Muziceni DC ! (3)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna, si aici dimineatza era vremea nasoala dar spre pranz a iesit soarele si am putut iesi la plimbarica cu bicicleta.
ruxitza este din ce in ce mai bine si asta ma bucura enorm
angy ma bucur ca s-au strans banutzi multi...felicitari si vouacopilashii cum se simt?
ira si sabina...
noapte buna...am fugit la culcarica fiindca maine am o zi plina si nici nu ma simt prea ok

monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Eu activitate muzicala n-am avut azi decat un pic cu Angy acasa.
trebuie sa cante la serbare un cantec popular,in grai banatean,stiam eu unul care m-a invatat bunica,muzica apartine tatalui meu,iar versurile unchiului meu.
Zis si facut,mai greu cu graiul,tot cantam eu,fata dupa mine si la un momendat imi spune: mama poti sa-mi spui te rog in limba romana,ce cant eu?
Am ras singura,va imaginati!
Bietul copil nu stie o boaba in grai,de unde? Iar la noi e si mai stalcit ca la ardeleni,nu seamana cu limba literara.
Da la finele zilei au venit niste prieteni si Angy le-a cantat,am remarcat ca intoneaza bine,tine tempo-ul respecta ritmul,cantecul e in 7 saisrezecimi si si-a mai insusit si ornamentele,in genere mordente.
Na ca m-am intins,am facut si analiza cantecului mai gata!
Va pup si sper sa ne intalnim in nr. mai mare aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Doamne angy ce m-ai facut sa rad cu traducerea in limba romanacantareatza
sa aveti o zi minunata

monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Monica iti dai seama cat am ras eu,ca una e povestita si alta e s-o traiesti live,inocenta cu care m-a intreabat....
Eu m-am trezit varza,pe langa raceala care ma chinuie,ma mai doare si o masea,gingie,ceva pe-acolo ca nu pot localiza exact,si mai am un singur algocalmin in casa.
Sabina pe unde esti,ce mai faci?
Ira,cand ai urmatorul show?
Va pup,o zi placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

angy, sanatate multa
mai apropo de faze din astea cu copilashii sa va povestesc una tare cu alex cand era pe la vreo 2 ani jumate...abia ce-l invatzasem un cantecel despre degete...(degetul mare-merge la plimbare, aratatorul-duce bastonul...si tot asa...) si-l tot cantam in fiecare zi...intr-o zi eram la bucatarie cu ochii la ale mele si el se trezeste din somn vine si-mi zice..."mami, am degetul mare" si-mi arata aratatorul...eu nu mami uite asta e degetul mare si incep sa cant cantecelul...el dupa mine canta si el...apoi in 2 min iar ridica aratatorul sus si zice mami am degetul mare...eu iar cant si cand ma uit spre el avea saracul o buba la deget de i se umflase degetul cat o nuca...nu stiu cum de mai putea canta saracutul...il ciupise un tantar si i se umflase rau de tot
va pup pe toate si va doresc un we placut

monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Monica tare faza cu Alex,saracutul suferea si tu nu te prinzi

Va doresc la toate WE placut,eu ma duc la munca,sa-i ascult pe cei doi cu Olimpiada de liceu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

eu mai am o ora de med si gata...incepe si la mine we-ul
angy spor la studiu cu elevii

monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Buna seara la toata lumea!
Nu am mai apucat sa postez ca in WE am recuperat cu Daniel cat a lipsit saptamana trecuta de la scoala,apoi am fost si la scoala sa-i ascult pe cei 2 ametiti.
La fata ii iese bine,dar la elevul de-a IX nu-mi place,mi se pare ca nu spune nimik,iar cu aceasta impresia a mea ma lupt de niste saptamani.
La fata din a X,am Rithmodia de Brandus,2 parti si atata i-am tot spus ce si cum ca ma lasa nervi,am impresia ca m-am obisnuit cu felul de-a canta,ca nu mai am ce sa mai spun,asa ca m-am pus azi si l-am chemat pe colegul meu,o sa vina miercuri,dar a facut misto de mine ca ma stressez aiurea si parca vede ca e ok si nimic de facut in plus,dar ma simt eu mai linistita cand mai aud o parere,mai ales ca aceste 2 parti nu le-am mai lucrat.
Am mai aflat ceva nasol ca niste concurenti de-ai nostrii nu respecta regulamentul,iar noi ca fraierii il respectam si nu ne avantajeaza si ca pe acei cuncurenti ii iubeste cineva,ei s-au laudat.
daca e asa mie nu-mi vine sa-i contest ca am crescut in aceeasi sala ,am avut aceeasi profa,e greu,daca n-o fac clujenii asa o sa ramana.

Of v-am facut capul mare,dar va invidiez ca nu aveti asa ceva pe cap.

ca sa nu mai spun ca pe langa zecile de instr. care trebuie sa le car de aici,trebuie sa car un timpan ca acolo (la Arad) nu am si ala trebuie carat pe cat posibil lin si in picioare ca altfel se descentreaza tot si nu-l mai pot acorda,iar faza tare e ca inca nu am gazit cu ce il car.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

of angy...sper sa-ti iasa bine ca de obicei...incearca poate gasesti o remorca mica pentru timpan...pe-aia o poti atasa la orice masina care are "cui" de tractare.
eu cu ce sa ma laud...ruxandrei nu i-a trecut nici acum otita dupa 7 zile de antibioticasa ca schimbam antibioticul...
va pup

monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Am rezolvat cu transportul,am rezolvat cu audierea de catre colegul meu,e super ok,dar chiar sunt in transa,numai repetitii,studiu,franta de oboseala,nervii intinsi la maxim.....sa vedem ce-o iesi,de mult n-am mai fost asa in priza,as vrea sa povestesc muuuulte dar de groaza ca nu stiu cu ce sa incep,apoi ca ma intind,prefer sa treaca sa ma linistesc, apoi la rece,cu ce ne-om alege.
va pup!
daca nu mai apuc sa postez tineti pumnii luni dimineata,pana la 14.

Mergi la inceput