Clipe din trairile sufletelor noastre...(3)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Barbatii astia, vesnic nemultumiti ! tz, tz, tz...Cum n-ai avut mai fanfara?!
Pai tu ai nimerit aici ca-n paradis, mey ! O armata de femei frumoase si libere te-au primit cu bratele deschise si acum te plangi ?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zepellina spune:

Stiu ca e mai rau, imi simt sufletul jos de tot...si chinuit. Imi vine sa ii spun sa plece odata daca tot vrea dar ma gandesc sa nu gresesc grabindu-l, mai ales ca nu vreau asta, vreau sa fie bine, daca o sa se mai poata.

Multumesc

zepellina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Zepellina, nu cred ca exista vreuna dintre noi, cele care facem parte din acest club, care sa nu fi incercat tot posibilul sa faca relatia sa mearga, in ciuda evidentelor. Am sperat, am suferit, dar am pierdut timpul in felul asta. O relatie compromisa, o casnicie in care sotul ameninta tot timpul cu plecarea, nu mai are sanse, oricat te-ai amagi tu. De ce nu pleaca? Daca e un tip comod, cred ca intelegi de ce n-o face, nu ca ar mai avea vreo farama de respect pentru tine.
Ai grija de tine si nu dispera!

http://community.webshots.com/user/freediaro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

quote:
Originally posted by KUKI





Iulia, sarumana. Au cantat frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Zepellina,eu ti-am spus parerea mea demult,in subiectul deschis de tine.....Nu stiu pt ce ai prelungit atita agonia asta si calvarul prin care treci,dar...ma rog,niciodata nu e prea tirziu...
Cati,mey....pai nu s-a adjudecat......pina una,alta,Ril e al nostru si frumos e sa ne avem ca fratii,adica sa-l impartim frateste....
Rodica,Ril....ramane pe maine?

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

In principiu ramane in picioare pt maine, ne auzim la telefoane pe la pranz.

Zepellina, crezi ca ai ce pierde daca fortezi un pic lucrurile? Poate daca ii dai tu un shut s-ar putea sa regandeasca casnicia. Daca nu o va face, atunci sa te bucuri ca i-ai fortat plecarea. Aveti copii? Daca nu, nu stiu ce mai astepti. Pune intr-o balanta avantajele si dezavantajele casniciei. Vezi unde inclina. De cat timp? Tu in timpul asta ai urcat sau ai coborat? Vezi luminita de la capatul tunelului?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

Am citit mai mult din ce a postat Z. in trecut. Stresul poate provoca lipsa chefului. Iar daca sunt si probleme, cu atat mai mult. Cred ca e valabil atat la barbati cat si la femei. Bautura, mai ales daca e bere, la fel. Eu cred daca vrea sa ramaneti impreuna trebuie sa-si controleze sursele de stress. Nu stiu daca un psiholog poate sa faca ceva, dar nu e rau sa incerce. Daca are in cap n-spe mii de ganduri, numai la tine nu o sa se gandeasca. Depinde de prioritatile lui.

Uite, mai incearca ceva, inainte sa-i dai shutul. Cauta pe net cartea "Cele cinci limbaje ale iubirii". O poti comanda online (nu mai stiu unde), iti vine acasa. Inainte sa plece, poate il convingi sa citeasca din ea, macar putin inainte de culcare. S-ar putea sa se gandeasca bine inainte sa plece. Sau s-ar putea sa cantareasca mai bine intre firma si familie. Oricum, ii va deschide capul mai bine. Daca nu exista si motive medicale asa cum sunt la sotia mea, atunci exista mai multe sanse de schimbare. (Brenda, am oroare de Municipal, tot acolo a nascut )

Am vazut ca intrebai cum e singur. In primele zile ti se pare totul aiurea, insa, incet incet, vei intra intr-o normalitate relativa. E posibil sa nu dormi primele nopti dupa despartire. Copilul te va face sa te gandesti mai putin la ce a fost. Dar in nici un caz nu se moare din asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Ril

Imi place cum ai evoluat. Nu mai esti barbatul debusolat si nehotarat care nu stia incotro sa o apuce.
Esi mai calm, mai echilibrat si din ce in ce mai des ai chef de gluma. Si deja poti analiza o relatie cu o oarecare detasare, nu-i asa?
Sunt intru totul de acord cu ce i-ai scris Zepellinei, iar pentru tine ma bucur tare mult ca dai semne de vindecare.

Va pup, intr-o ordine total aleatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

Dragi mamici singure,

Fie ca martisorul sa va gaseasca optimiste, puternice si sa va bucurati de primavara care bate la usa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zepellina spune:

Am incercat si cu psihologul ( a renuntat repede), si cu preotul, si cu mine, am renuntat la alternativa...NIMIC. Acum tot el spune ca pleaca, eu il incurajez sa faca ce vrea, in ideea de mai bine pt amandoi.
Aseara eram invitati la o zi de nasterea a colegei lui, in club. I-am spus ca vreau sa mergem si mi-a spus :daca vrei sa mergi, stau eu cu copilul (putea sa stea femeia defapt, dar probabil deranjam eu), apoi : nu stau mult, beau o bere si vin. A venit la 3.30, m-am suparat pt ca simt ca isi bate joc de mine, ne-am certat si a spus ca pleaca azi. Sper sa plece.

Va multumesc mult

zepellina

Mergi la inceput