Fond de ten fff bun!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Sigur ca va spun.Va dati seama ca si eu abia astept sa aflu ce si cum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Eu n-am folosit niciodata fond de ten...si am 38 de ani..daca sunt odihnita arat ca la 20...am incercat si eu de cateva ori sa-mi dau,pentru perioadele grele, sau cand ai zile obositoare si arati"ca naiba"...dar mi se parea ca arat ca o masca... am o intrebare...chiar protejeaza? E daunator aplicat zilnic? pana la urma, o sa am si eu nevoie...dar mi-e frica sa nu afecteze tenul...Si la urma urmei, daca il dau jos si ii sperii pe cei din jur,sau pe mine, obisnuiti de-acum cu "prea frumosul", ce-am castigat?

Va pup...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingerash spune:

eu folosesc rar fondul de ten (numai cand am f m cosuri si cand fac fotografii mai ca lume). dar cunosc o tipa care se da in fiecare zi cu de toate pe fata si se vede ca are tenul prea incarcat. mi-a zis unul ca a vazut-o nemachiata si nu-i venea sa creada ca e una si aceiasi persoana
eu sunt pentru naturalete

Nu înceta niciodata sa zâmbesti, nici chiar atunci când esti trist, pentru că nu se stie cine se poate îndragosti de zâmbetul tău!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

si eu sunt pentru naturalete, dar tot mi se pare ca arat mai bine cu putina culoare pe fata; in zilele obisnuite folosesc crema colorata de la nivea; iar la ocazii merg si ma machiez la cosmeticiana.

chiar sunt in cautare de buretei aplicatori...

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65041&whichpage=1" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Alex, un bb de 1 an, diabetic, are nevoie de noi!!!




Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004) - www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59172" target="_blank">copilul meu de cristal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonskaia spune:

Eu am folosit Colorstay de la REVLON, si am incercat si MaxFactor- Color adapt, care mi s-a parut la fel de bun dar cu mai putzina putere de acoperire.As dori sa aflu si eu pareri despre Flawless Perfection de la Max Factor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camy062004 spune:

optez tot pt. lancome.

camy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

quote:
Originally posted by arinna

Eu n-am folosit niciodata fond de ten...si am 38 de ani..daca sunt odihnita arat ca la 20...am incercat si eu de cateva ori sa-mi dau,pentru perioadele grele, sau cand ai zile obositoare si arati"ca naiba"...dar mi se parea ca arat ca o masca... am o intrebare...chiar protejeaza? E daunator aplicat zilnic? pana la urma, o sa am si eu nevoie...dar mi-e frica sa nu afecteze tenul...Si la urma urmei, daca il dau jos si ii sperii pe cei din jur,sau pe mine, obisnuiti de-acum cu "prea frumosul", ce-am castigat?

Va pup...



pai nu e daunator , protejeaza de soare si deci intarzie aparitia ridurilor. Stiu sigur ca daca n-am sta deloc la soare nu am avea aproape delor riduri pt ca bunica mea , care are 75 de ani si care a purtat toata viata batic , are riduri doar pe jumatate din fata. Portiunea de obraz care i-a fost toata viata ascunsa sub batic arata ca la 30-40 de ani.

"The harder you work, the luckier you get"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

DA pentru cel de la Avon pe care l-a mai recomandat cineva - "Calming effects iluminating foundation". Se face una cu pielea, acopera fara sa incarce si intr-adevar lumineaza tenul. Pretul e modic.

Alta experienta placuta: unul de la Bourjois, lansat acum cativa ani, la momentul respectiv il anuntau ca "fond de ten inteligent" - hraneste unde trebuie, matuieste unde e necesar. Nu mai stiu cum se numeste exact produsul, sticla are o forma aprox. ovala.

Seamless de la Max Factor ar trebui de asemenea sa te satisfaca - eu una pledez pt. fondurile de ten fluide, care intra in piele ca o crema si nu incarca fata. Toate de mai sus mi s-au parut asa.

Cautare usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gangurici_licurici spune:

Max Factor Colour Adapt, pentru tenul meu e foarte potrivit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

Azi mi-am cumparat un fond de ten care in sfirsit ma satisface, zau! Nu-mi vine sa cred!! desi l-am cumparat mai mult de dragul vinzatoarei, mi-a placut cum si-a prezentat "marfa"...de fapt am zis, hai sa-l incerc si pe asta..dupa ce am avut: L'oreal, Max factor, Burjois, Maybelline, Rimmel etc...deci cam pe toate pe care le-am gasit in magazine mari, le-am incercat...
Ei, ce mi-am cumparat eu azi se numeste Colour Copy de la firma Deborah ( cica o firma buna de prin Italia...) chiar voiam sa va intreb daca aveti habar de asa ceva. Pretul a fost 380.000, deci nu imens, pot spune ca mi s-a parut ieftin si ma temeam sa nu fie vreo porcarie. Dar surpriza: se intinde perfect, are o textura matasoasa si la sfirsit un finisaj mat si natural.
Mi-a placut.
A mai incercat cineva ?


Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Mergi la inceput