Fond de ten fff bun!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

quote:
Originally posted by vio_dia

Am vazut ca a aparut un fond de ten mineral de la revlon. Stie cineva cum e? L-a folosit cineva? Ca pare interesant si stiu ca fondurile de ten de la Revlon sunt bune, oricum mai bune decat cele de la L'Oreal.
Sunt curioasa cum se aplica, pare natural, acopera bine, cum o fi oare??



Cel de la revlon arata ca si cel de la loreal, borcanel micut si pensula, posibil sa fie aceeasi problema care au descriso fetele aici.

Si pe mine mar tenta sa incerc cel de la revlon, dar nam iesit sa vad daca exista aici.


eu folosesc simi place de la loreal , matte cashmere, acuma se termina si imi este frica sal mai cumpar, daca n-o sa mai aibe acelasi efect, daca au schimbat compozitia si este mai prost? la cat vad ca va plangeti de el....

Cel de la clinique, cum este? stie cineva?

am vazut ca au si sticle cu 5 culori pt a omogenza intre ele si obtine nuanta perfecta pt tenul tau...dar totusi vreu cevs lichid to powder.

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianaa77 spune:

Carrye,multumesc pentru sfaturi. Imi cer scuze ca revin asa tarziu,intru si eu din an in paste pe aici,ca si uit unde am postat. Carrye,vreau sa spun ca am uitat sa mentionez ca inainte de Vichy aveam Estee Lauder,Ideal Matte.Adevarat e ca pana la urma am revenit la el,parca dintre toate fiind singurul care arata mai bine pe tenul meu(arata ca o spuma). Ai dreptate de faza sa il aplic cu degetele,buretii aia se imbiba prea rau si mai mult ramane pe ei decat pe fata.Oricum, povestea mea continua in acelasi mod,nu ajuta decat pudrare permanenta la maxim juma de ora.Iti dai seama ca vara chiar nu fac fata la cat de des ar trebui sa ma pudrez,asa ca o las balta treaba. Ma voi uita si de Double Wear de care spuneai tu de la Estee acum cand ma duc pe acasa,ca in aeroport e mai convenabil pretul.Ce zici de Landcome de care tot povestesc fetele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greiere spune:

Annie80, eu sunt fan Clinique. Am avut ocazia sa incerc mai multe produse C si nu m-au dezamagit apoi am primit cadou un fond de ten C si sunt atat de multumita incat am de gand sa investesc in unul de acelasi fel dupa ce il termin, pentru ca merita sa il am pentru ocazii speciale. Insa eu folosesc destul de des fond de ten (nu stiu cat de bine e) asa ca sunt gata sa incerc si unul mai uman ca pret, cu cele de la Avon nu ma mai impac, mi se strang pe fata destul de repede. Cred ca am un ten uscat si probabil trebuie sa gasesc un fond de ten cremos. As incerca Max Factor, ceva sfaturi? Pupici

colectiadepalarii

www.dropshots.com/day.php?userid=286036&cdate=20070713&ctime=140933" target="_blank"> Alexandra si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Fetele, haideti sa facem cumva sa putem scrie in acelasi loc despre fondurile de ten. Eu tocmai ce am raspuns la celalat subiect. Eventual, un moderator sa inchida unul dintre ele?
Greiere, stop Avon! Incearca MaxFactor, n-o sa te dezamageasca :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cybip spune:

Buna,
Eu va recomand sa incercati (pentru cele care au probleme cu zona T) Matt Touch Foundation de la YSl sau Magie Matte de la Lancome, pentru cele care au nevoie de o infatisare mai tinereasca a fetei va recomand Age Renew de la MaxFactor, desi e mult mai ieftin decat cele mentionate mai sus am fost remarcabil uimita sa vad rezultatetele. E un finisaj frumos al fetei si chiar ajuta la iluminarea tenului iar ridurile micute sunt estompate.
Cu drag,
Cybip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

in cautare de unul bun am intrebat in magazin de unul bun si care are un finish mat si e liquid to powder...tipa imi recomanda Age Renew de la MaxFactor ..sa crap de ras nu alta, caci nu face ceea ce vreu, si numai spun ca am aruncat unul dupa ce lam folosit de 3 ori pt ca nu am fost deloc multumita de el, pt mine la cate se spune ca ar face nu a facut nimic.Nici macar pe sticla nu indica ca ar fi liquid to powder...dar tipa insista....
Am ales un Maybelline dream matte mouse, bunicel dupa 2 aplicari, dar imi vine sal pun pe paine.

am mai primit o monstra de C. Dior, wow supe chiar daca nu era nuanta pt tenu meu l-am intins sa vad cum se comporta pe fata (nu am iesit din casa)....super.

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Eu sunt foarte multumita de Age Renew, si de cand il am, nici nu l-am mai schimbat. Este super!

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laptik spune:

subscriu la Age Renew, e super fain, normal ca depinde de ten fff mult, dar pentru mine a fost si este ok. poate si pt ca am gasit in sfarsit nuanta potrivita culorii naturale a pielii. raman la Age Renew

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

quote:
Originally posted by crinuta

Eu sunt foarte multumita de Age Renew, si de cand il am, nici nu l-am mai schimbat. Este super!

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm





Age Renew este potrivit si pentru un ten mai gras care are tendinta sa luceasca dupa cateva ore?
Eu mi-am luat de cateva zile Lasting Performance, e destul de bun dar parca tot nu ceea ce vreau eu.

Criss si Alex (11.05.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noa spune:

Ce fond de ten imi recomandati pentru un ten f.f.uscat? M-am impacat foarte bine cativa ani cu Hypersmooth de la Max Factor, dar din pacate l-au scos din gama.
A incercat cineva fondul de ten de la Avene?

Mergi la inceput