Clipe din trairile sufletelor noastre...(3)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

Brenda, stii cum e cu prima iubire. Nu o poti uita asa repede. Asa ca tot mai sper la Cati .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Eeeeeeeee.......incepe sa bata vintul pe la subiectul asta.....ne cam risipeste...
O zi buna tuturor!

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Bate un vant de primavara

Mie mi s-a stricat calculatorul de acasa, ocazie cu care am constatat ca o prea mare parte din viata mea se desfasoara pe net si nu cred ca e chiar un lucru bun. Prea sunt dependenta si asta nu e bine, zic eu, caci sunt atatea altele de facut...

Cati, ce faci? Cum faci? Dupa care copac sa stau tupilata?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati 73 spune:

Brenda, cum adica incepe sa bata vantul?

Kuki, poate ne intalnim duminica dupa -amiaza! Ai avea timp?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Da, Cati sunt libera duminica. Insa cum luam legatura?

Activeaza-ti PM-ul sa putem face schimb de nr. de telefon.
Sper sa reusesc sa-mi repar calculatorul acasa, altfel nu stiu cum am sa intru pe net.

In cazul nefericit in care calculatorul meu e atat de bolnavior incat nu va mai pot citi pana luni cand ajung la birou,

va pup pe toti intr-o dezordine studiata


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Pai....ne cam risipitram....Rodica nu a mai dat nici un semn,Ril si Kuki devin din ce in ce mai lapidari,si uite asa......nu mai zic de Cicuta,care e disparuta demult.

Eeeeeeee....vorba lui Kuki,vint de primavara.....eu una,abia acum incep sa simt ca renasc.Revenirea naturii la viata imi da fiori,ceva mai impresionant nu cred ca exista.Pacat ca sintem atit de grabiti in drumul nostru si nu avem timp sa observam acest spectacol minunat decit in treacat.Sincer,mi-as dori macar o zi din viata sa stau si sa admir toate acestea in cel mai mic amanunt.

In alta ordine de idei,Bagheera a ajuns acasa ieri,e sfarsita, a facut ceva rani la sani si cu somnul este in urma,bebe are colici.dar in sfarsit sant acasa,unde incearca sa se puna pe picioare.

Mey.....la intalneala aia de duminica,sa va ganditi si la noi,astia amaratii,care nu putem ajunge...

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zepellina spune:

Cred ca o sa plece in acest week-end. Ma simt ingrozitor. Eu tot mai sper ca spre bine.


zepellina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Gata, s-a reparat, sunt aici si nu sunt lapidara

Zepellina, asta e cea mai grea perioada. Nici nu stiu cum sa te incurajez acum, caci orice as spune nu pot sa alung disperarea pe care o simti la gandul ca pleaca. Caci disperare este, sau dependenta, nu mai e dragoste.
Si cea mai grea perioada este cea de dinainte de plecare, nu cea de dupa, crede-ma. Inainte, cat inca mai speri ca nu e adevarat, ca se va intampla vreo minune si te vei trezi ca dintr-un vis urat, se va sterge totul cu buretele si veti fi iarasi fericiti cum ati fost candva.
Gresit. Vremurile fericite nu se mai intorc, oricat ai spera tu. Nu vreau sa te descurajez, poate ca la voi va fi altfel, poate ca la voi mai e cale de intoarcere sau de impacare. Dar chiar daca nu pleaca sau pleaca dar se intoarce, la fel cum a fost candva, nu va mai fi, de asta trebuie sa fii constienta.
Va fi cum spun babele, stii, ca o supa incalzita de prea multe ori. S-ar putea sa-ti umple stomacul, dar n-o sa-ti mai placa gustul.

La mine, desi s-a terminat urat si mi-a facut foarte mult rau, eu totusi tineam cu dintii de casnicia aia. Nu vroiam sa plece. Cand il vedeam cum isi pune lucrurile in saci si ii cara la masina, simteam ca se termina lumea, imi venea sa urlu.
Ei bine, imediat ce am inchis usa in urma lui, am simtit cum ma cuprinde linistea, m-am dus in baie, m-am spalat bine cu apa rece, m-am privit in oglinda...mi-am dat seama ca ma pot privi in ochi cu demnitate, ca eu sunt aceeasi, doar eu cu mine, cu sau fara prezenta lui si gata.

Nu dispera, chiar de va fi sa plece, lasa-l sa se duca.
Poate o perioada departe unul de altul o sa-l faca sa-si reevalueze valorile. Daca nu, n-ai pierdut mare lucru.
Ce crezi ca ai acum si iti va lipsi dupa ce pleaca el ? Poti sa raspunzi la intrebarea asta?

Caci cele mai importante lucruri dragostea si respectul se pare ca iti lipsesc oricum, nu-i asa?

Te pup si sunt alaturi de tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Tot eu.

Cati...eu sunt aici, tu unde esti ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Io am o rugaminte: Zepellina,citeste ce ti-a scris Kuki de doua ori,ba,daca poti,chiar de trei......

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput