Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (50)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitz spune:

Revin si eu cu o intrebare. Mai e vreun BB printre frumosii vostri care are fontanela mica? Din cate stiu eu, e mai bine sa fie mare, decat mica, dar ce sa facem? Biancai nu i-a dat dr deloc calciu, tocmai pe motivul asta. Oare ce e de facut? Perimetrul cranian este OK.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

'neatza,
La multi ani sarbatoritlor zilei!

Ioana ateptam pozele cu nerabdare.

Irina succes la cumparaturi!

Baiatul meu a papat suc de mar cu morcov si banana ..cam 180 ml...am umplut de 2 ori bibe cu lingurita si acum s-a culcat. Am vazut ca ii plac atre mult bananele si i-am spus sotuluis a ii cumpere un bananier sa il tinem in balcon dar nu stiu daca rezista pe frigul asta .

Referitor la CIC ..eu i-am luat saptamana trecuta is mai am foarte putin din ei ..nici nu stiu cum s-au dus asa repede .

Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*
uite atat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Vera,

ii face reclama pe National si pe prima tv cred.
Eu am platit 5.800.000 lei cu livrare la domiciliu.
Si aseara am facu 30 min. si imi simt fundul fresh


Vero

http://community.webshots.com/user/hildegard122

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

MiFloricica, Ana si Anca au patuturi la fel
Si noi i-am luat saltea separat.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diafera spune:

Analizele le-am facut intamplator la cab dr Culcer cand am fost ca 3 saptamani nu a luat deloc in greutate.. si concluzia a fost ca are anemie si deci si lipsa poftei de mancare. Tot ea mi-a zis sa nu ii dau calciu 10 zile si 20 nu, pt ca poate face caderi de calciu. Asa ca ii administrez luni, miercuri si vineri. Eu il alaptez doar la san. Deci nu pot sa ii dau caciu in lapte .. iar ceai nu bea, dealtfel nu mananca nimic ce este cu biberonul. Laptele praf il refuza si pe acela. nu imi mai ramane decat sa incerc sa ii dau siropul de calciu cu linguritza.. incercasem cu seringa... sa vede dc merge.. dc nu vom vedea ce mai facem....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Pozele se uploadeaza acum. Pina termin eu de scris mesajul se termina procesul. Click pe "Miruna" in semnatura, in albumul "Month 6"; pe ala cu "Month 5" nu l-am completat inca.

mifloricico, esti foarte draguta; daca o sa am nevoie, apelez la tine pentru un sfirc de silicon.
Vera, eu sper sa nu ma mentin in fiecare luna in topul celor mai feroce shoppingaritze. Oferta e la Cora este foarte buna, iei 2 pachete jumbo cu 109 lei (mai ieftin ca la Metro, unde costa 110 lei!) si iti dau 2 pachete de servetele a 72 bucati pachetul. Merita. Si te lasa sa iei jumbo de marimi diferite, noi am luat un 4 si un 4+.

Noi consumam acum 2 pachete jumbo pe luna. Si cind ma gindesc ca pe la 2 luni un jumbo nu imi ajungea o saptamina!

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diafera spune:

.Vai Ioana ce mare i-a crescut parul Mirunei.. si ce frumoasa este! Putem sa pun pariu ca e o papusica daca nu stiam ca e fetita ta, pe bune ! Azi punem si noi poze.. cu colectia de vara 2006 - baietei...de la Cora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMia spune:

ioana75 este superba miruna! felicitari pentru sedinta foto: tare reusita. imi plac foarte mult florile-jucarie, nu am vazut pe unde am fost si tare i-as lua si eu lui florin.

LiaMia, mama lui Florin (31 aug 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Aura, multumim frumos. Asteptam colectia pentru baietei.

Ma duc in bucatarie sa-i fac pentru prima oara eu suc mirunei. Fetele de pe vitan, daca auziti o bubuitura, sa stiti ca eu sint.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina81 spune:

Ioana,super draguta Miruna.Ai stiut tu de ce ne lasi sa asteptam.Cel mai mult mi-a placut rochita galbena.Aa si ce par frumos..cred ca e in top la lungime.

Irina si Matei-Cristian (1.sept.2005)
Poze

Mergi la inceput