Cu dragoste, din IASI (22)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Danna, cand o fi vremea, mi le imprumuti si mie? Uite, eu promit solemn de pe acum ca ti le inapoiez asa cum mi le dai... Stiu ce inseamna sa iti strice cineva o carte la care tii f mult, deci nici o grija pentru tine...

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Mai fetelor, dar ce mult ati scris. Pe la 0ra 18 nu prea erau multe mesaje. Asta inseamna ca sunteti harnicute si va lasa BB-ii sa mai ajungeti pe la calc.
La mine mai nou, Matei spune povesti: "Berbecul incaltat si oaia incaltata", apoi, "REgele leu Simba Incaltat", "calul incaltat" si cand voia sa ne spuna si "vaca incaltata", Octavian a inceput "Matei...o my good, ma doare capul..gata". Cam asa ne distram noi saptamana asta.
Carmen, ce sa mai spun, Alex vad ca e foarte nostim si istet.. la "5 luni"...sa-si boteze picioarele...sa-ti traiasca si sa fie sanatos.
Veve, mai treci pe la noi si mai povesteste-ne ce-ti fac Veve mik si Croko...Cand ne intalnim.. o sa ma gandesc si la tine, mai ales cand o sa salivez dupa o tigara...
Pupici multi, multi la toata lumea,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Buna dimineata!
Adi,pe unde esti,ai baut cafeaua?Intru pe fuga fiindca am mult de lucru pentru al XIII-lea salar!Hihi,noroc cu asta ca mai avem si noi bugetarii ceva in plus fata de salar!

Mirinda sarcina usoara in continuare si nastere usoara,un bebe sanatos,mincacios si voios!Eu am acasa DR.SPOCK.Daca vrei iti fac o copie la PIM.Ti-as imprumuta-o cu drag,dar mai am acasa un bebelus de 7 luni si mai trag cu ochiul in ea din cind in cind.Oricum daca vrei ti-o xeroxez la PIM,o leg si vedem noi cum ajunge la tine!
In plus sa stii ca vin toate de la sine,de ai impresia ca le-ai mai facut de 100 de ori.In general primele doua luni sint mai grele pina te obisnuiesti cu bebe si el cu noul mediu si in plus ne ai pe noi si poti sa ne intrebi orice!

Ralnied , oferta de DR.SPOCK e valabila si pentru tine!


Echo bun,mai bine zis un dr.care face echo bune este DR.ILIEV,dar nu mai stiu acum unde are cabinetul,iar programarile trebuie facute cu mult inainte.


Deseara merg la teatru la PETITOARELE!
Andreea(Amironeanu)nu poti veni si tu,bineinteles daca ai cu cine sa o lasi pe cea mica?
Am inteles ca este o piesa foarte buna si in plus e Nationalul din Iasi iar biletul e 135000 la loja,fata de cei de la Bucuresti unde ajunge si 600000 biletul.


Acvi,spune-i lui Titel sa-l ia la brat pe Cristi si sa mearga amindoinumai ca trebuie sa-si caute sofer,fiindca nici eu nu ma duc in padure pe vremea asta,poate fi vinul cit de bun!


CARMEN,bine te-am regasit!Nu situ de ce nu reusim sa ne mai vedem in ultima vreme,dar dau vina pe timp pentru ca mie una mi-ar trebui o zi de cel putin 40 de ore!Pupici lui Alex!
PS. Statuia ii gata de anul trecut.Mai bine zis locul.Ma asteptau sa-mi toarne ceva ciment deasupra si treaba-i rezolvata!



F.IMPORTANT
Rares a facut pipi si kk la olita!Si in plus a dormit 5 ore cu o singura halta,adica s-a trezit o singura data!Asta chiar trebuie sa scriu in calendar!hihii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Multumesc! Cand am nevoie, prima data vin aici cu cerutul! Deocamdata ma lupt cu pregatirile pentru nunta! Vreo carte de asta nu aveti???

PS-Dau cafea sau ceai de capsuni! Dupa preferinte!
PS-Avem zapada!!!!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Dr. Iliev are cabinetul in Podu Ros, langa Carmen Stil. Cabinetul are peretele comun cu farmacia. Daca vreti nr. de tel spuneti si-l dau pe pm, ca tocmai am fost la eco.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danna_36 spune:

Buna dimineata, fete harnicute!

Ralnied, sigur ca iti dau si tie cartile. Spor la pregatirile pentru nunta si sa stii ca te astept pentru "marturii", cand ajungeti si la capitolul asta.
Azi am aflat de la o farmacista draguta ca Smecta nu se da impreuna, sau la mai putin de o o ra de alt medicament pentru ca il absoarbe. Era bine sa fi stiut asta mai demult, i-am dat fetei de multe ori medicamentele imediat dupa masa, care masa continea si smecta. E o chestie logica, da'uite ca nu mi-a dat prin cap. Voi stiati asta?

Ruxandra mea a descoperit zilele trecute un ursulet intr-o carticica si a facut o adevarata pasiune pentru el. Umbla prin casa cu cartea deschisa la pagina cu ursuletul si striga "mo-mo, mo-mo", dupa care il pupa de mama focului...






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Ohoho,ce fete harnice azi,poate e de vina ninsoarea...care pe mine ma face sa vreau sa ies din casa,sa ma plimb pe strazile si ulitele pe care mergeam cu al meu sot cand eram prieteni..sa fac ingerasi si oameni de zapada..sa las urme pe zapada neatinsa...sa scutur copacii ,sa ma trantesc in zapada si sa privesc cum se cern din nori si zboara-apoi,fluturi mici si mari de puf...sa scot limba si sa-ncerc sa-i prind ,si gustul lor sa-mi aminteasca de clipe dulci din copilarie,cu manusi mici si fulare inghetate,de sanii si derdelusuri,de nasucuri rosii si obraji rumeni,de bucuria din ochii unui copil cand priveste pe geam ,pentru prima oara,ninsoarea...



Dar acum ,ca mi-a trecut momentul de melancolie,revin si intreb ceea ce voiam sa intreb de fapt...Cunoaste cineva vre-o scoala de soferi care sa faca orele dimineata?Pana acum,cat am cautat,toate fac orele de la 17 sau 17,30...si nu pot...presta la orele alea.Ma refer la orele de teorie nu de condus..




Adriana
http://community.webshots.com/user/adrianamo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_laila spune:

Salutare Mamici si Burtici,

Sunt o viitoare mamica ce am ajuns cu burtica la 35 de saptamani. Suntem fericiti deoarece asteptam acest puiut de 4 ani, si iata ca dupa atata "munca" mai avem un pic si vedem si noi rodul muncii noastre.
V-am citit am ajuns la concluzia ca sunteti foarte unite, saritoare si amuzante. Sper sa ma primiti si pe mine in grupul vostru.
Mirinda2000 dupa lungi cautari am reusit sa dau de doctorita Nechita, chiar azi ma duc la primul curs Lamaze. Pot sa-ti dau nr de tel pe PM sau trimite-mi o adresa de e-mail.


Cu drag,
Doina-Laila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joker spune:

Ca veni vorba de DR.Spock...cum e?nu mi-au cazut ochii pe ea niciodata...si ma omoara curiozitatea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Danna, multumesc...

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!

Mergi la inceput