Fond de ten fff bun!

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Eu folosesc un fond de ten Prescriptives Virtual Skin. Citisem despre el ca are foaaarte multe nuante si daca nu se gaseste nuanta potrivita fac ei custom made. Si m-am dus la mall si tanti aia mi-a facut color print cum il numesc ei, mi-a dat pe fata cu samples ca sa gaseasca tone-ul si undertone-ul si m-a nimerit din prima. Imi place si consistenta ca se intinde bine nu se "sink" in pori, asa pateam la unele parca se cufundau in pori si ii faceau sa para si mai mari.

Oana_B
www.fertilityfriend.com/home/ysatis" target="_blank">vesnica aspiranta
I love pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Eu te cred ca il folosesti, si ma bucur pentru tine ca ai parte de un fond de ten care sa te multumeasca atat de tare dar vezi tu, in Romania, mai e mult pana departe...;p
Asa ca, din pacate, multe dintre noi trebuie sa ne multumim cu ce ne ofera piata romaneasca si foarte putine cu oferta pietei europene. Cat despre cea din America....cred ca sunt si mai putine.
Doar 3% au facut cumparaturi online in anul 2007 asa ca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vio_dia spune:

Am vazut ca a aparut un fond de ten mineral de la revlon. Stie cineva cum e? L-a folosit cineva? Ca pare interesant si stiu ca fondurile de ten de la Revlon sunt bune, oricum mai bune decat cele de la L'Oreal.
Sunt curioasa cum se aplica, pare natural, acopera bine, cum o fi oare??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Eh draga Carrye, ma bucur ca te bucuri pentru mine, daca nu iti este de folos mesajul meu poate o fi de folos altora:pp

Oana_B
www.fertilityfriend.com/home/ysatis" target="_blank">vesnica aspiranta
I love pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Oana, atunci si eu ma bucur ca te bucuri ca ma bucur pentru tine :P N-am stat sa verific cate fete viziteaza sau locuiesc in Statele Unite ale Americii de pe acest forum, tu stii mai bine...
Vio, nu am auzit inca de varianta Revlon, dar si eu am incredere in produsele lor, cat despre L'oreal, se pare ca in ultima vreme suntem din ce in ce mai multe cele care impartasim aceeasi dezamagire fata de acest brand...pe mine nu m-a multumit nici un fond de ten de la ei si cred ca le-am luat pe toate la rand.
Daca te hotarasti sa il incerci sa ne povestesti :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns damadepica spune:

Eu folosesc de mult timp fond de ten de la Malu Wilz si este excelent!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tisina spune:

Fetelor, v-am citit pe toate si dupa indelungi deliberari m-am hotarat si mi-am luat un Lancome. Este din gama Aqua Fusion, si as vrea sa le intreb pe acelea dintre voi care il folosesc: e normal sa miroasa mai "ciudat"? Adica nu urat, dar parca e o combinatie intre medicamente si plastilina (sper ca m-am facut inteleasa, ca e greu sa descrii un miros). Termenul de valabilitate e OK, asa ca ma gandesc ca poate asta ii e mirosul. Totusi am o retinere si nu imi vine sa il folosesc, asa ca va rog mult, luminati-ma si pe mine.
Multumesc anticipat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Draga mea, foloseste-l cu incredere. Trebuie sa iti impartasesc faptul ca si eu m-am lovit de acelasi sentiment. Eu nu am Lancome, am Estee Lauder si tot asa, are un miros destul de ciudat. Si cu toate astea, fata mea este mult mai curata de cand il folosesc pe asta, nu mi-a mai aparut absolut nimic pe fata. Alta explicatie nu am pentru tenul meu atat de curat, decat faptul ca fondul acesta de ten isi face toti banii. Sa il stapanesti sanatoasa si sa imi spui cum iti e pentru ten, sper ca nu sunt eu nebuna cu ideile astea ca am tenul mai curat :p

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clyo spune:

Carrye, si io am aceeasi obsesie cu tenul, deci nu esti singura nebuna

cand te plictisesti de EL, iti propun sa incerci HR - Sensual Clone
http://www.helenarubinstein.com/_int/_en/catalog/HRproductMakeup.aspx?PrdCode=15101A&CategoryCode=AXE_Makeup^F1_Foundation^F2_Skin_Sensation&

si Shiseido - Stick Foundation

http://www.shiseido.co.jp/e/themakeup/products/face/face1_7.htm


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tisina spune:

Draga Carrye, multumesc mult pentru incurajare! Am folosit astazi fondul de ten si e suuuuuper!!! Se simte nemaipomenit pe piele, se intinde perfect si nici nu zici ca am ceva pe fata (doar ca am un ten perfect ). Si dupa ce il dau ii dispare mirosul (sau poate ma obisnuiesc eu cu el...). Deci, ma simt bine in pielea mea!
Pupici multi!


Mergi la inceput