mana isi face soarta ?!!?!?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica71 spune:

Draga Otilia,
Sunt de-a dreptul impresionata de povestea ta. Te admir pentru sinceritate si curaj. Sa va dea Dumnezeu tuturor numai zile senine! Sanatate si sa Va creasca odorul!!
Monica



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

mi-a placut povestea ta Otilia! - va apare pe prima pagina!

Pentru parinti... despre copii!

Mergi la inceput