Cu dragoste, din IASI (22)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Darria, ti-am dat pm.


Carmen siIustin (5.06.2004)
Album Iustin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

doina_laila, bine ai venit. Sarcina si nastere usoara. Un strumf sanatos.
Uite ca mi-ai trezit curiozitatea, ca pana acum nu prea ma interesau aceste cursuri. Daca nu cer prea mult as vrea, dupa ce faci cateva sedinte, sa-mi spui cum se desfasoara si daca iti place.
Daca vrei, te rog frumos, da-mi si mie nr. de tel - deocamdata nu merg dar e bine sa-l am pt. viitor.


mephala30, am raspuns la pm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Buna dimineata!
NU ati inghetat?Eu una mai aveam un pic si ma transformam in sloi.
O zi frumoasa si calduroosa...dar in casa,nu afara,ca-i de jale!

Doina_Laila,bine ai venit si contaminare placuta pe DC!
Sarcina usoara si un bebe sanatos,mincacios si norocos!


Sa-mi traiasca minunea,RARES_STEFAN,care astazi implineste 7 luni!
Sa-i dea Dumnezeu multa,multa sanatate,fericire si un dram de noroc!
Mami,tati si fratiorul tau te iubesc mult de tot si te pupa dulce pe nasuc!

Cristina,Rares 7 luni azi,Mihnea 4 ani si 4 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Cristina, "La multi ani pentru Rares, sanatate si intelepciune ii doresc!
Cine sta cu ei, cat tu esti la munca? Banuiesc ca Mihnea e la gradinita.
Pupici si o zi usoara!

Doina, nastere usoara si un bebe sanatos!

Carmen siIustin (5.06.2004)
Album Iustin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kittutza spune:

Am fost ieri la un control de rutina la ginecologie. Mai precis am fost la cabinetul MEDIS, la doamna doctor Cojocaru, de care intrebam eu de cateva zile.

Doamna doctor este o scumpa si o profesionista desavarsita. Verdictul controlului (care a constat in toucheu si echografie endovaginala) a fost ca "Interiorul este la fel de frumos ca si exteriorul". M-am linistit ca sunt sanatoasa si ca totul este in regula.

Mi-a placut mult doamna doctor Cojocaru, mi-a raspuns la toate intrebarile si mi-a dat si informatii suplimentare. Eu si-asa eram cam stressata, doar care femeie nu este cand se afla la un control ginecologic, insa doamna doctor m-a facut sa ma relaxez, mi-a vorbit foarte frumos si cald, are niste ochi blanzi si calzi, imi pierise orice stress si orice jena.
O recomand cu mare caldura!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

quote:
Originally posted by joker

Ca veni vorba de DR.Spock...cum e?nu mi-au cazut ochii pe ea niciodata...si ma omoara curiozitatea...



mie mi se pare buna, mai putin capitolele in care pledeaza pentru a hrani copilul cu lapte de soia si sa nu-i dam carne...

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65041&whichpage=1" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Alex, un bb de 1 an, diabetic, are nevoie de noi!!!




Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004) - www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59172" target="_blank">copilul meu de cristal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danna_36 spune:

Sara buna fetele,
m-a sunat mama si m-a atentionat ca temperaturile scad incepand de maine si mai rau, cica pana pe la -30 de grade , pana pe la mijlocul saptamanii viitoare! Eu, care nu sunt friguroasa si in general suport mult mai bine frigul decat caldura (m-am nascut iarna, poate de asta), am rezistat binisor azi, la cele -14(zice mama), -18 (zicea cuneva in tramvai) grade, dar totusi, -30 e putin chiar si pentru eschimosul din mine... Cred ca nici nu duc fata la scoala daca va fi chiar asa de frig.
Sper sa nu crape vreo teava de caldura pe-afara, ca de obicei asa se intampla, cat e cald afara e cald si in casa si viceversa...
Va pupic, cu multa...caldura...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

buna seara fetelor!

Bine ati venit viitorelor mamici!
Cartea de bebici pe care o recomand: Mama si copilul a sotilor Capraru, ed VIa, revizuita.Eu am citit-o si o citesc pe masura ce puiul inainteaza in varsta. Este destul de adaptata la ceea ce gasim la noi si oricum parerea pediatrului pe care-l alegi ptr copil iti va fi de mult mai mult ajutor.

Am auzit si eu de temperaturile cele scazute...vom sat in casa, la caldurica.

aime si Vladimir, 1an+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joker spune:

Pe asta....MAma si copilul o am si eu...si nu numai...si de multe ori ma gandesc ca nu e destul si sar cu intrebari pe toti:mame,pediatri,bunici,tatici...paranoia in floare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danna_36 spune:

Intru din nou sa va intreb daca a comandat careva dintre voi din catalogul Quelle. L-am comandat si eu pe net, l-am primit si ma intereseaza foarte tare ceva de acolo, o jucarie in genul "jumper", sau
"bouncer", dar muuult mai mica. Caut de mult timp ceva asa, mai micut, pretabil si pt apartament sau curtea din spate si mai accesibil ca pret. Pentru cele care ati fost la Magic Land, la Fundatie: e ceva asemanator cu ce au si ei in gradina, aceleasi dimensiuni cred. Ce vreau sa intreb, dupa toata aceasta introducere: stiti ceva de Quelle Romania, sunt seriosi, au lucruri de calitate? Si inca ceva, daca v-ati prins ce caut, stiti cumva alt loc de unde se poate cumpara,poate mai aproape, poate mai ieftin? Ca de vrut il vreau neaparat!




Mergi la inceput