Fond de ten fff bun!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anairda36 spune:

Fondul de ten nu dauneaza daca stii cum sa-l aplici, adica nu in cantitati industriale si nu pe fata necuratata si nehidratata.
Vara, in special daca iesim in afara sau cand merg la piscina nu folosesc, dar iarna nu prea ies din casa fara fond de ten.
Mie mi-au placut si foloseam in tara fondurile de ten de la Avon.
Acum folosesc mousse de la Maybelline si imi place.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buretei de aplicare gasiti in orice magazin de cosmetice mai acatarii si au toate formele posibile. se recomanda sa se umezeasca inainte de a fi folositi.
Daniela_b, Deborah este o firma foarte buna dar eu gasesc rar produsele lor, la fel ca si Pupa.
machiajul si baza de acoperire de care spuneti de la machiajele profesionale pentru filmari si televiziune nu il puteti folosi ca fond de ten zilnic! are o textura ca de tencuiala dupa ce se usuca si e moarte pentru piele pentru ca blocheaza porii ingrozitor! este doar un cover-up foarte puternic pentru a evita stralucirea pielii in fata camerelor de filmat si a luminilor puternice care topesc orice machiaj normal. asa ca, chiar daca il gasiti, nu va recomand sa il folositi zilnic. asa am fost si eu sfatuita de o cosmeticiana profesionista pe
Arinna, asa cum au zis si fetele, nu e daunator pentru ca protejeaza pielea. si sunt intr-adevar unele tipuri de ten care arat urat de tot fara el....eu pot depune marturie
Angela, ai cumparat ceva, te-ai hotarat?

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Am cumparat si eu ieri, de la Maybelline, arata bine pe fata dar parca imi seimteam pielea uscata dupa un timp...sau mi se pare?N-am mai folosit pana acum...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura _Oprescu spune:

E.Lauder- mie asta imi place...dar in afara de revlon si L'Oreal altceva nu am incercat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amisa spune:

Folosesc fond de ten numai iarna ca sa-mi protejez fata de frig. Si ma impac foarte bine cu cel de la Avon, care nu este extraordinar de scump, dar se intinde usor si acopera bine.
.....si nu cred ca am sa incerc altceva, atata timp cat sunt multumita de el.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

eu folosesc Lòreal,ultimul a fost Indefectible,bun,il recomand cu caldura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Yves Rocher - Luminelle este extraordinar.

Eliza si Alex (15 nov. 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama lia spune:

eu am inceput sa folosesc fond de ten destul de tirziu....cred ca pe la 32 de ani....si asta deoarece tenul a inceput sa se pateze cu virsta, este mai tern....

recunosc ca nu prea folosesc vara, dar iarna nu ies din casa fara, simt cum ma protejeaza!!!

cel mai bine m-am impacat cu L'oreal Air Wear, era super, dar nu se mai fabrica..acum mi-am luat un Maybelline, care se transfoma in pudra pe fatza (trebuie sa il amesteci bine inainte)...imi scapa numele....e gen Cashmere Perfect, dar nu eram in fonduri cind l-am cumparat, asa ca am preferat Maybelline, ca e mai ieftin....dar sunt incintata de el, mi se potriveste!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

In primul rand depinde de tipul de ten pe care il ai. Eu am un ten mixt si mi-a fost destul de greu sa gasesc ceva care sa ma satisfaca in totalitate. Am incercat diferite tipuri, Oriflame, Avon dar mi se par de proasta calitate. Bine, nici pretul nu e mare. Apoi am folosit LOREAL Cashmir Perfect si am fost foarte incantata. Acum folosesc MAX FACTOR Colour Adapt si sunt si mai incantata, mi se pare foarte bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ortansa spune:

inaintea aplicarii fondului de ten este f. important ca tenul sa fie bine hidratat cu o crema potrivita.am avut si eu un fond de ten de la estee lauder si acela chiar hidrata,nu mai trebuia sa-mi dau cu crema inainte.acum folosesc fonduri de la seventeen,de care sunt multumita,dar as vrea sa incerc unul de la maybeline sub forma de spuma-a folosit cineva asa ceva?

...if you know what I mean.(proverb american :-D)

Mergi la inceput