Fond de ten fff bun!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anderra spune:

Eu sunt f multumita de maybelline, acela din doua parti,jumate crema juma de fond de ten care se imbina intr'un click :))


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amoodia spune:

nu a venit pachetul inca, si abia acum citesc si eu ce au scris ceilalti care au cumparat de la el si e posibil sa astept vreo 2 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lolilo spune:

quote:
Originally posted by amoodia

nu a venit pachetul inca, si abia acum citesc si eu ce au scris ceilalti care au cumparat de la el si e posibil sa astept vreo 2 luni.



eu folosesc; de toate, de la fond de ten pana la creion de contur; sincer nu sunt extrem de incantata de aceste produse; desi cu o baza buna de crema hidratanta, fondul de ten imi usuca pielea si ma simt efectiv ca o hartie creponata; am un baby kabuki care e ok, dar nu mi se pare ca face minuni.
f rapid m-am intors la fondul de ten calsic - prefer dior icone.
fardul de ochi insa imi place.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vincenzina spune:

quote:
Originally posted by arinna

Eu n-am folosit niciodata fond de ten...si am 38 de ani..daca sunt odihnita arat ca la 20...am incercat si eu de cateva ori sa-mi dau,pentru perioadele grele, sau cand ai zile obositoare si arati"ca naiba"...dar mi se parea ca arat ca o masca... am o intrebare...chiar protejeaza? E daunator aplicat zilnic? pana la urma, o sa am si eu nevoie...dar mi-e frica sa nu afecteze tenul...Si la urma urmei, daca il dau jos si ii sperii pe cei din jur,sau pe mine, obisnuiti de-acum cu "prea frumosul", ce-am castigat?

Va pup...



E super ca pina la 38 de ani nu ai avut nevoie de fond de ten,probabil ai ten normal,fara probleme,ceea ce intilnesti destul de rar.Esti o norocoasa.
Atita timp cit te demachiezi seara fondul de ten nu provoaca probleme.Si eu sunt adepta fondurilor de ten naturale,care nu incarca ci doar iti dau o tenta de culoare.
Am avut o monstra de la Estee Lauder- Individualist si mi-a placut foarte mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianaa77 spune:

Salutare la toata lumea!

Vreau sa aflu si eu cat mai multe despre fondurile de ten bune.

Eu nu sunt satisfacuta mai de nici un fond de ten. Mi-am luat de la Avon, Bourjoi, L'Oreal, Vichy.Nici unul nu are rezultatul care il doresc. Trebuie sa recunosc ca nu sunt deloc cunoscatoare, dar sunt doritoare sa imi imbunatatesc situatia tenului. Problema mea este ca am ten mixt, lucesc ingrozitor pe zona T si nimic nu ajuta. Pana nu de mult aveam si tenul foarte incarcat,in zona T,insa am inceput sa folosesc gelurile acelea de curatare,ca adolescentii cu acnee si pot spune ca s-a mai curatat fatza. Am vazut reclama la Vichy cu fondul de ten pentru ten gras,si mi-am luat, punandu-mi mari sperante in el. Bani aruncati degeaba! Imi curat seara tenul cu demachiant,ma spal apoi cu gel de curatire si aplic in zona laterala a obrajilor,care e uscata,o crema de noapte de la Vichy. Dimineata ma spal cu gel de curatire si aplic in zona grasa o crema de zi tot de la Vichy,care imi place foarte mult cum intra in piele si dupa un timp aplic cu burete triunghiular fondul de ten. Dupa ce termin machiajul imi aplic si pudra,dar oricum, dupa maxim o ora lucesc ca un soare!

Ce as putea oare sa folosesc totusi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Estee Lauder - Maximum Cover este fondul de ten cu cea mai mare acoperire pe care l-am incercat vreodata
Ideal si pt machiaje speciale

Si Mac pentru machiaj de zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Diana, ce fond de ten folosesti acum? Poate pur si simplu nu ti se potriveste. Si eu am un ten mixt si cu probleme in zona T. Poate fondurile de ten alese de tine pana acum nu au putere de acoperire si atunci, fiind unul translucid de exemplu, nu te ajuta foarte tare. Din cate imi amintesc, Burjois nici nu au un fond de ten cu acoperire, ei merg mai mult pe fondurile de ten transparente, usoare, pentru tenurile fara probleme. Apoi L'oreal, cred ca toata lumea a ajuns la concluzia ca sunt foarte proaste, eu cred ca aveam vreo 5 variante in baie de la ei si le-am aruncat pe toate. Cat despre Maybeline, nu mi-am pus niciodata increderea in firma asta. Mi se pare o firma adresata pustoaicelor de liceu care primesc bani de la parinti.
Incearca MaxFactor Lasting Performance, acopera foarte bine si este foarte foarte bun. Ti-l recomand! L-am folosit multa vreme. Daca vrei unul si mai bun decat MaxFactor, ia-ti Estee Lauder Double Wear. Are referinte foarte bune, este adresat tuturor tipurilor de ten si acopera absolut tot. Il am de 2 zile si m-a impresionat foarte tare. Nu mai aplica fondul de ten cu bureteii aceia speciali. Se incarca prea tare cu fond de ten, risti sa nu il pui uniform. Machiaza-te cu degetele. Incalzeste fondul de ten in maini sa ajunga la temperatura corpului tau si aplica-l cu degetele. Se aseaza cel mai bine. Si daca fruntea ta este foarte lucioasa aplica o pudra pe ea inaintea fondului de ten. Efect garantat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

pt tenurile mixt/gras sunt recomandate cele Liquid to powder...

Eu una nu mai cumpar vreun specimen care nu scrie pe el ca este pt ten ul meu mixt/gras. Ultimul de care sunt multumta este Color stay de la revlon

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vio_dia spune:

Eu am folosit de la Clinique fdt Superfit si am fost foarte multumita de el.E pentru ten mixt, rezista bine si nu e gras, nu luceste si acopera bine fara sa aiba aspect de masca.Il aplic peste crema hidratanta, are aspect foarte natural si acopera foarte bine micile imperfectiuni(pete, cosuri).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

quote:
Originally posted by pisix

Estee Lauder - Maximum Cover este fondul de ten cu cea mai mare acoperire pe care l-am incercat vreodata
Ideal si pt machiaje speciale

Si Mac pentru machiaj de zi



Si eu il folosesc si sint multumita de el.

Anca,mami de doi nazdravani

Mergi la inceput