Fond de ten fff bun!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amoodia spune:

quote:
Originally posted by aniela23

ca tot veni vorba,fetelor care folositi dream matte mousse de la maybeline,ati observat cumva o reactie neplacute din cauza acestiu fond de ten?Eu si inca 3 prietene ale mele ne-am umplut de cosuri la cateva saptamani de folosire a lui.Mie mi se pare ca are cea mai mare putere de acoperire fata de orice alt fod de ten si ma incapatanez sa nu renunt la el, sperand ca cosurile au aparut din alte motive.Totusi,la voi cum sta treaba?



eu il folosesc de aproape un an de zile si nu am avut nici o reactie. verifica data de expirare, ca in romania era sa cumpar o data un rimel expirat, noroc ca din intamplare am vazut data inscrisa pe ambalaj.

eu acum vreau sa trec la fond de ten mineral.abia astept sa-mi vina pachetul sa vad si eu daca chiar aacopera asa de bine si daca intr-adevar nu se vede ca ai ceva pe fata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Amoodia, sunt foarte interesata de cosmeticele minerale. Cand vine pachetul, te rog din suflet sa vii aici si sa ne spui tot. Apropo, ai si pensule din alea speciale pentru aplicare?

Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amoodia spune:

quote:
Originally posted by inaioana

Amoodia, sunt foarte interesata de cosmeticele minerale. Cand vine pachetul, te rog din suflet sa vii aici si sa ne spui tot. Apropo, ai si pensule din alea speciale pentru aplicare?

Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)







am si pensule si de toate. eu oricum de o perioada buna de timp nu ma mai machiez decat cu pensule si se vede diferenta.nu mai am aspectul ala de tencuiala si culorile se imbine foarte bine, numai ca acum am o perioada mai grea si am inceput sa cumpar de pe internet o multime de prostii. ebay e cel mai bun prieten al meu, bani sa am

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

la ce fel de pensule va referiti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Eu vorbeam despre kabuki si de flat top brush.
Chiar asa, Amoodia, de la ce firma ti-ai comandat fondul mineral?

Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amoodia spune:

quote:
Originally posted by inaioana

Eu vorbeam despre kabuki si de flat top brush.
Chiar asa, Amoodia, de la ce firma ti-ai comandat fondul mineral?

Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)




asta am cumparat.

http://cgi.ebay.com.au/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250217222246&ssPageName=ADME:X:RTQ:AU:1123

am citit ca multi nu sunt prea incantati de ID BARE MINERALS, asa ca am comandat si eu kit-ul ala pentru inceput sa am si eu o idee despre machiajul mineral inainte de a da o caruta de bani pe ceva ce nu-mi prieste.

am kabuki si acum i-am dat comanda sotului sa-mi aduca pensula de la bare mineral pentru anticearcan.

Porumbita eu am vreo 30 de pensule cred pentru machiaje. diverse pensule de fard de pleoape, fond de ten, pudra, blush, sprincene ...etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Aha.Multumesc mult de raspuns! Eu inca nu m-am hotarat de la ce firma sa comand sample kit. Mai cercetez putin.

Porumbita, fondul asta de ten e sub forma unei pulberi fine de tot si se aplica cu pensulele astea. Kabuki e de baza si flat top este pentru acoperire mai mare daca e cazul (acnee, multe imperfectiuni).

Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Amoodiaaaaaaaaaaa...nu ti-a venit pachetul? Hai ca lesin aici de curiozitate!

Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ungureaa spune:

Hop ! Am auzit si citit chestii bune despre minerale, asa ca le voi incerca si eu, mi-am comandat samples tot din Australia si sa vedem cum sint ! Eu momentan sint multumita de ceea ce am (CoverGirl Mousse - il amestec cu crema hidratanta).

Adina si Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

A..ce ma bucur! Macar una dintre voi o sa-mi spuna si mie cum sunt!



Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)



Mergi la inceput