Muziceni DC ! (3)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

bine ca ai rezolvat...stai linistita totul o sa iasa ok si profa si elevii sunt cei mai tarisigur ca tinem pumnii
ira, sabina voi sunteti bine? ce faceti cum petreceti de Paste?
eu abia astept vacantza
sa aveti o zi buna

monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

ah, nu va suparati pe mine da numa muziciana nu ma simt.
Alina, bafta multa, cred ca e esti cu sufletul la gura, dar lasa ca si elevii simt asta si le iese bine!!!
Monica, noi vom fi la bsteni, desigur.
Ira, ce ma bucur, chiar faci muzica, ceea ce e grozav.

eu sunt stresata rau.Adevaru e ca nu prea gasesc bibliografie pt ce fac eu.Si cu cat citesc mai mult ma simt din ce in ce mai proasta/

Nu stiu daca o mai tineti minte pe doamna Dimoftache, macar Ira, ca eram colege de banca:))

asa, ea are un cumnat o minte enciclopedica, ceva asa de dragut si fin si nostim si ingrozitor de destept, sotul meu il stia.Asa ca am rugat-o sa ma introduca la el si am avut o discutie f f interesanta, in concluzie cica sanu ma adancesc in filosofia muzicii, ca nu foloseste la nimica:))))
Acu pleaca Simi cu Sofia la busteni si poate resusesc sa ma concentrez mai bine.
Pupi, cand am timp, o sa intru sa va spun ce-am descoperit despre timp in polifonia evului mediu timpuriu:)))))





Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia



Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

eu am avut-o pe d-na bucuiu la teorie dar la toate examenele era prezenta si d-na dimoftache...este o dragutza...sabinutzo spor la treaba in continuare

monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Ei Sabina,asta-i culmea,cum sa nu te simti muziciana,fi serioasa.
Inteleg ca gasesti greu bibliografie,dar nu te teme,cred ca esti prea perfectionista,sti cam ce vrei,dar e greu de realizat,las-o mai moale si gandeste-te ca esti om si faci o chestie pt. oameni,crede-ma ca nici cei care te vor nota,superviza,nu ar face mai bine.eu una zic sa nu te stresezi.
Mersi de urari,sunt cu morcovul cat casa,dar nu va mai fac capul mare.Abia astept sa fie marti,credeti-ma.

Monica,Ira,pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

am ramas singura aici?
Pe unde sunteti?
Sarbatoriti cumva si pastele catolic?
Flori n-avem pr-aici,dar va doresc sa va distrati fain de florii,iar daca aveti in familie,sa va traiasca florile!
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

fetelor la multi ani! de florii daca purtati cumva al doilea nume de "floare"

monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

La multi ani si din parte mea.Toate suntem niste flori,ce mai!

Fetelor am sunat la Arad la coegul meu sa vad daca e totul in regula,daca s-a schimbat ceva si ce credeti :s-a schimbat!!!!
Deci in regulament dupa suflatori,era trasa o virgula si dupa virgula urma percutia,asa ca anul trecut pe seama virgulei s-a facut comisie separata pt percutie,acum pe chestia ca sunt doar 9 la percutie,ne-au bagat cu alama si comisia cum e: x profi de trompeta,x de trombon,x de corn o mai fi si la tuba si 1 prof de percutie!
Va dati seama ca aia se pricep unii pe altii dar la noi habar n-au cum se numesc unele instr. pe care cantam,darmai daca cantam bine sau nu
Asa ca tare cred ca ne ducem degeaba,s-a mai intamplat asa acum cativa ani la Brasov,am crezut ca le vine mintea la cap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Buna dragelor, floricele:)

eu sunt tot cu referatu, mai am cam 10 pagini si termin,uf, uf.


Alina, ce prostie de comisie!!! Va trebyi sa=i incurajezi pe elevi sa cante cat mai spectaculor, pt ca aia vor putea judeca doar muzical(daca pot si aia)

baftaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!



Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia



Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

lasa ca oricum o sa le placa cum cantati voi...eu sunt sigura... poate sa fie in avantajul vostru

monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Fetelor am scris ieri un mesaj,in care va povestem de toate si am facut eu ceva,cred ca de oboseala si cand era pe terminate s-a pierdut.Asa ca va anunt rezultatele,cu amanunte de culise maine.
Am luat tot ce se putea lua,comisia ne-a apludat in picioare,la fata de-a X mai ales,ea a luat I cu 100 de puncte,singurul punctaj maxim care merge la Timisoara,iar baiatul de-a IX a luat mentiune si premiu special,pt. o piesa.
Restul premiilor,2 si 3 au mers la alama.
sunt foarte multumita de cum au cantat,chiar si baiatul care a luat mentiune a fost super ok,avnd in vedere ca e clasa IX,nu au luat atat cei de-a XII,asa ca e bine.
Eu una sunt franta,am febra musculara de la carat scule,nu mai pot sa ma misc,ieri avem o stare de lesin,noroc ca s-a terminat la timp.
Acum ne apucam iar de treaba,avem de cantat joi cu Splash(ansamblul meu de percutie)am avut iarasi o satisfactie sa vad ca fostii mei elevi,cei din Sistem,canta in deschidere la Concertul lui Depeche Mode.
Ma duc la culcare implinita.
Va pup!

Mergi la inceput