Clipe din trairile sufletelor noastre...(3)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

Revin cu lucruri mai serioase... Sunt suparat rau
Am vorbit azi cu sotia, imi zice ca are si acum sangerari, cu toate ca e abstinenta. Vrea doar sa faca doar o tomografie abdominala sa vada ce are, insa nimic mai mult. Are pata pusa si pe doctori. Nu stiu cum va fi pana la urma. Si ea e cu psihicul la pamant.

Probabil saptamana viitoare vom depune actele de divort pt ca e sigura ca nu mai putem relua relatia. Oricum, nu actele ne tin impreuna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Mda...Ril, ce sa zic...e nasol. Si orice ai simti pentru ea, ai datoria sa o sustii, chiar si de la distanta.
Nu trebuie sa faci nimic extraordinar, doar sa o faci sa inteleaga ca in ciuda situatiei dintre voi ii esti alaturi oricand, ca o vei ajuta cum va crede ea ca are nevoie si mai ales insista sa mearga urgent la medic.
Atat cred eu ca ai de facut si nici ea nu cred ca asteapta altceva de la tine.

Multa sanatate ii doresc, si tie...multa rabdare si intelegere.

Si totusi, cu bune si cu rele, veseli sau tristi...noi suntem aici unii pentru altii..asa ca tinem legatura.

Restul populatiei...azi nu va pup caci cred ca am gripa.
Mi-e tare rau, dar dependenta nu ma lasa sa zac prea mult in pat.
Acum stau ca vai de capul meu infasurata in patura in fata calculatorului cu o mana tastez si cu una tin cana cu ceai...

Zicea cineva ca io sunt lapidara?
Brenda, unde e puterea exemplului ? Treci aici la doatorie si sustine subiectu' sa nu se scufunde.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Ril,pai trebuie sa fii alaturi de ea.Insa.....nu inteleg:cum adica "Are pata pusa si pe doctori" ? Eu chiar nu inteleg ce se intimpla cu femeia asta...ori tu nu ne explici ce si cit trebuie,ori imi mentin parerea ca e ceva ciudat!
Indiferent pe cine ai pata pusa,sanatatea ta e mai importanta decit toate,nu inteleg,se pedepseste pt.ceva? Sau ce?

Oameni buni....e primavara afara! E o zi superba...totul e sa nui privesti in jos,sa vezi mocirla care inca mai este,insa atit de cald,atit de insorit....a cui o fi baba azi?

Kuki,pune mina si fa-te bine,ca vine primavara si trebuie sa iesim la iarba verde.

Zepellina.....vesti?

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

Brenda, ti-am trimis un PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Eeeeeeeee....babutele isi fac de cap! Azi parca nu mai este ca ieri.Astept sa vad cum va fi pe 7!
Galatiul,aloooooo! Ce faceti? Va vedeti fara noi? Aveti si masculi prin preajma? Rusinicaaaaaa....rusinicaaaaa......
Dragilor,pe mine ma asteapta o saptamana grea.....o colega m-a lasat in locul ei la serviciu,si nu-mi place deloc ce face ea,dar n-am incotro,sambata sarbatorim ziua Dianei si nu sintem decit vreo 13-14 copii si 10 adulti....nush unde vom intra atitia dar vedem noi.....ma asteapta deci o sumedenie de cumparaturi,bugetul e restrans,si tot asa....ma apuca groaza,dar tre so facem si pe asta.Ca un pui are mama,si vrea sa-l faca fericit!
Gata,plec sa-mi termin cafeluta!

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Neata !
Cu greu cred ca reusesc sa articulez 2-3 vorbe...
Brenda, nu cred ca ne vedem, noi galatencele, caci Cati nu a mai dat nici un semn. De fapt zicea ca nu are net acasa. Si avand in vedere gripa mea, nici nu cred ca e cazul sa ma apropii de Raducu al ei. Si tare as fi vrut, caci tare mi-e dor sa ma joc cu un pui mic si dulce.

In cei 10 adulti de la ziua lui Didi ne-ai inclus si pe noi, nu ?
Adica eu, Cati, Alma, Ril, Zapellina, Rodica, Ciucuta, Sorina, Bagherra, She...si daca am uitat pe cineva sa vina sa se treaca repede pe lista sa ocupam locuri in fata


Ril, ce faci mama, ce mai zici? Cum te simti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

Uite, citesc prin legislatie despre divorturi. Nu as mai vrea sa angajam avocati si incerc sa ma descurc singur. Exista cineva care a divortat usor, fara tam-tam, de comun acord, dar rezultand un minor din casnicie? Noi ne-am inteles in tot si toate, dar mai trebuie facut a "formalitatea" cu judecatoria. As vrea sa stiu cum sa redactez cererea, pt ca am vazut ca totusi nu putem invoca acordul partilor daca exista minori.

http://community.webshots.com/user/rilbuc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Ril, din pacate nu te pot sfatui din experienta proprie caci noi am divortat cu avocati, circ si tambalau si partajul inca nu l-am facut. Urmeaza alta circoteca...

Insa, am niste prieteni care au reusit sa divorteze rapid fara avocati, doar cu cate un martor de fiecare parte (fara nu scapi, caci asa cere procedura), ba chiar au facut si partajarea bunurilor in acelasi proces.

Deci nu scapi de necesitatea martorilor si de ancheta sociala a celor de la autoritatea tutelara.
Dar si una si alta sunt niste formalitati. Adica nu te gandi ca ii ia pe martori la intrebari cum vezi in filmele americane. Aiurea !
Trebuie doar sa spuna ca din cate stiu ei relatiile dintre voi sunt grav afectate si nu cred ca mai e posibila continuarea casatoriei. Ii mai intreaba la cine este copilul si daca celalalt parinte il viziteaza sau nu si gata, asta e tot. La ancheta sociala scenariul e cam acelasi.

Cum baietelul tau nu are inca 10 ani (zic bine?), nu e necesara si audierea lui de catre judecator.

Mai stiu un cuplu care au vrut sa divorteze fara avocati, dar pentru ca erau timizi si tacuti amandoi si nu au fost in stare sa vorbeasca clar si raspicat in fata judecatorului, acesta i-a trimis la plimbare pana se mai gandesc sau pana isi angajeaza avocati. Asa ca acum o iau de la capat cu avocati.

O sugestie ar fi sa ceri o consultatie unui avocat, nu cred sa coste prea mult, la care sa-i pui toate intrebarile pe care le ai, nu trebuie neaparat sa-l si angajezi.
Sau poti intreba pe forum la legislative, Vanessa Ionescu stiu ca e avocat, pe mine m-a lamurit candva cu niste chestii. Incearca sa-i trimiti un PM.
Sau o poti aborda fara probleme pe o fosta mamica singura, Cicuta, care e grefier si studenta la drept in ultimul an si o fata de nota 10. O sa-ti raspunda cu placere la tot ce vrei sa stii, asa cum a facut si cu mine.

Eu atat pot sa te ajut.

Pup pe toata lumea ca parca mi-a mai trecut raceala





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

Iulia, saru'mana.

http://community.webshots.com/user/rilbuc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Vaiiii, Ril ce baietel dragut ai !
Sa-ti traiasca si sa fiti sanatosi si fericiti amandoi.
Si sa aveti grija unul de altul.

Are asa o mutrisoara de copilas bun si cuminte, ti-e mai mare dragul sa te uiti la el.

Gata, ma duc sa-mi fac unghiile


Mergi la inceput